Hore
Fórum » PC/Windows
 

CTRL +/-

SK_8er
2011-09-08 04:58:59+02
Zdravim, len ma tak napadlo, ze mozno to vela ludi nevie.... lebo niekedy uzivatelia pridaju fotku moc velku, ktora je po rozkliku taka ze vidime iba kusok a potom behame s kurzormi hore dole, doprava dolava .... staci ked podrzite " ctrl " a potom kolieskom na mysi scrollujete hore dolu alebo stlacate " + " na priblizenie a " - " na oddialenie. Cize fotografiu si mozete zmensit, aby ste ju videli celu. Potom si ale nezabudnite zase stranku zvacsit lebo sa vam budu tazko citat male pismenka :-P

( PS: je to pre tych co o tejto funkcii nevedeli )

( PS2: PS je pre tych co budu pindat ze to je trapna tema )

( PS3: nepotrebujem, mam xbox360 )
 
Paulie
2011-09-08 05:38:43+02
Ad P.S.2 aby si nebol trápny sám tak doplním že späť do pôvodného stavu "ctrl 0".
 
viking81
2011-09-08 07:23:24+02
a ja len doplnim ze crtl + + - a 0 (dufam ze chapete ) funguje ako univerzalna skratka pre mnoho programov....nie len prehliadacov....atd
 
SK_8er
2011-09-09 14:16:03+02
diky ludia za podporu mate to u mna
 
Filip Bucher
2011-09-09 14:26:36+02
http://en.wikipedia.org/wiki/Control_key

je to hned prvy link co som nasiel na ctrl skratky... ked uz sme zacali
 
SK_8er
2011-09-09 14:46:44+02
príspevok od: Filip Bucher
http://en.wikipedia.org/wiki/Control_key

je to hned prvy link co som nasiel na ctrl skratky... ked uz sme zacali
vies len ludia tu vypisuju ze je fotka moc velka... a nepoznaju tuto supis pupis pomocku a daju ti za to zle hodnotenie na fotke.... ne ze by mi to nejako vodilo, moj zivot na tom nestoji ako mi tu ludia ohodnotia fotku, ale je to take .... no sak chapete...
 
viking81
2011-09-09 14:56:08+02
príspevok od: SK_8er
vies len ludia tu vypisuju ze je fotka moc velka... a nepoznaju tuto supis pupis pomocku a daju ti za to zle hodnotenie na fotke.... ne ze by mi to nejako vodilo, moj zivot na tom nestoji ako mi tu ludia ohodnotia fotku, ale je to take .... no sak chapete...
ano ale ludom sa nechce stale prezoomovat stranka.....nehovoriac o tom ze fotka nahrana v rozliseni 3000x2000 nemoze byt tak kvalitna ako fotka 1000x667 napr....ktoru zobrazi kazdemu v korektnej velkosti na monitore...cize ludia idu sami proti sebe ked to nahravaju v plnom rozliseni kompresnute na 500kb...napr ja ked musim dat vyslednu kompresiu do jpeg v PS nizsiu ako 11 tak som nestastny cize podla mna radsej vyssia kvalita a nizsie rozlisenie ako naopak
 
Filip Bucher
2011-09-09 14:59:35+02
príspevok od: SK_8er
vies len ludia tu vypisuju ze je fotka moc velka... a nepoznaju tuto supis pupis pomocku a daju ti za to zle hodnotenie na fotke.... ne ze by mi to nejako vodilo, moj zivot na tom nestoji ako mi tu ludia ohodnotia fotku, ale je to take .... no sak chapete...
no ja tiez vzdy spomeniem ked je fotka velka dvovody ti povedal viking...
a myslim ze velka vadsina ludi co spomina ze fotka je vlka vie zoomovat, obzvlast ked sme na portaly venovanom sa aj upravam fotiek
 
SK_8er
2011-09-09 15:03:07+02
príspevok od: viking81
ano ale ludom sa nechce stale prezoomovat stranka.....nehovoriac o tom ze fotka nahrana v rozliseni 3000x2000 nemoze byt tak kvalitna ako fotka 1000x667 napr....ktoru zobrazi kazdemu v korektnej velkosti na monitore...cize ludia idu sami proti sebe ked to nahravaju v plnom rozliseni kompresnute na 500kb...napr ja ked musim dat vyslednu kompresiu do jpeg v PS nizsiu ako 11 tak som nestastny cize podla mna radsej vyssia kvalita a nizsie rozlisenie ako naopak
ja vsetko konvertujem z ligtroomu v plnej kvalite alebo v photoshope na 12tku a potom si to otvorim v malovani dam ctrl W (ked to ide sem na ephoto) tak mi to vychadza na vysku a sirku na cisla tak 25 tusim zo 100.... dam ctrl S a upnem to sem a secko v pohode este si pozrem rozmer ci neni moc velky ze podrzim kurzor chvilu na ikone a vybavena vec.... rozdiel spoznas len po prblizeni co sa tu neda .... jedine ctrl +

ale tak stane sa ze obcas sa clovek sekne a ked to sem prida tak uz to nebude davat prec lebo uz potom nemoze cely den nic pridat ....
 
Bubak.
2011-09-09 15:04:28+02
Mne stačí kliknúť pravým tlačítkom a dať zobraziť obrázok
 
SK_8er
2011-09-09 15:11:16+02
príspevok od: Bubak.
Mne stačí kliknúť pravým tlačítkom a dať zobraziť obrázok
kral a mame tu vitaza :-P dalo sa to vzdy ? ci to som uz len z toho fb zblbnuty ? kde musim vzdy dat F5 aby mi to skocilo do toho povodneho prehliadaca fotiek...
 
myn
2011-09-09 15:16:10+02
Zmenšovanie obrázkov v prehliadači je menej kvalitné ako keď sa to urobí správne pri exporte.
 
Bubak.
2011-09-09 18:57:55+02
Všade sa to určite nedá, hlavne keď sú obrázky zobrazované cez nejaký flash player alebo tak...ale keď sú na stránku nahraté z priameho zdroja tak to ide, samozrejme že potom treba stlačiť krok späť aby vás to hodilo naspäť na stránku kde ste boli. Pri +/- je nevyhoda že to treba vracať späť lebo sa potom celý prehliadač zobrazuje zväčšený/zmenšený.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()