Hore
Fórum » Apple/Mac OS
 

Obnovenie dat z kosa (MAC)

DEVOTEE
ocenenie redakciou 2012-10-03 22:34:16+02
Zdravím jablčkarov,
nechtiac som poslal do koša par suborov, samozrejme som dal "Empty trash"...

Existuje nejaky program na znovuobnovenie vymazaných dat ?

Dakujem
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2012-10-03 22:37:24+02
Time Machine. Ak pouzivas, mozes najsta subory mozno aj tam. Zalezi ako pravidelne ti TM zalohuje.
 
DEVOTEE
ocenenie redakciou 2012-10-03 22:41:49+02
príspevok od: Karol Srnec
Time Machine. Ak pouzivas, mozes najsta subory mozno aj tam. Zalezi ako pravidelne ti TM zalohuje.
dikes Karol, TM používam, zapinam ho manualne... no tieto subory ktore som posledne poslal do koša zalohovane neboli. Zatial googlim.. nieco vhodne ( preto aj otazka vo fóŕe, kedže tieto aplikacie su povacsinou platene, zhanam nejaký konkretny typ.. :/ )
 
@photomaro
2012-10-03 23:46:29+02
príspevok od: DEVOTEE
dikes Karol, TM používam, zapinam ho manualne... no tieto subory ktore som posledne poslal do koša zalohovane neboli. Zatial googlim.. nieco vhodne ( preto aj otazka vo fóŕe, kedže tieto aplikacie su povacsinou platene, zhanam nejaký konkretny typ.. :/ )
ja pouzivam data rescue, ale myslim, ze nebol zadarmo. jednorazovo by si to hadam mohol vyriesit aj "ciernou" kopiou. ale priprav sa na to, ze aj ked to spustis, bude ti scanovat cely disk, nie len kos. teda vsetko, co si kedy v kosi mal a nebolo prepisane... ale data zachranis, teda mal by si
 
DEVOTEE
ocenenie redakciou 2012-10-03 23:59:47+02
príspevok od: @photomaro
ja pouzivam data rescue, ale myslim, ze nebol zadarmo. jednorazovo by si to hadam mohol vyriesit aj "ciernou" kopiou. ale priprav sa na to, ze aj ked to spustis, bude ti scanovat cely disk, nie len kos. teda vsetko, co si kedy v kosi mal a nebolo prepisane... ale data zachranis, teda mal by si
dikes, stiahol som si nieco vola sa to Disk Drill.. zatial skenuje uvidíme. Ak to neopravi, skusim tvoje odporucanie na ten Data Rescue. Dam vediet potom ak sa mi to podarí
 
wallace
2012-10-04 00:24:06+02
Mne sa osvedčil program Recuva.
 
calven
2012-10-04 08:11:38+02
Mne raz veľmi pomohol FileSalvage. Ale je to taktiež platené.
 
DEVOTEE
ocenenie redakciou 2012-10-04 09:33:31+02
príspevok od: wallace
Mne sa osvedčil program Recuva.
obnovilo ti to všetky dáta ?
 
DEVOTEE
ocenenie redakciou 2012-10-04 09:34:11+02
príspevok od: calven
Mne raz veľmi pomohol FileSalvage. Ale je to taktiež platené.
dikes, skusim... obnovilo to vsetky data. ( asi je najlepsie nic neukladat na disk aby sa neprepisali stratene udaje ? )
 
calven
2012-10-04 09:43:00+02
príspevok od: DEVOTEE
dikes, skusim... obnovilo to vsetky data. ( asi je najlepsie nic neukladat na disk aby sa neprepisali stratene udaje ? )
Ak to bola otázka tak odpoveď je áno, obnovilo všetky dáta. Ale použil som ho len raz a aj to na CF kartu, ktoré som omylom preformátoval. A keďže som vedel čo má v takomto prípade robiť (teda nič na kartu nezapisovať a hneď sa venovať obnove) tak tento program nemal veľa práce.
 
wallace
2012-10-04 09:44:50+02
príspevok od: DEVOTEE
obnovilo ti to všetky dáta ?
Spoľahlivo jedine tie, ktoré už neboli prepísané inými - treba hlavne dáta, ktoré obnovuješ ukladať na iný diska a keď si to vymazal napr. z C tak snazit sa na ten disk zapisovať co najmenej a robit co najmenej operácií.
 
calven
2012-10-04 10:03:10+02
príspevok od: wallace
Spoľahlivo jedine tie, ktoré už neboli prepísané inými - treba hlavne dáta, ktoré obnovuješ ukladať na iný diska a keď si to vymazal napr. z C tak snazit sa na ten disk zapisovať co najmenej a robit co najmenej operácií.
Disk C v macovi neexistuje....
 
wallace
2012-10-04 10:19:00+02
príspevok od: calven
Disk C v macovi neexistuje....
fúu no jasne na to som nepomyslel v tamto prípade by som teda dáta obnovoval na externý harddisk alebo dostatočne veľký USB
 
calven
2012-10-04 10:36:15+02
príspevok od: wallace
fúu no jasne na to som nepomyslel v tamto prípade by som teda dáta obnovoval na externý harddisk alebo dostatočne veľký USB
To je hádam jasné, že obnovované dáta nemôžeš dávať na disk, z ktorého obnovuješ...
 
DEVOTEE
ocenenie redakciou 2012-10-04 11:06:24+02
príspevok od: calven
Disk C v macovi neexistuje....
presne tak, daval som obnovovat na CF kartu ( slo mi o tiff subory, ale tie co som chcel obnovilo asi len 10 % zo vsetkých :/ )
 
calven
2012-10-04 11:10:45+02
príspevok od: DEVOTEE
presne tak, daval som obnovovat na CF kartu ( slo mi o tiff subory, ale tie co som chcel obnovilo asi len 10 % zo vsetkých :/ )
Nie je to tak dávno, čo som podobnú debatu videl na twittri. Ak sa nemýlim, tak tam riešili tiež toto. Ak Ti nebude vadiť práca s programom v termináli, tak Ti možem doma pozrieť čo to bolo.
 
DEVOTEE
ocenenie redakciou 2012-10-04 12:08:50+02
príspevok od: calven
Nie je to tak dávno, čo som podobnú debatu videl na twittri. Ak sa nemýlim, tak tam riešili tiež toto. Ak Ti nebude vadiť práca s programom v termináli, tak Ti možem doma pozrieť čo to bolo.
no skus, nejako sa snad vysomarim
 
@photomaro
2012-10-04 12:21:47+02
príspevok od: DEVOTEE
no skus, nejako sa snad vysomarim
a kedy si ten kos vysypal? lebo ak chvilku pred obnovenim, tak by ti to malo vyskladat vsetky subory, nemalo by to byt prepisane. a daj obnovovat aj neidentifikovatelne subory, mozno ti to nezaradilo ako tiff. ale to ti asi nebude stacit CF karta, ja pouzivam externy disk
 
calven
2012-10-04 12:24:14+02
príspevok od: DEVOTEE
no skus, nejako sa snad vysomarim
Oki, večer to tu dám, alebo Ti to pošlem v súkromnej správe.
 
DEVOTEE
ocenenie redakciou 2012-10-04 12:28:08+02
príspevok od: @photomaro
a kedy si ten kos vysypal? lebo ak chvilku pred obnovenim, tak by ti to malo vyskladat vsetky subory, nemalo by to byt prepisane. a daj obnovovat aj neidentifikovatelne subory, mozno ti to nezaradilo ako tiff. ale to ti asi nebude stacit CF karta, ja pouzivam externy disk
asi hodku potom som daval obnovovat , len somm zaskrtol tiff..... dam asi všetky druhy obrazkov + nejake ine zložky uvidíme , to už bude musiet it na externy. Horsie je ze som medzitým stiahol asi 3 dmg. subory a upravil jednu foto ktorú som uložil na disk, ale do neporuseneho priecinku... ( cize počitam stým ze nieco sa už aj prepisalo.. ) použil som Data rescue
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()