Hore
Fórum » Apple/Mac OS
 

oplati sa kupit vystaveny kus iMac ?

S3030150
2012-12-04 13:41:32+01
Caute,

chcem si kupit iMac a uvazujem nad kupou modelu, ktory bol vystaveny v predajni. ide o predosly (nie najnovsi late 2012) model iMac.

ide mi hlavne o displej, ak zoberiem do uvahy, ze ten stroj siel 8 hodin denne pravdepodobne viac ako rok. odporucali by ste jeho kupu ?

dakujem
 
StefanB
2012-12-04 13:54:23+01
Co ja viem... tazko povedat.. ja osobne by som nebral... a predpokladam ze je za cenu, ktora je na karticke a o nic lacnejsi...
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2012-12-04 13:55:59+01
Lahka matematika. Pocitac takto pouzivam v praci. Treba pozriet po com sa pohybuju takto jazdene iMacy a k tomu zohladnit, aku zaruku ti daju. Uvidis, ci sa ti vyplati kupit jazdenku v zaruke alebo predvadzacku.
 
S3030150
2012-12-04 13:57:28+01
príspevok od: StefanB
Co ja viem... tazko povedat.. ja osobne by som nebral... a predpokladam ze je za cenu, ktora je na karticke a o nic lacnejsi...
za tuto cenu to urcite nechcem brat. zalezi od toho, o kolko nizsia cena bude
 
S3030150
2012-12-04 13:58:33+01
príspevok od: Karol Srnec
Lahka matematika. Pocitac takto pouzivam v praci. Treba pozriet po com sa pohybuju takto jazdene iMacy a k tomu zohladnit, aku zaruku ti daju. Uvidis, ci sa ti vyplati kupit jazdenku v zaruke alebo predvadzacku.
pochopil som to tak, ze zaruka je normalna, 2 roky. ak by dali zlavu 10%, budem nad tym rozmyslat, lebo potrebujem doklad
 
netmouse
2012-12-04 14:31:17+01
príspevok od: S3030150
pochopil som to tak, ze zaruka je normalna, 2 roky. ak by dali zlavu 10%, budem nad tym rozmyslat, lebo potrebujem doklad
no min 30% dole ... kvoli 10% by som to nebral
 
S3030150
2012-12-04 14:57:36+01
príspevok od: netmouse
no min 30% dole ... kvoli 10% by som to nebral
diky
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2012-12-04 15:09:19+01
príspevok od: S3030150
pochopil som to tak, ze zaruka je normalna, 2 roky. ak by dali zlavu 10%, budem nad tym rozmyslat, lebo potrebujem doklad
Ja som kupil dva tyzdne pouzivany iMac 27" (zistil, ze je velky a kupil si 21") o takmer 500€ lacnejsie. Pridu nove modely, urcite sa v obehu objavi dost kusov za dobru cenu. Dokladom je aj kupno-predajna zmluva od sukromnej osoby.
Osobne by som pod -20% nesiel.
 
S3030150
2012-12-04 16:36:35+01
príspevok od: Karol Srnec
Ja som kupil dva tyzdne pouzivany iMac 27" (zistil, ze je velky a kupil si 21") o takmer 500€ lacnejsie. Pridu nove modely, urcite sa v obehu objavi dost kusov za dobru cenu. Dokladom je aj kupno-predajna zmluva od sukromnej osoby.
Osobne by som pod -20% nesiel.
dakujem za radu, uz som videl ceny pouzivanych macov
 
b.a.f.o.a.r.t.
2012-12-04 17:12:03+01
desat percent je zalostne malo ako niekto pisal tak min tridsat az slapal rok v kuse
 
kukacek
2012-12-04 17:43:00+01
no len skoč napr. do NAY elektrodomu, pozri sa ako sa tam s tymi vystavenimi vecami , zakazni maju v paži že tuto vec poškodia. Za druhe, pozri sa ako su tie ntb "polozené", nemajú žiadnu, už určite nie chladiacu podložku, takže ntb je často prehrievaný. a po tretie - cena. ja by som ho s menej ako 30-40% zľavou nebral. rátaj s tým že ak je živitnosť ntb cca 10rokov, tu máš už o rok menej. určite budeš musieť meniť chladenie. ja osobne nepreferujem kúpu používaných vecí, ale nejdem ti radiť či ano či nie. riadne zváž riziká, ak budeš mať otázky ohľadom hardware kľudne píš ps: určite do toho obchodu neprídi že "prosím nižšiu cenu, nenam na novy", budu ta mat za chudaka
 
Blackman
2012-12-04 18:15:12+01
príspevok od: kukacek
no len skoč napr. do NAY elektrodomu, pozri sa ako sa tam s tymi vystavenimi vecami , zakazni maju v paži že tuto vec poškodia. Za druhe, pozri sa ako su tie ntb "polozené", nemajú žiadnu, už určite nie chladiacu podložku, takže ntb je často prehrievaný. a po tretie - cena. ja by som ho s menej ako 30-40% zľavou nebral. rátaj s tým že ak je živitnosť ntb cca 10rokov, tu máš už o rok menej. určite budeš musieť meniť chladenie. ja osobne nepreferujem kúpu používaných vecí, ale nejdem ti radiť či ano či nie. riadne zváž riziká, ak budeš mať otázky ohľadom hardware kľudne píš ps: určite do toho obchodu neprídi že "prosím nižšiu cenu, nenam na novy", budu ta mat za chudaka
Kto tu hovoril o notebooku?
 
teoTT
2012-12-04 20:09:28+01
Ja pouzivam ako iMac tak aj MacBook + iPad + iPhone (uz roky) a jednoznacne plati pravidlo ze bud to ide a ide to v pohde alebo to nejde vobec od zaciatku (vadny kus) ... cim vacsia zlava tym lepsie ale ze nejaky comp bol v predajni nejaky ten mesiac nic u jablka neznamena... ked funguje tak ta prezije zjednaj dobru zlavu a uzivaj si jablko full
 
S3030150
2012-12-05 09:17:28+01
príspevok od: kukacek
no len skoč napr. do NAY elektrodomu, pozri sa ako sa tam s tymi vystavenimi vecami , zakazni maju v paži že tuto vec poškodia. Za druhe, pozri sa ako su tie ntb "polozené", nemajú žiadnu, už určite nie chladiacu podložku, takže ntb je často prehrievaný. a po tretie - cena. ja by som ho s menej ako 30-40% zľavou nebral. rátaj s tým že ak je živitnosť ntb cca 10rokov, tu máš už o rok menej. určite budeš musieť meniť chladenie. ja osobne nepreferujem kúpu používaných vecí, ale nejdem ti radiť či ano či nie. riadne zváž riziká, ak budeš mať otázky ohľadom hardware kľudne píš ps: určite do toho obchodu neprídi že "prosím nižšiu cenu, nenam na novy", budu ta mat za chudaka
hovoril som o iStores a o iMacu. a na novy mam, len za 1900eur si viem predstavit ine veci
 
duroslav
2012-12-05 09:51:43+01
príspevok od: teoTT
Ja pouzivam ako iMac tak aj MacBook + iPad + iPhone (uz roky) a jednoznacne plati pravidlo ze bud to ide a ide to v pohde alebo to nejde vobec od zaciatku (vadny kus) ... cim vacsia zlava tym lepsie ale ze nejaky comp bol v predajni nejaky ten mesiac nic u jablka neznamena... ked funguje tak ta prezije zjednaj dobru zlavu a uzivaj si jablko full
Mne sa iPad dosral po 3 mesiacoch používania. Jeden večer som ho uspal a druhý deň ráno už nešiel zobudiť. Išiel na reklamáciu. Nový kus bol vadný hneď od začiatku - po cca. 15 minutách po zapnutí začal blbnúť displej. Takže ten išiel zase na reklamáciu. Po výmene už ten posledný funguje 1,5 roka bez najmenšieho problému.
 
netmouse
2012-12-05 10:11:03+01
príspevok od: kukacek
no len skoč napr. do NAY elektrodomu, pozri sa ako sa tam s tymi vystavenimi vecami , zakazni maju v paži že tuto vec poškodia. Za druhe, pozri sa ako su tie ntb "polozené", nemajú žiadnu, už určite nie chladiacu podložku, takže ntb je často prehrievaný. a po tretie - cena. ja by som ho s menej ako 30-40% zľavou nebral. rátaj s tým že ak je živitnosť ntb cca 10rokov, tu máš už o rok menej. určite budeš musieť meniť chladenie. ja osobne nepreferujem kúpu používaných vecí, ale nejdem ti radiť či ano či nie. riadne zváž riziká, ak budeš mať otázky ohľadom hardware kľudne píš ps: určite do toho obchodu neprídi že "prosím nižšiu cenu, nenam na novy", budu ta mat za chudaka
zivotnost 10rokov na NB / PC ... morelne max 1-2 roky odpisovo 36mesiacov ... ak predajca zakupil NB / PC na prezentacne ucely a hodil si to do odpisov tak 30 percent odpisal za 12 mesiacov a cely za 36mesiacov .... ak ho daju so slavou 30% co iba minimalna marza za MAC (predpodlad ved nie su to najlacnejsie modely, u lacnych outsiderovych firmach to moze byt 10-20% tych sa preda viac) + odpis = mala by byt dobra ... ale 10% je zalostne malo
 
kukacek
2012-12-05 14:43:30+01
prepáč že som si nevšimol že ide o iMac ale plati to iste (skoro) a za tych 2000e máš aj vykonnejsie zariadenia ako je iMac
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()