Hore
Fórum » Apple/Mac OS
 

Osx 10.9 epson L355

slacho
2013-10-29 16:24:59+01
Ahojte celu noc som čítal fórum a príspevky ohľadom tlače no neuveriteľne bojujem
Kedže nevlastnim profi monitor a som nútený pracovať na 32" Samsung tv (viem že to je katastrofa) panel som skalibroval sw sprievodcom v osx stále však bojujem s nastaveniami v PS cs6 ak ponechám správu farieb na tlačiareň fotky sú úplne naprd úplne zliate (používam originál papiere aj farby) ak prenechám správu farieb na aplikácii fotka je v podstate dobre ostrá no saturacia a kontrast sú výrazne posunuté mám nastavene zobrazovanie v PS proof view na profil tlačiarne prosím vedel by mi niekto poradiť ? Ďakujem
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2013-10-29 19:23:40+01
Odporucam vobec nepouziovat vizualnu kaliraciu OS. Na televizore vyber co najneutralnejsie nastavenie a hlavne stlm jas. TV maju problem v tom, ze pouzivaju vylepsovace obrazu. Vsetko co do nich ide chcu zobrazit krajsie. MAc po pripojeni k TV priradi profil sam, ten ponechaj.
SO spravou farieb nic nerob, neprehadzuj profily. O vsetko sa postaraju ovladace tlaciarne. Tvoja tlaciaren je obycajna kancelraska. Nema sirsi gamut. Pre nu je najlepsie ak mas fotku s profilom sRGB. Nastav v ovladacoch tlaciarne typ papiera a kvalitu tlace. Ovladace urobia maximum pre to aby v ramci moznosti vytlacili fotku co najlepsie. A teraz POZOR!
Fotku preboha neporovnavaj s televizorom, ktory si ju vylepsuje. Televizor neukazuje pravdu. A ak ju budes porovnanvat , tak urcite nie vecer, ked na nu budes svietit mizernym svetlom. Najlepsie je posudzovat vytlacene fotky s casovym odstupom. Aby si tvoj mozok mohol oddychnut od vypeckovanej obrazovky. Fotky posudzuj pri dobrom svetle, najlepsie pri dennom svetle pri okne.
Dolezity je vyber papieru. Kvalitnu tlac budes mat len na fotoapaiery. AK ju hces co najkontrastnejsiu a najfarebnejsiu, pouzi leskly papier. Matnemu sa vyhni.
Tvoja tlaciaren ma pomerne maly potencial na tlac kvalitnych fotografii. Zvaz, ci ni je lacnejsie a bezproblemovejsie nechat si urobit fotku v minilabe.
 
slacho
2013-10-29 19:41:30+01
Ďakujem Karol je možné v osx vrátiť v podstate defaultne nastavenie čiže zrušiť kalibraciu ked budem chcieť nastaviť len tv?viem že tlačiareň nieje cistokrvna fototlaciaren no u niektorých fotiek mi výstup úplne vyhovuje no nikdy nemám istotu čo vylezie tlačil som A4 jesenné stromy a bol som max spokojný veď publikovať to nechcem chcem si proste vytlačiť fotku o ktorej si myslím že sa mi podarila

Prečo potom ked tlačím s PS a nechám správu na tlačiareň je to úplne naprd ? Ak zadam profil výsledok je lepší alebo mám fotku upraviť a tlačiť cez utilitu tlačiarne?papier používam len lesklý

 
slacho
2013-10-29 19:43:11+01
Alebo tlačiť z MacBook air 2012?
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2013-10-29 20:03:57+01
príspevok od: slacho
Ďakujem Karol je možné v osx vrátiť v podstate defaultne nastavenie čiže zrušiť kalibraciu ked budem chcieť nastaviť len tv?viem že tlačiareň nieje cistokrvna fototlaciaren no u niektorých fotiek mi výstup úplne vyhovuje no nikdy nemám istotu čo vylezie tlačil som A4 jesenné stromy a bol som max spokojný veď publikovať to nechcem chcem si proste vytlačiť fotku o ktorej si myslím že sa mi podarila

Prečo potom ked tlačím s PS a nechám správu na tlačiareň je to úplne naprd ? Ak zadam profil výsledok je lepší alebo mám fotku upraviť a tlačiť cez utilitu tlačiarne?papier používam len lesklý

Len si tam vyberies naspat profil zariadenia krtore priradil OS.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2013-10-29 20:04:57+01
príspevok od: slacho
Alebo tlačiť z MacBook air 2012?
To nema vplyv na to ako ta foitka bude vytlacena. S rovankymi ovladacmi a tlaciarnou bude rovnaka, len obraz na monitore a na TV bude rozdielny. Ktory je pravdivejsi?
 
slacho
2013-10-29 20:26:45+01
Po vymazani ostatných profilov a nastavení pôvodného profilu priradeneho macom je vernejši asi tv
Skúšal som teraz tlačiť dva rovnaké portréty aj s PS aj s aplikácie tlačiarne a jednoznačne lepší výstup je s aplikácie tlačiarne čiže upravím foto v PS a budem tlačiť v aplikácii
 
slacho
2013-10-31 06:09:40+01
Tak nakoniec som sa predsa len dopracoval k pozeratelnym výsledkom umna je najlepšie tlačiť priamo cez preview

P.S. Oproti fotkám tlačeným minulý rok v labe je to 1000 a jedna takze max spokojnosť
Karol ešte raz dik za rady
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()