Otázka pre apple nadšencov - uvažujem o kúpe Apple Macintosh do/okolo 500€, na nete som našiel napr. Apple iMac G5 (so 17" monitormi) alebo Apple Macbook 13,3".
Je to vhodná investícia alebo pouvažovať nad inými modelmi? Viem, že tie uhlopriečky nie sú ideálne, neviem posúdiť ani rýchlosť mašín, ale u mňa by sa jednal hlavne vstup do sveta Apple Macintosh a samozrejme chcel by som ho využiť na úpravu fotiek.
Ešte ma napadá - aká je spoľahlivosť značiek Apple? Ak sa niečo pokazí, oprava je značne nákladná? Existuje na Slovensku nejaký pozáručný servis?
Inak aby som sa zapojil.. prednedavnom som si kupil PM G5 na ktorom mam nahadzane vsetky potrebne softy na upravu fotiek.. hold neni to najnovsi stroj a ani najnovsi soft nanom nejde ale to ma nestve kedze to co na nom rozbehnem pracuje sviezo.. predtym som mal MacBook a aj ked zo zaciatku stihal neskor uz bol stary a nestihal nic.. tak som sa nastval a kupil starsie kvalitne zelezo a je vymalovane.
Zdravim tak ja som si kupil macbook unibody \'13 , je tu na ephoto nan aj recenzia a musim povedat ze je fantasticky , kompaktny maly vykonny stroj. Cena bola 600 eur . A ak mozem doporucit stranky kde kupis mac za dobru cenu tak klikaj na www.grafika.cz / www.macy.cz , neviem preco ale ty cesi to ozaj predavaju za facky , tak prajem uspesnu volbu
Zdravim tak ja som si kupil macbook unibody \'13 , je tu na ephoto nan aj recenzia a musim povedat ze je fantasticky , kompaktny maly vykonny stroj. Cena bola 600 eur . A ak mozem doporucit stranky kde kupis mac za dobru cenu tak klikaj na www.grafika.cz / www.macy.cz , neviem preco ale ty cesi to ozaj predavaju za facky , tak prajem uspesnu volbu
No zatiaľ som sa zdržal kúpy, pretože, keď som bol pozrieť v predajni tento macbook, tak jedna vec, malá obrazovka a druhá - šasi okolo monitora sa začalo odlupovať - bol to kus už dlhšie vystavený ... takže na prvý dojem sklamalo
No zatiaľ som sa zdržal kúpy, pretože, keď som bol pozrieť v predajni tento macbook, tak jedna vec, malá obrazovka a druhá - šasi okolo monitora sa začalo odlupovať - bol to kus už dlhšie vystavený ... takže na prvý dojem sklamalo
13.3\" je velmi prijemna velkost obrazovky. Mam doma 13.3 (1280x800) DELL a je to tak akurat, mozno aj mensi trosku okolo 12 by bol ok. Je to zrejme individualne, no ja som si privykol velmi rychlo.
Zdravim tak ja som si kupil macbook unibody \'13 , je tu na ephoto nan aj recenzia a musim povedat ze je fantasticky , kompaktny maly vykonny stroj. Cena bola 600 eur . A ak mozem doporucit stranky kde kupis mac za dobru cenu tak klikaj na www.grafika.cz / www.macy.cz , neviem preco ale ty cesi to ozaj predavaju za facky , tak prajem uspesnu volbu
Prezrel som si ceny Apple bookov (jazdenych) a totalne nechapem ktory je lepsi ci horsi. Mam iMAC 27\'\' a casom si urcite prikupim mobilneho MACa. 13\'\'je rozumna velkost na obcasny edit foto. Zatial chapem ze unibody ma AL body a MAC white je plastak.
Ako si spokojny s LCD? Nieje niekde na nete rebricek MAC bookov od najlepsi po najhorsi?
13\'\' je super , vela ludi hladi na to , ze maly monitor , ale to nieje pravda . Ak sa niekto venuje grafike tak po spravnosti by mal mat \"aspon\" kvalitny monitor cize tato velkost prfektne posluzi ako stolny mac, na druhej strane , tym ze je maly je zaroven kompaktny na prenos, velmi lahky a hlavne vydrz baterie je neskutocna Modely unibody nemaju ziadnu vadu. Konstrukcia z jedneho kusu kovu je vymakana , ziadne vrzganie a praskanie,.Ceny pouzivanych su dostupne a pokial nechce clovek vela investovat tak treba ist dotoho a nebat sa ze \"sak bol pouzivany\".
Urcite chod do toho. Macbook je nieco uplne ine ako PC. Ked raz okusis Mac, tak k Windowsu sa vratit nebudes chciet. 13\" MacBook je uplne idealny, dam ti ale zopar tipov:
Kedze chces kupit do 500 eur, takmer urcite sa bude jednat o plastovy (biely alebo cierny) - o G-cku ani neuvazuj - urcite vezmi procesor Intel Core 2 Duo - na takte nezalezi, len pozor nech to nie je Intel Core Duo - nech ma aspon 2 GB RAM - pre pracu s fotografiami je to spodna hranica - urcite nech to ma grafiku minimalne Intel GMA X3100 - mam odskusane, ze na nej s aspon 2GB ram v pohode rozbehas Photoshop a Aperture - samozrejme, ze su na to vhodnejsie stroje, no za tieto peniaze nie je o com - davaj pozor, pretoze tieto plastove macbooky zvykli praskat okolo hran - hlavne biele - je to uznana chyba od Apple, v ramci zaruky to menia bezplatne - rozlisuj Combo a Superdrive mechaniku - Superdrive je lepsia - napaluje aj DVD - over si model toho macbooku - zvycajne su oznacene ako MacBook1,1, MacBook2,1, MacBook3,1, MacBook4,1 atd - samozrejme cim vyssie cislo, tym novsi model - V informaciach o stroji si over pocet cyklov baterie - nech ti aj nieco vydrzi - hovorilo sa, ze tieto plastove macbooky mali bateriu so zivotnostou 300 cyklov. Praxou mam ale overene, ze v pohode zvladaju aj nad 500 cyklov - idealne je overit si Battery Health cez iStat
urcite nevahaj a chod do toho, macbook je spicka a neboj sa ani toho, ze sa jedna o starsi model, alebo notebook od ruky. Ak sa nenechas obabrat pri kupe, tak budes nadmieru spokojny. Ak nieco, kludne sa pytaj, poradim, pomozem...
Urcite chod do toho. Macbook je nieco uplne ine ako PC. Ked raz okusis Mac, tak k Windowsu sa vratit nebudes chciet. 13\" MacBook je uplne idealny, dam ti ale zopar tipov:
Kedze chces kupit do 500 eur, takmer urcite sa bude jednat o plastovy (biely alebo cierny) - o G-cku ani neuvazuj - urcite vezmi procesor Intel Core 2 Duo - na takte nezalezi, len pozor nech to nie je Intel Core Duo - nech ma aspon 2 GB RAM - pre pracu s fotografiami je to spodna hranica - urcite nech to ma grafiku minimalne Intel GMA X3100 - mam odskusane, ze na nej s aspon 2GB ram v pohode rozbehas Photoshop a Aperture - samozrejme, ze su na to vhodnejsie stroje, no za tieto peniaze nie je o com - davaj pozor, pretoze tieto plastove macbooky zvykli praskat okolo hran - hlavne biele - je to uznana chyba od Apple, v ramci zaruky to menia bezplatne - rozlisuj Combo a Superdrive mechaniku - Superdrive je lepsia - napaluje aj DVD - over si model toho macbooku - zvycajne su oznacene ako MacBook1,1, MacBook2,1, MacBook3,1, MacBook4,1 atd - samozrejme cim vyssie cislo, tym novsi model - V informaciach o stroji si over pocet cyklov baterie - nech ti aj nieco vydrzi - hovorilo sa, ze tieto plastove macbooky mali bateriu so zivotnostou 300 cyklov. Praxou mam ale overene, ze v pohode zvladaju aj nad 500 cyklov - idealne je overit si Battery Health cez iStat
urcite nevahaj a chod do toho, macbook je spicka a neboj sa ani toho, ze sa jedna o starsi model, alebo notebook od ruky. Ak sa nenechas obabrat pri kupe, tak budes nadmieru spokojny. Ak nieco, kludne sa pytaj, poradim, pomozem...
Ahojte, tiež premyšlam nad iMacom. Konkretne po novom iMac 21,5 s i5 procesorom. Máte niekto? Alebo doporučujete starši model s i3 ? Zaujima ma ako je to s monitorom a jeho farebnym podanim. Potom ako je to s výkonom - PS.
Ja mam tie MacBook Pro 13,3\" a som s nim nadmieru spokojny. Urcite by som som uz za nic ine nemenil. Lightroom aj PS pod nim pracuje perfektne, akurat by to chcelo vacsiu obrazovku. Ale tie peniaze co do toho vrazis sa skutocne oplatia (aj ked platis cca 1/3 za odhriznute jablcko)
PS: najuzasnejsia vec na Macu je, ze ked ho zapnes, tak mozes hned pracovat a nemusis sa pol hodinu pozerat na presypacie hodiny alebo modry kruzok
ahoj, chcem sa spytat. tiez zvazujem kupu tej 13ky ale mam 2 otazocky: 1. je 13" dostatocnych na pracu s foto? 2. tie nove maju grafiku od intel HD 3000..staci to?
Mam Macbook unibody 13" 4GB RAM, 2,26GHz Core 2 Duo, GeForce9400 256MB a mam tam Aperture 3, CS5 a je to v pohode. Mimochodom je na predaj, kedze som prikupil iMac 27.
ahoj, chcem sa spytat. tiez zvazujem kupu tej 13ky ale mam 2 otazocky: 1. je 13" dostatocnych na pracu s foto? 2. tie nove maju grafiku od intel HD 3000..staci to?
diky a vela stastia pri cvakani
Podla mna je v pohode, aj ked je obrazovka dost mala, ale zvadnut sa to da (zas mas vyhodu, ze ho mozes zobrat vsade so sebou ). Comp zvalda uplne v pohode aj pracu s vacsimi fotkami. Co sa tyka grafiky, tak mylsim, ze ta je viac dolezita na hry ako na upravu fotiek.
ahoj, chcem sa spytat. tiez zvazujem kupu tej 13ky ale mam 2 otazocky: 1. je 13" dostatocnych na pracu s foto? 2. tie nove maju grafiku od intel HD 3000..staci to?
Podla mna je v pohode, aj ked je obrazovka dost mala, ale zvadnut sa to da (zas mas vyhodu, ze ho mozes zobrat vsade so sebou ). Comp zvalda uplne v pohode aj pracu s vacsimi fotkami. Co sa tyka grafiky, tak mylsim, ze ta je viac dolezita na hry ako na upravu fotiek.
13.3 vobec nie je mala obrazovka, aj na 11.6 sa da v pohode v 1366x768 existovat, nemal som s tym problem, pri 1440x900 na 13.3 to bude este lepsie.
Grafika nie je len na hry, aj video a fotky sa upravuju lepsie s kvalitnym akceleratorom. Na druhej strane je pravda, ze kazda grafika okolo 100 eur dnes toho zvladne celkom dost...
ahoj, chcem sa spytat. tiez zvazujem kupu tej 13ky ale mam 2 otazocky: 1. je 13" dostatocnych na pracu s foto? 2. tie nove maju grafiku od intel HD 3000..staci to?
diky a vela stastia pri cvakani
13ka nie je uplne idealna, ale nie je nic jednoduchsie, ako napojit to na externy monitor, ja mam uz 3 roky biely MB a pripajam ho na 24" monitor s tym, ze MacBook moze byt zatvoreny a fungujem cez externu bezdrotovu klavesnicu a mys. takze ak potrebujes mobilitu, plus chces upravovat foto, kup kludne 13ku a k tomu externy monitor (nemusi byt apple)
Mam Macbook unibody 13" 4GB RAM, 2,26GHz Core 2 Duo, GeForce9400 256MB a mam tam Aperture 3, CS5 a je to v pohode. Mimochodom je na predaj, kedze som prikupil iMac 27.
Ktorý Apple z podruky do 500€?
Je to vhodná investícia alebo pouvažovať nad inými modelmi?
Viem, že tie uhlopriečky nie sú ideálne, neviem posúdiť ani rýchlosť mašín, ale u mňa by sa jednal hlavne vstup do sveta Apple Macintosh a samozrejme chcel by som ho využiť na úpravu fotiek.
Ešte ma napadá - aká je spoľahlivosť značiek Apple? Ak sa niečo pokazí, oprava je značne nákladná? Existuje na Slovensku nejaký pozáručný servis?
mujmac.cz
Inak aby som sa zapojil.. prednedavnom som si kupil PM G5 na ktorom mam nahadzane vsetky potrebne softy na upravu fotiek.. hold neni to najnovsi stroj a ani najnovsi soft nanom nejde ale to ma nestve kedze to co na nom rozbehnem pracuje sviezo.. predtym som mal MacBook a aj ked zo zaciatku stihal neskor uz bol stary a nestihal nic.. tak som sa nastval a kupil starsie kvalitne zelezo a je vymalovane.
A ak mozem doporucit stranky kde kupis mac za dobru cenu tak klikaj na
www.grafika.cz / www.macy.cz , neviem preco ale ty cesi to ozaj predavaju za facky , tak prajem uspesnu volbu
A ak mozem doporucit stranky kde kupis mac za dobru cenu tak klikaj na
www.grafika.cz / www.macy.cz , neviem preco ale ty cesi to ozaj predavaju za facky , tak prajem uspesnu volbu
A ak mozem doporucit stranky kde kupis mac za dobru cenu tak klikaj na
www.grafika.cz / www.macy.cz , neviem preco ale ty cesi to ozaj predavaju za facky , tak prajem uspesnu volbu
Ako si spokojny s LCD? Nieje niekde na nete rebricek MAC bookov od najlepsi po najhorsi?
Ak sa niekto venuje grafike tak po spravnosti by mal mat \"aspon\" kvalitny monitor cize tato velkost prfektne posluzi ako stolny mac, na druhej strane , tym ze je maly je zaroven kompaktny na prenos, velmi lahky a hlavne vydrz baterie je neskutocna
Modely unibody nemaju ziadnu vadu. Konstrukcia z jedneho kusu kovu je vymakana , ziadne vrzganie a praskanie,.Ceny pouzivanych su dostupne a pokial nechce clovek vela investovat tak treba ist dotoho a nebat sa ze \"sak bol pouzivany\".
13\" MacBook je uplne idealny, dam ti ale zopar tipov:
Kedze chces kupit do 500 eur, takmer urcite sa bude jednat o plastovy (biely alebo cierny)
- o G-cku ani neuvazuj
- urcite vezmi procesor Intel Core 2 Duo - na takte nezalezi, len pozor nech to nie je Intel Core Duo
- nech ma aspon 2 GB RAM - pre pracu s fotografiami je to spodna hranica
- urcite nech to ma grafiku minimalne Intel GMA X3100 - mam odskusane, ze na nej s aspon 2GB ram v pohode rozbehas Photoshop a Aperture - samozrejme, ze su na to vhodnejsie stroje, no za tieto peniaze nie je o com
- davaj pozor, pretoze tieto plastove macbooky zvykli praskat okolo hran - hlavne biele - je to uznana chyba od Apple, v ramci zaruky to menia bezplatne
- rozlisuj Combo a Superdrive mechaniku - Superdrive je lepsia - napaluje aj DVD
- over si model toho macbooku - zvycajne su oznacene ako MacBook1,1, MacBook2,1, MacBook3,1, MacBook4,1 atd - samozrejme cim vyssie cislo, tym novsi model
- V informaciach o stroji si over pocet cyklov baterie - nech ti aj nieco vydrzi - hovorilo sa, ze tieto plastove macbooky mali bateriu so zivotnostou 300 cyklov. Praxou mam ale overene, ze v pohode zvladaju aj nad 500 cyklov - idealne je overit si Battery Health cez iStat
urcite nevahaj a chod do toho, macbook je spicka a neboj sa ani toho, ze sa jedna o starsi model, alebo notebook od ruky. Ak sa nenechas obabrat pri kupe, tak budes nadmieru spokojny. Ak nieco, kludne sa pytaj, poradim, pomozem...
13\" MacBook je uplne idealny, dam ti ale zopar tipov:
Kedze chces kupit do 500 eur, takmer urcite sa bude jednat o plastovy (biely alebo cierny)
- o G-cku ani neuvazuj
- urcite vezmi procesor Intel Core 2 Duo - na takte nezalezi, len pozor nech to nie je Intel Core Duo
- nech ma aspon 2 GB RAM - pre pracu s fotografiami je to spodna hranica
- urcite nech to ma grafiku minimalne Intel GMA X3100 - mam odskusane, ze na nej s aspon 2GB ram v pohode rozbehas Photoshop a Aperture - samozrejme, ze su na to vhodnejsie stroje, no za tieto peniaze nie je o com
- davaj pozor, pretoze tieto plastove macbooky zvykli praskat okolo hran - hlavne biele - je to uznana chyba od Apple, v ramci zaruky to menia bezplatne
- rozlisuj Combo a Superdrive mechaniku - Superdrive je lepsia - napaluje aj DVD
- over si model toho macbooku - zvycajne su oznacene ako MacBook1,1, MacBook2,1, MacBook3,1, MacBook4,1 atd - samozrejme cim vyssie cislo, tym novsi model
- V informaciach o stroji si over pocet cyklov baterie - nech ti aj nieco vydrzi - hovorilo sa, ze tieto plastove macbooky mali bateriu so zivotnostou 300 cyklov. Praxou mam ale overene, ze v pohode zvladaju aj nad 500 cyklov - idealne je overit si Battery Health cez iStat
urcite nevahaj a chod do toho, macbook je spicka a neboj sa ani toho, ze sa jedna o starsi model, alebo notebook od ruky. Ak sa nenechas obabrat pri kupe, tak budes nadmieru spokojny. Ak nieco, kludne sa pytaj, poradim, pomozem...
tiež premyšlam nad iMacom. Konkretne po novom iMac 21,5 s i5 procesorom.
Máte niekto? Alebo doporučujete starši model s i3 ?
Zaujima ma ako je to s monitorom a jeho farebnym podanim. Potom ako je to s výkonom - PS.
Dakujem pekne za info!
PS: najuzasnejsia vec na Macu je, ze ked ho zapnes, tak mozes hned pracovat a nemusis sa pol hodinu pozerat na presypacie hodiny alebo modry kruzok
1. je 13" dostatocnych na pracu s foto?
2. tie nove maju grafiku od intel HD 3000..staci to?
diky a vela stastia pri cvakani
1. je 13" dostatocnych na pracu s foto?
2. tie nove maju grafiku od intel HD 3000..staci to?
diky a vela stastia pri cvakani
1. je 13" dostatocnych na pracu s foto?
2. tie nove maju grafiku od intel HD 3000..staci to?
diky a vela stastia pri cvakani
http://www.notebookcheck.net/Review-Intel-HD-Graphics-3000-graphics-solution.43710.0.html
(hladal som to asi 5 sekund)
Grafika nie je len na hry, aj video a fotky sa upravuju lepsie s kvalitnym akceleratorom. Na druhej strane je pravda, ze kazda grafika okolo 100 eur dnes toho zvladne celkom dost...
1. je 13" dostatocnych na pracu s foto?
2. tie nove maju grafiku od intel HD 3000..staci to?
diky a vela stastia pri cvakani
zaregistrujte sa a presvedčte o mnohých z výhod byť členom
- moj profil
- albumy
- pošta
- pridávanie fotografií
- komentáre
- záložky
- notifikácie
- diskusie
- hodnotenie
Zaregistrujte sa