Hore
Fórum » Apple/Mac OS
 

MacBook Pro farby

Palso
Palso 2010-12-28 12:54:03+01
Ahojte, mam novy MacBook Pro (aktualna verzia) s LED displejom. Defaultny Color profile (LCD screen) bol nechutny, vsetko bolo do zlta, zatial som to prestavil na sRGB. Najviac sa mi pacili Adobe RGB a sRGB, sneh vyzeral ako sneh a a seda bola ako seda, ale boli tam rozdiely. Neviem to vsak objektivne posudit a sondu nemam.

Takze pouziva tento notebook neiekto prosim? Ma nejaky osvedceny color profil, ktory by mohol zdielat? Nejake tipy? Dakujem
 
WildSammy
2012-07-28 13:03:35+02
príspevok od: tadzesi
Tak ok, nemam chut investovat 400€ do Colormunky. Iba ak dakto pozicia, ale aj to nieje riesenie kedze profit je nutrne pravidelne kontrolovat.
ten Colormunki je nic moc.. a na MAC maju navyse chybny software..
 
WildSammy
2012-07-28 13:12:45+02
Teda mozno je dobry, ale mne sa zdal moj display po kalibracii dost divny.. a teda ColorMunki Tray aplikacia na MACu pada a neda sa pouzit AppSet Printer Profile.. upgradol som na Mountain Lion a skusim preinstalovat Colormunkiho podla odporucenia z Xrite supportu a potom skalibrovat display znova.. mam iMAC 27" a tiez sa mi nepaci, ze terciky pre vytvorenie profilu tlace to vie tlacit len na A4 a neda sa vybrat format.. da sa pouzit iba downscaling v driveri tlaciarne, ale neviem, ci je to spravna cesta.
 
WildSammy
2012-07-28 13:13:23+02
Kazdpadne od sondy, ktora stoji viac nez 400eciek by som cakal aspon funkcny software ak nie uz nic viac..
 
WildSammy
2012-07-29 12:43:18+02
tak som si preinstaloval colormunki software na macu.. odintaloval pomocou odinstalatorov, ktore poslali zo supportu a naistaloval z linku, ktory prilozili a defaultne sa mi nespustil tray ani nezapisal do aplikacii pri spusteni, cize mac by sa mal normalne uspat skalibroval som si monitor a teda uvidim ake to bude mam ho skalibrovany na 80cdm, ale cez den je to tmave, tak som mal dat asi 120 radsej
 
ummagama
2012-07-29 13:27:03+02
PC forever . Osobne doporucujem 100 cd/m2. Je to asi najblizsie jasu papiera. 80 je podla mna malo resp. stacilo by keby si pracoval v zatemnenej miestnosti . Kazdopadne treba porovnat s vytlackom ci ti sedi jas.
 
WildSammy
2012-07-29 13:55:28+02
príspevok od: ummagama
PC forever . Osobne doporucujem 100 cd/m2. Je to asi najblizsie jasu papiera. 80 je podla mna malo resp. stacilo by keby si pracoval v zatemnenej miestnosti . Kazdopadne treba porovnat s vytlackom ci ti sedi jas.
daval som 80 pretoze vacsinou pracujem v noci a ked chodim do labu, tak je lepsie, ked foto upravujem na tmavsom monitore, lepsie sa trafim do svetlosti vytlackov labu 80cdm urcil munki, lebo som mu dal zmerat okolite svetlo senzorom ako doteraz som s MACom nemal nejake vaznejsie problemy.. toto je prva vec, ktora na Win funguje lepsie ako na MACu inac display mi to skalibrovalo asi dobre a profil pre tlac urcite dobre len este mi nie je jasne, ci chcem kalibrovat na D65, D55 alebo D50
 
Daniel.U
2012-07-29 14:22:10+02
príspevok od: ummagama
PC forever . Osobne doporucujem 100 cd/m2. Je to asi najblizsie jasu papiera. 80 je podla mna malo resp. stacilo by keby si pracoval v zatemnenej miestnosti . Kazdopadne treba porovnat s vytlackom ci ti sedi jas.
jas papiera je taky jasny ako jasne osvetlenie mas v miestnosti
 
ummagama
2012-07-29 15:48:19+02
S tym nesuhlasim jas zavisi od reflektancie plus obsahu OBC v papieri. Samozrejme v ramci maxima jasu daneho papiera sa to meni v zavislosti od intenzity okoliteho osvetlenia, ale v CMS sa bavime o standardizovanych podmienkach pozorovania.

To Sammy jednoznacne D65. Pre fotografiu je to lepsie a je to blizsie nativnemu bielemu bodu monitorov. D50 je skor mytus s pre-pressu nakolko pozoruju vytlacky pri D50. V tlaci su ludia ktori uprednostnuju D50 ini zas D55 alebo D65. VSetko zavisi od normy ktora je pre, ktore to odvetvie. Vsetko je to ale o pokusoch a co ti sedi a vyhovuje to pouzijes
 
ummagama
2012-07-29 15:50:51+02
príspevok od: WildSammy
daval som 80 pretoze vacsinou pracujem v noci a ked chodim do labu, tak je lepsie, ked foto upravujem na tmavsom monitore, lepsie sa trafim do svetlosti vytlackov labu 80cdm urcil munki, lebo som mu dal zmerat okolite svetlo senzorom ako doteraz som s MACom nemal nejake vaznejsie problemy.. toto je prva vec, ktora na Win funguje lepsie ako na MACu inac display mi to skalibrovalo asi dobre a profil pre tlac urcite dobre len este mi nie je jasne, ci chcem kalibrovat na D65, D55 alebo D50
S tym Win ta len natahujem to ale asi tusis
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()