Hore
Fórum » PC/Linux
 

Linux -Gimp

cardman1
cardman1 2010-12-12 14:36:29+01
len tak cisto zo zvedavosti pouzivate Linux a ak ano tak pracujete z Gimpom alebo z inou nahradou ??
 
attila.farkas
2010-12-16 12:18:57+01
príspevok od: Pio
mam gimp 2.6.10 a necita rawka, pozeram ze je uz aj 11 ale ani tam sa v changelogu nespomina raw.
Uz si spominam, nebolo to cez restricted extras, ale cez nejaky ppa: zdroj. Hladaj v google gimp raw, najdi si ten zdroj a pridaj si ho. Potom si mozes nainstalovat rozsirenie pre raw priamo zo spravcu sofware
 
vlasto13
2011-01-13 08:08:09+01
pozeram ze som neni sam co pouziva linux
mam nikon ale este na greenie(ubuntu) som nevydel dobry ekvivalent k nikon capture.
ma s tym niekto skusenosti?
 
vlasto13
2011-01-13 08:09:44+01
príspevok od: bear
90% pouzivam na fotky BibblePro, vystup obcas upravim v GIMPe a cas od casu skusim nejaku fotku spracovat aj cez RawTherapee (ma o nieco lepsi vystup ako Bibble, ale je vyrazne pomalsi).

Mam este kupeny aj NoiseNinja, ktoreho licenciu mam aj v BibblePro co mi rozsiruje moznosti redukcie sumu.

Na vytvorenie farebnych profilov monitora pre GIMP a BibblePro pouzivam dispcalGUI a sondy Spyder 2 express, alebo X-Rite i1 display
co si pisal tie kalibracne sondy tak v bez problemov funguju aj na linuxe?
 
PeCh
2011-01-13 08:54:29+01
Na základné prezeranie a triedenie fotiek (aj RAW) používam Geeqie. RAWka vyvolávam v Darktable (http://darktable.sourceforge.net/screenshots.shtml), a ak treba niečo doladiť tak GIMP.
 
bear
- moderator
2011-01-13 08:56:21+01
príspevok od: vlasto13
co si pisal tie kalibracne sondy tak v bez problemov funguju aj na linuxe?
Ano funguju. Spyder2 potrebuje pre rozhodenie original CD, aby si mohol z drivera pre windows vybrat firmware (kazdom zapnuti sondy do nej ovladac nahra firmware). X-Rite to robi tiez, ale maju drivery na internete tak je firmware automaticky stihnuty a nainstalovany z internetu (aspon v Ubuntu).
 
mato167
2011-01-13 09:11:08+01
príspevok od: vlasto13
pozeram ze som neni sam co pouziva linux
mam nikon ale este na greenie(ubuntu) som nevydel dobry ekvivalent k nikon capture.
ma s tym niekto skusenosti?
pre linux je aj bibble (pro alebo lite verzia), ale platena. podla mna je to najlepsie co mozes pod linux pouzivat. bezi nativne pod linux, netreba ziadne emulatory typu wine.
 
madoler
2011-01-13 09:32:27+01
Este tu nebol spomenuty vyborny digiKam, pomocou ktoreho mozes spravovat, prezerat aj upravovat

http://www.digikam.org

Je zahrnuty v Synaptic Package Manager
 
wayne
2011-01-13 09:40:33+01
príspevok od: madoler
Este tu nebol spomenuty vyborny digiKam, pomocou ktoreho mozes spravovat, prezerat aj upravovat

http://www.digikam.org

Je zahrnuty v Synaptic Package Manager
dovolim si ta opravit. je zahrnuty v repozitaroch tej-ktorej distribucie, synaptic package manager je len frontend rozhranie pomocou ktoreho sa daju spravovat balicky. rovnako to ide cez prikazovy riadok, no kazda distribucia pouziva ine nastroje a nie kazdy balicek ide nainstalovat v kazdej distribucii, aj ked su finty ako to obist, a stale je tu moznost skompilovat zdrojak priamo u seba (co velakrat vyzaduje kopu kniznic a mierne doladenia kodu pri volbe funkcii)

inac suhlasim, digiKam je fajn, no na raw spracovanie radsej ten raw therapee (aj ked mne utiahol tak 4-5 fotiek z RAW naraz, potom zahadne padal a vytvaral core subory....)
 
madoler
2011-01-13 09:50:26+01
príspevok od: wayne
dovolim si ta opravit. je zahrnuty v repozitaroch tej-ktorej distribucie, synaptic package manager je len frontend rozhranie pomocou ktoreho sa daju spravovat balicky. rovnako to ide cez prikazovy riadok, no kazda distribucia pouziva ine nastroje a nie kazdy balicek ide nainstalovat v kazdej distribucii, aj ked su finty ako to obist, a stale je tu moznost skompilovat zdrojak priamo u seba (co velakrat vyzaduje kopu kniznic a mierne doladenia kodu pri volbe funkcii)

inac suhlasim, digiKam je fajn, no na raw spracovanie radsej ten raw therapee (aj ked mne utiahol tak 4-5 fotiek z RAW naraz, potom zahadne padal a vytvaral core subory....)
Dik za poopravenie, nabuduce budem pozornejsi citat co pisem
 
zelovoc
2011-01-13 10:45:47+01
sice mam win ale pouzivam gimp k plnej spokojnosti.
nevie niekto o nejakom dobrom odsumovacom skripte pre gimp?

btw, tu najdete zopar zaujimavych skriptov
http://sites.google.com/site/elsamuko/
vlavo na paneli GIMP (napr national geographic, vintage, technicolor...)
 
wayne
2011-01-13 11:03:26+01
príspevok od: zelovoc
sice mam win ale pouzivam gimp k plnej spokojnosti.
nevie niekto o nejakom dobrom odsumovacom skripte pre gimp?

btw, tu najdete zopar zaujimavych skriptov
http://sites.google.com/site/elsamuko/
vlavo na paneli GIMP (napr national geographic, vintage, technicolor...)
coool pekne pekne
 
mar_tin
2011-07-03 21:47:49+02
No ja mám práve s gimpom vcelku problém... Neviem od ktorej verzie (možno všetky 2.6.x) pri zmenšovaní fotiek sám doostruje a výsledkom sú preostrené snímky. Používam algoritmus Lanczos3. Vlastne používal som... Teraz si s tým neviem rad.y, pretože nikde som nenašiel spôsob, ako to doostrovanie vypnúť a určite to staršie verzie nerobili
 
b0baz
2011-07-03 22:12:01+02
príspevok od: mar_tin
No ja mám práve s gimpom vcelku problém... Neviem od ktorej verzie (možno všetky 2.6.x) pri zmenšovaní fotiek sám doostruje a výsledkom sú preostrené snímky. Používam algoritmus Lanczos3. Vlastne používal som... Teraz si s tým neviem rad.y, pretože nikde som nenašiel spôsob, ako to doostrovanie vypnúť a určite to staršie verzie nerobili
Keď ukladáš foto: SAVE AS....ako JPG napríklad, tak daj pri ukladaní v ADVANCED voľbe SMOOTHIG a jemne ti to rozostrí podľa potreby. Malo by ti to fungovať, tiež používam Gimpa.
 
Peter Olekšák
2011-07-03 23:00:13+02
príspevok od: zelovoc
sice mam win ale pouzivam gimp k plnej spokojnosti.
nevie niekto o nejakom dobrom odsumovacom skripte pre gimp?

btw, tu najdete zopar zaujimavych skriptov
http://sites.google.com/site/elsamuko/
vlavo na paneli GIMP (napr national geographic, vintage, technicolor...)
wavelet denoise. Filtre - Vylepšenie - Wavelet denoise, nainštalované cez Synaptic v Linuxe. Pogoogli a nájdeš o tom viac a išlo mi to tuším aj na win, len to treba doinštalovať.
 
Filip Bucher
2011-10-22 14:47:01+02
Ozivim zas tuto temu trosku...
Co tak linux a photoshop cez wine?
 
b0baz
2011-10-22 14:57:06+02
Stačí ti výkonný Raw editor a GIMP. Čisto na Linuxe frčím od 2006 a necítim potrebu pchať do toho Photoshop a ešte cez Wine. To si rovno nainštaluj Windows. Blbosť.
 
Filip Bucher
2011-10-22 15:24:37+02
príspevok od: b0baz
Stačí ti výkonný Raw editor a GIMP. Čisto na Linuxe frčím od 2006 a necítim potrebu pchať do toho Photoshop a ešte cez Wine. To si rovno nainštaluj Windows. Blbosť.
GIMP ponuka vsetko to co Photoshop? A co mas proti Wine?
 
b0baz
2011-10-22 15:29:44+02
príspevok od: Filip Bucher
GIMP ponuka vsetko to co Photoshop? A co mas proti Wine?
Neviem čo ponúka Photoshop oproti GIMPu navyše. Fotky dokážem skorigovať s GIMPom k plnej spokojnosti. Proti Wine ? Nerozumiem načo inštalovať Linux a potom cez Wine Windows aplikácie. Rozumnejšie je ostať na Windowse. Kto si netrúfa na Linux, nech ostane pri Windows. Takto som to myslel.
 
haplo602
2011-10-22 15:55:12+02
príspevok od: Filip Bucher
Ozivim zas tuto temu trosku...
Co tak linux a photoshop cez wine?
darktable
 
Filip Bucher
2011-10-22 17:32:18+02
príspevok od: b0baz
Neviem čo ponúka Photoshop oproti GIMPu navyše. Fotky dokážem skorigovať s GIMPom k plnej spokojnosti. Proti Wine ? Nerozumiem načo inštalovať Linux a potom cez Wine Windows aplikácie. Rozumnejšie je ostať na Windowse. Kto si netrúfa na Linux, nech ostane pri Windows. Takto som to myslel.
Pouzivam vsetky linuxacke programy, okrem photoshopu... Ja zas nevidim dvovod na prechod na windows kvoli photoshopu ked na notasy ho pouzivam raz za tyzden ked si berem robotu do skoly alebo na cesty... davat 100€ za windows koli photoshopu a potom tam pouzivat open programy mi nepride tiez extra efektivne...
vyskusam GIMP a napisem svoje pocity
 
Strana 2 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()