Hore
Fórum » Počítačové vybavenie
 

Tienidlo na iMAC 27"

WildSammy
WildSammy 2012-08-06 16:12:46+02
Zdravim ePhotaci

Chcem sa spytat, ci neviete nahodou o nejakom kvalitnom tienidle pre iMAC 27"?

Ide o to, ze ma strasne bolia oci z toho, ze sa mi zle pozera na ten leskly display, v ktorom sa mi vselico odraza. Pracujem s PC desiatky rokov a este sa mi nestalo, ze by ma z monitoru boleli oci.

Myslim, ze tienidlo by celkom pomohlo. Nakolko mam aj kalibracnu sondu, tienidlo by malo byt odnimatelne.

Dakujem vopred za rady.
 
martin
2012-08-06 22:07:58+02
..a ventilatory od procaku a grafiky sa tocia jak dive
 
martin
2012-08-06 22:25:37+02
príspevok od: Daniel.U
http://www.hddfancontrol.com
toto som nasiel za 3 sekundy
dik, ale nejdu tam nastavit maximalne otacky ventilatora, len minimalne. Je to trial na hodinu a potom to musis kupit za 25 Eur. Dakujem ale za ochotu. Obcasne mam chut vyrazit ten Mac z okna.
 
Daniel.U
2012-08-06 22:43:56+02
príspevok od: martin
dik, ale nejdu tam nastavit maximalne otacky ventilatora, len minimalne. Je to trial na hodinu a potom to musis kupit za 25 Eur. Dakujem ale za ochotu. Obcasne mam chut vyrazit ten Mac z okna.
poslal som ti do sukromnej posty aj taky co funguje a zadara. Skusal som ho a pekne zvysil aj znizil kolko som nastavil na mountine lione
 
romanPB
2012-08-06 22:51:59+02
príspevok od: martin
...jedine jednoliate tmave pozadie za monitorom. Inak to bude furt na prd. Ja mam iny problem Mesiac stary iMac a zacali mi blbnut ventilatory processoru a grafiky. Roztocia sa bezdovodne zo standardnych 1600 otacok na 3500 a to je iny vietor. Nevie niekto poradit? Predajca mi povedal ze poslat, ale byt teraz bez compu mozno mesiac by ma odrovnalo. Skusil by som najprv nejake softwerove vychytavky pripadne sa nejak dopatrat svojpomocne kde je pes zakopany
menil si disk na iMacu?
 
romanPB
2012-08-06 22:57:30+02
príspevok od: martin
dano nevies nahodou aky, hladal som v app store ale bud neviem zadat spravne klucove slovo alebo tam jednoducho nic take nie je. Mac mam mesiac, takze sa zatial dost trapim a teraz este toto
riesenie je bud tak, ze to prekopes tak,ze mas aj HDD a SSD disk, cize ponechas povodny HDD a dokupis pripojenie na SSD(predpokladam ze si vybral HDD a zapojil SSD)
.. alebo docasne riesenie, nechas tam povodny HDD, v ktorom nechas zapojene teplotne cidlo a nezapojis ho k maticnej doske,ale zapojis SSD.. vela ludi ma strach sa pohrat s vnutrom iMacu,ale je to len o tom,aby si to potom spätne poskladal..co nieje problem.. chce to len omrknut par navodov,co koluju na internete..
 
romanPB
2012-08-06 23:02:16+02
btw, minulorocne modely 2011 uz nemaju teplotne cisla.. ale zas maju nejake kontrolne body ohladom zaruky.
.. v kazdom pripade na upravu fotiek odporucam SSD disk a najlepsie k tomu este internyHDD..(teda aj nieje aspon 512GB SSD vo vnutry).. tam idu aj najnovsie RAW formaty z mojho 5D MarkIII ako po masle
 
Erazer
2012-08-06 23:05:56+02
príspevok od: romanPB
btw, minulorocne modely 2011 uz nemaju teplotne cisla.. ale zas maju nejake kontrolne body ohladom zaruky.
.. v kazdom pripade na upravu fotiek odporucam SSD disk a najlepsie k tomu este internyHDD..(teda aj nieje aspon 512GB SSD vo vnutry).. tam idu aj najnovsie RAW formaty z mojho 5D MarkIII ako po masle
kde je wlad aby mi uveril ze ssd ma vplyv na upravu raw ?
 
WildSammy
2012-08-06 23:15:32+02
príspevok od: Juraj-BN
Ahoj, ako vnimas ten monitor čo do vhodnosti na upravu fotiek? (po jeho kalibracii sondu)
Spĺňa výstup tvoje očakávania?
ahoj.. ano, vystup monitora splna moje ocakavania.. myslim, ze je vhodny na upravu fotiek uplne v pohodicke.. po kalibracii vidim viac farieb a odtienov ako pred kalibraciou, je to vidno na prvy pohlad a v porovnani s druhym monitorom, co mam doma a na ktorom som robil predtym je to naozaj krok vpred.. ale mozno keby mam dake profi Eizo, hovoril by som tiez inak.. kazdopadne ja som s tym spokojny.. hlavne Ta 27" plocha je super a vykonovo som s tym macom tiez spokojny. Odkedy ho mam, tak mam jednoduchsi zivot Inac pises, ze chces Macbook Pro + monitor.. tak ak to chces riesit takto, zainvestoval by som do nejakeho Eiza alebo NECu urceneho na fotky bude to urcite lepsie ako Apple Cinema display
 
romanPB
2012-08-06 23:19:57+02
príspevok od: Erazer
kde je wlad aby mi uveril ze ssd ma vplyv na upravu raw ?
?
 
WildSammy
2012-08-06 23:22:05+02
príspevok od: martin
..no praveze v monitor activity sa nic nedeje
mas tam nejake procesy, ktore sa mne nezdaju, ale nemusi to byt problem.. kazopadne ten SMCfancontrol.. tak ja som si v SW(mam iny ako ty) musel nastavit, aby mi na ten smc bus nepristupoval prilis casto(aby ho casto nepolloval) lebo to dost spomalovalo mac, ked z neho stale musel vycitavat nieco.. a dalej mas tam flash, takze aj ten to moze robit.. uz mas Moutain Lion? Btw.. to, ze Ti hucia fany na plnepecky urcite nie je normalne, lebo ja mam iMAC cca. 1 rok a za ten rok mi este ani raz nehucali a to som ho riadne klatil obcas
 
martin
2012-08-07 06:04:50+02
príspevok od: Daniel.U
poslal som ti do sukromnej posty aj taky co funguje a zadara. Skusal som ho a pekne zvysil aj znizil kolko som nastavil na mountine lione
..no ten nainstalovany mam, ale ked pohybem so slidermi tak sa u mna nic nedeje. A takisto je tam moznost upravovat len minimalne otacky. Alebo som tupelo?
 
martin
2012-08-07 06:08:02+02
príspevok od: romanPB
menil si disk na iMacu?
nie, nemenil. To sa ma pytal aj servisak v Traco-
Computer
 
martin
2012-08-07 06:09:36+02
príspevok od: romanPB
riesenie je bud tak, ze to prekopes tak,ze mas aj HDD a SSD disk, cize ponechas povodny HDD a dokupis pripojenie na SSD(predpokladam ze si vybral HDD a zapojil SSD)
.. alebo docasne riesenie, nechas tam povodny HDD, v ktorom nechas zapojene teplotne cidlo a nezapojis ho k maticnej doske,ale zapojis SSD.. vela ludi ma strach sa pohrat s vnutrom iMacu,ale je to len o tom,aby si to potom spätne poskladal..co nieje problem.. chce to len omrknut par navodov,co koluju na internete..
SSD disk tam nemam. Na povodnom HD mam system a na ext. data. Prepojene to mam cez thunderbold.
 
Daniel.U
2012-08-07 09:19:10+02
príspevok od: martin
..no ten nainstalovany mam, ale ked pohybem so slidermi tak sa u mna nic nedeje. A takisto je tam moznost upravovat len minimalne otacky. Alebo som tupelo?
Nastav lubovolne otacky, stlac save a pockaj 5 sekund
 
Stan0
2012-08-07 09:24:29+02
príspevok od: WildSammy
Zdravim ePhotaci

Chcem sa spytat, ci neviete nahodou o nejakom kvalitnom tienidle pre iMAC 27"?

Ide o to, ze ma strasne bolia oci z toho, ze sa mi zle pozera na ten leskly display, v ktorom sa mi vselico odraza. Pracujem s PC desiatky rokov a este sa mi nestalo, ze by ma z monitoru boleli oci.

Myslim, ze tienidlo by celkom pomohlo. Nakolko mam aj kalibracnu sondu, tienidlo by malo byt odnimatelne.

Dakujem vopred za rady.
ak som dobre pochopil tak mas iMAC postaveny pred oknami a sedis chrbtom do miestnosti
zhodou okolnosti mam to tak isto a tiez som riesil tento pproblem leskne sa viac som videl seba ako fotku a rozmyslal som tiez nad tienidlom ale nakonec som zistil ze staci zavret zaluzie a kupit tmavsiu zaclonu a svetlo v izbe nikdy nezapinat (najidealnejsie je ked je iMAC prave vec v izbe co svieti najviac) preto sa mi snim robi najlepsie vnoci
 
martin
2012-08-07 11:33:22+02
príspevok od: Daniel.U
Nastav lubovolne otacky, stlac save a pockaj 5 sekund
..tak mas pravdu, reaguje grafika a cpu, hdd ide bez zmeny. Len mne by praveze bodlo, keby som vedel nastavit maximalne otacky a to v SMC Fan Control nejde
 
NANAO
2012-08-10 11:00:11+02
príspevok od: WildSammy
Zdravim ePhotaci

Chcem sa spytat, ci neviete nahodou o nejakom kvalitnom tienidle pre iMAC 27"?

Ide o to, ze ma strasne bolia oci z toho, ze sa mi zle pozera na ten leskly display, v ktorom sa mi vselico odraza. Pracujem s PC desiatky rokov a este sa mi nestalo, ze by ma z monitoru boleli oci.

Myslim, ze tienidlo by celkom pomohlo. Nakolko mam aj kalibracnu sondu, tienidlo by malo byt odnimatelne.

Dakujem vopred za rady.
Nezávidím vám túto situáciu.Bohužiaľ ste sa dostali do skoro neriešiteľnej situácie.
To aby sa vám neodrážalo pozadie na vašom lesklom povrchu monitora sa bohužiaľ nedá odstrániť.
Pretože ked v miestnosti, kde sedíte znížite jas, aby nedochádzalo k odrazom, tak zase úroveň jasu vášho monitoru neumožňuje sa dostat na takú úroveň, aby nedochádzalo k slzeniu očí z vysokého jasu.
Ponúka sa k riešeniu jeden extrém. Za sebou roztiahnúť čiernu oponu a obliecť sa do čierneho oblečenia čo je vrcholne nepraktické.
Tienidlo to nezachráni.Tienidlo sa používa na to ,aby na monitor nedopadalo bočné svetlo ktoré može mať vplyv na farebný vnem z plochy obrazu monitora.

EizoKlika
 
WildSammy
2012-08-10 11:32:28+02
no nic, tak za seba postavim ciernu stenu z kartonu alebo daku oponu a hotovo pokym nepresuniem cely iMAC dakam inam alebo nedokupim daky matny monitor, lebo fakt sa to moc leskne
 
lubosh0909
2012-08-16 13:55:06+02
príspevok od: WildSammy
Zdravim ePhotaci

Chcem sa spytat, ci neviete nahodou o nejakom kvalitnom tienidle pre iMAC 27"?

Ide o to, ze ma strasne bolia oci z toho, ze sa mi zle pozera na ten leskly display, v ktorom sa mi vselico odraza. Pracujem s PC desiatky rokov a este sa mi nestalo, ze by ma z monitoru boleli oci.

Myslim, ze tienidlo by celkom pomohlo. Nakolko mam aj kalibracnu sondu, tienidlo by malo byt odnimatelne.

Dakujem vopred za rady.
http://www.amazon.co.uk/atFoliX-FX-Antireflex-screen-protection-film-Apple/dp/B005Y4T364/ref=sr_1_1?s=electronics&ie=UTF8&qid=1345117192&sr=1-1 keby ti to neotvorilo, tak je to antireflex screen protection
 
lubosh0909
2012-08-16 18:56:12+02
príspevok od: WildSammy
Zdravim ePhotaci

Chcem sa spytat, ci neviete nahodou o nejakom kvalitnom tienidle pre iMAC 27"?

Ide o to, ze ma strasne bolia oci z toho, ze sa mi zle pozera na ten leskly display, v ktorom sa mi vselico odraza. Pracujem s PC desiatky rokov a este sa mi nestalo, ze by ma z monitoru boleli oci.

Myslim, ze tienidlo by celkom pomohlo. Nakolko mam aj kalibracnu sondu, tienidlo by malo byt odnimatelne.

Dakujem vopred za rady.
toto napis do www.amazon.co.uk atFoliX FX-Antireflex screen-protection film for Apple 27 iMac
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()