Hore
Fórum » Počítačové vybavenie
 

Které Eizo by ste si vybrali?

blur
2012-09-11 22:20:16+02
Ahoj, tak jsem dospěl do doby, kdy chci vyměnit svůj monitor za jiný. Monitor by měl sloužit hlavně pro úpravu fotek ve photoshopu. Také s ním budu pracovat v MS Office a občas se podívám na nějaký film z DVD. Hry nehraju. Pročetl jsem hodně recenzí i uživatelských zkušeností. Ze všech možností se do posledního výběru dostaly dva monitory od Eiza, mezi nimiž nevím jak se rozhodnout. Jsou to: SX2262W a S2433W. Oba jsou cenově velmi podobně. Víc peněz do monitoru investovat nechci. Prosím o vaše názory. Dík
 
kaFOtka
2012-09-11 23:18:49+02
Ach, citas mi z duse tiez to teraz riesim, len som nechcela zakladat temu o tom tiez ako aj tyhladam monitor, ale neviem ci je to vlastne potrebna investicia. Ci by mi viac "neprospelo" investovat to do fototechniky. co mi prinesie lepsiu kvalitu?
 
lacikam
2012-09-11 23:37:07+02
HM, jeden je starší (doba uvedenia) a menší a ak sa nemýlim, drahší? Druhý je väčší, novší (z tohoto roku) a lacnejší. Šiel by som do väčšieho. Inak by som povedal, že špecifikáciami sú si podobné..? Každopádne, kým bude výrobca robiť "tmu" a "ticho" okolo reálneho využívania 10-bit zobrazenia nie v duchu : "dajme užívateľovi, čo nám kúpou nášho monitora EIZO DAL svoje peniaze - zrozumiteľný a jasný návod ako ho SPRÁVNE používať!" - tak je kúpa takéhoto monitora tretinou predpokladanej obrazovej kvality. Druhou teda sú VEDOMOSTI a treťou VGA s 10-bitom a Display portom. (DVI výstup vie iba 8-bit.)
 
DJW_
2012-09-12 03:17:19+02
Odpoviem nie ktorý BY som si kúpil, ale ktorý som si kúpil..
Mám S2433W, je to moje už druhé Eizo, kupoval som ho hneď po tom, ako vyšiel. Absolútna spokojnosť - veľkosť plochy, farby, kontrast.. Výborný obraz aj pri stiahnutom podsvietení na minimum (na rozdiel od činskych sračiek). Farebné spektrum podsvietenia takmer prirodzené, (jedine tuším v časti zelenej som mal menšiu dieru). Neunavuje oči, občas pri ňom sedím aj 18 hodín v kuse a oči nerežú.
Odporúčam verziu e EZ-UP stojanom, je to veľmi prakctické a len o pár EUR drahšie.
Na záver: keby som sa mal rozhodnút znova, tak s vysokou pravdepodobnosťou si ho kúpim opäť.
 
Jozef Peniak
redakcia ephoto.sk 2012-09-12 07:13:41+02
príspevok od: lacikam
HM, jeden je starší (doba uvedenia) a menší a ak sa nemýlim, drahší? Druhý je väčší, novší (z tohoto roku) a lacnejší. Šiel by som do väčšieho. Inak by som povedal, že špecifikáciami sú si podobné..? Každopádne, kým bude výrobca robiť "tmu" a "ticho" okolo reálneho využívania 10-bit zobrazenia nie v duchu : "dajme užívateľovi, čo nám kúpou nášho monitora EIZO DAL svoje peniaze - zrozumiteľný a jasný návod ako ho SPRÁVNE používať!" - tak je kúpa takéhoto monitora tretinou predpokladanej obrazovej kvality. Druhou teda sú VEDOMOSTI a treťou VGA s 10-bitom a Display portom. (DVI výstup vie iba 8-bit.)
súhlasz
 
ummagama
2012-09-12 10:22:40+02
Ja by som urcite doporucil SX co je vyssia trieda. Napriklad ma stabilizaciu jasu a farebnej teploty vzhladom na okolitu teplotu, 3 uzivatelske profily a pod.
 
blur
2012-09-12 17:20:01+02
Dík za komentáře. Jak se konkrétně projevuje stabilizace jasu a berevné teploty? Je to v praxi pokoje a monitoru na stole takový rozdíl?
 
lacikam
2012-09-12 22:32:37+02
No, (ale iba) pre mňa je najväčším rozhodovacím faktorov, dvojročný odstup vo vývoji, ktorý delí tieto monitory. Menšia a drahšia a "vyššie v rade" 22ojka je uvedená niekedy v roku 2010 - test :
http://extrahardware.cnews.cz/eizo-flexscan-sx/strana/0/12
väčšia, lacnejšia " a nižšia v rade" je 24ka, uvedená tento rok, aspoň to napovedá (mne) test :
http://www.svethardware.cz/art_doc-B23DA2FDDE78B8EEC12579BF0027534B.html
Proste dva roky vývoja nezastavíš, naviac : od výroby správne nastavené farby u 24ky vo mne vzbudzujú lepší dojem ako nutnosť okamžite (ako naznačuje recenzia 22jky) použiť sondu. Nehovoriac o tom, že ak je to nastavené dobre od EIZO company, tak mám lepší pocit, akoby som si to robil sám, keďže s tým nemám skúsenosti. Proste u mňa S24".
 
blur
2012-09-13 13:38:15+02
Hmm, jak tak brouzdám po internetu a čtu si různé recenze a zkušenosti, tak zatím vede 24. Ale našel jsem na nľj i recenzi, z roku 2010: http://www.photoshopdaily.co.uk/reviews/eizo-flexscan-s2433w-review/ takže tam žádný rozdíl co se týká vývoje nebude. Naštěstí cena od datumu vydání klesla.
 
tonoz
2012-09-13 14:01:38+02
Podla mna jednoznacne CG 243, pouzivam v praci profesionalne na upravu a retus fotiek, CMS, DTP a aj doma na matersku fotograficku tvorbu. Samozrejme plus kalibrator.
 
blur
2012-09-13 14:20:56+02
No ano, kdyby byly finance, tak bych volil řadu CG. Tebou zmiňovaný CG 243 je bohužel 2x dražší než můj výběr, takže se budu muset "spokojit" s nižší řadou, která ale i tak pro mne - amatéra - jistě bude víc než dostatečná.
 
werdza
2012-09-13 18:29:22+02
Aj ja mám S2433W, od Vianoc a milujem ho, ja sa v monitoroch nevyznám, bol mi poradený a po prechode z obyčajného 15,4 ntb monitoru, to bol a stále je pre mňa obrovský zážitok pracovať s ním.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()