Hore
Fórum » Počítačové vybavenie
 

Ako pouzit ICC profily

spacebar
2012-12-27 21:41:43+01
Zdravim,

Po prechode na novy PC a tym padom aj novy OS chcem vyuzit icc profily vytvorene pomocou Spyder 3 sondy. Bohuzial sondu som mal len pozicanu a nemam uz ani soft k nej ani samotnu sondu takze mi ostali len profily ktore som si vytvoril. Hladam preto riesenie ako tieto profily aplikovat na novy OS. Skusal som windows color management ale bud robim nieco zle ale nevidim ziadne zmeny teda profily su neaktivne. Existuje napriklad nejaky freeware ktory by vlastne nahradil soft od spyderu? Alebo ako by som mal tento problem vyriesit?
 
psykora2
2012-12-27 23:06:49+01
pravym klikom mysou na profil sa ti zaktivuje menu v ktorom das instalovat profil monitora do OS, potom tento profil nastavis v rozsirennych vlastnostiach obrazovky OS v zalozke sprava farieb
 
lacikam
2012-12-27 23:17:12+01
Neviem, či chápem na čo sa pýtaš, ale ICC profily sa v OS prvotne nastavujú :
XP - Štart / Ovládací panel / Obrazovka (Obrazovka vlastnosti - Nastavenie / Spresniť / Správa farieb
+ pridať profil
7mičky - Štart / Ovládací panel / Vzhľad a Prispôsobenie / Obrazovka / Rozlíšenie obrazovky
"klik na " rozšírené nastavenie / Správa farieb / Pridať profil..

Otázne je, pre aký priestor máš profily vytvorené? Potom by všetky programy a samozrejme aj monitor mali byť natívne nastavené "pracovať v tomto priestore"..
Pomohol som?
 
mtko47
2012-12-27 23:33:29+01
Sú to profily pre nejaké high-end LCD?
 
spacebar
2012-12-28 11:17:16+01
Ano vi windowse mam profily pridane aj vsetko ale mam pocit ze ako keby sa neprejavili. Jednoducho prostredie windowsu nieje skalibrovane. Konkretne programy som este neskusal ale mojim cielom je dosiahnut to aby vlastne sa ten profil tak ako predtym cez software od spyderu aplikoval pri starte windowsu a potom vlastne uz komplet vsetko aj prostredia aj programy atd bezali pod tym profilom.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()