Hore
Fórum » Počítačové vybavenie
 

hľadám niekoho z kalib monitorom a príp skúsenostami s tlačou

Dudkol
2013-10-11 23:15:49+02
Zdravím, nebol som si istý, kam túto tému zaradiť tak skončila tu..(dúfam, že ako-tak správne).

Takže, čo potrebujem...takú viac-menej konzultáciu, lebo mám vybratú jednu fotku, ktorú by som chcel dať vytlačiť. Lenže silne pochybujem, že môj monitor bol určený na prácu z fotografiou a má nejaké tie roky za sebou, tudiž by som rád s niekym znalým kto má samozrejme kalibrovaný foto-monitor "prekonzultoval" či je fotka vhodne upravená, hlavne čo sa týka farieb, jasu a pod. teda aby som nedopadol tak, že umňa je fotka pekná, dám ju vytlačiť a zistil by som že je buď moc svetlá/tmavá/priostrá/málo ostrá prípadne má inú chybu, ktorú ja u seba nevidím. Taktiež v prípade poriešiť aj prípadné možnosti tlače, ak bude mať ten, kto sa mi ozve s týmto skúsenosti
Prípadným dobrovoľníkom by som poslal fotku takú, akú by som ju posielal aj na tlač, a dalej riešil prípadné zmeny prostredníctvom súkromých správ.

Zatiaľ ďakujem
 
pufko
2013-10-12 08:04:08+02
Len že každý má iný vkus a niekto by tú fotku postprocesom urobil inak ty, pričom tebe by sa absolútne nemusela páčiť
 
Marcel Rebro
2013-10-12 10:08:25+02
príspevok od: Dudkol
Zdravím, nebol som si istý, kam túto tému zaradiť tak skončila tu..(dúfam, že ako-tak správne).

Takže, čo potrebujem...takú viac-menej konzultáciu, lebo mám vybratú jednu fotku, ktorú by som chcel dať vytlačiť. Lenže silne pochybujem, že môj monitor bol určený na prácu z fotografiou a má nejaké tie roky za sebou, tudiž by som rád s niekym znalým kto má samozrejme kalibrovaný foto-monitor "prekonzultoval" či je fotka vhodne upravená, hlavne čo sa týka farieb, jasu a pod. teda aby som nedopadol tak, že umňa je fotka pekná, dám ju vytlačiť a zistil by som že je buď moc svetlá/tmavá/priostrá/málo ostrá prípadne má inú chybu, ktorú ja u seba nevidím. Taktiež v prípade poriešiť aj prípadné možnosti tlače, ak bude mať ten, kto sa mi ozve s týmto skúsenosti
Prípadným dobrovoľníkom by som poslal fotku takú, akú by som ju posielal aj na tlač, a dalej riešil prípadné zmeny prostredníctvom súkromých správ.

Zatiaľ ďakujem
Vyber si najkrickejsiu cast fotografie a daj si vytlacit len ten kus / pas a uvidis ... takto postupujem napr. vzdy ked idem tlacit na novy druh papiera ... normalne printovacie firmy takuto moznost bezne ponukaju
 
Dudkol
2013-10-12 11:23:51+02
príspevok od: pufko
Len že každý má iný vkus a niekto by tú fotku postprocesom urobil inak ty, pričom tebe by sa absolútne nemusela páčiť
To viem, mne ide hlavne o to, aby nebola napríklad moc/málo ostrá a hlavne farebné podanie, či sú farby verné. Tu svetlosť/tmavosť si viem aspoň čiastočne vyčítať z histogramu. A teda čo sa týka týchto kritérií, tam si myslím, že tu sa ako tak zhodneme všetci pokiaľ nejde o nejakú špeci umeleckú foto, o čo ani nejde (až na takej úrovni zatiaľ nejsom . Určite nemienim riešiť kompozíciu a podobne.



Ďakujem mrco, takáto možnosť ma nenapadla. Skúsim sa popýtať v print firme potom na túto "službu"
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()