Hore
Fórum » Počítačové vybavenie
 

SKYFIRE alebo obloha v plameňoch

barron.prasil
2016-07-06 11:28:32+02
Asi pred rokom spustila appka pre smartfóny "The photographer’s ephemeris (TPE)," pre nás krajinárov zaujímavú nadstavbu "SKYFIRE". Tento plugin má za úlohu predpovedať začervenanie oblakov pri západe a východe slnka. Táto predpoveď doteraz pokrývala len územie USA a Kanady, ale s aktualizáciou TPE 3.11, ktorá prišla 4.7.2016 pokrýva už konečne aj Európu.

Skyfire je zatiaľ dostupný exkluzívne len pre TPE pre iOS a je v dvoch verziách:
1. SKIFYRE BASIC - predpoveď na 2 dni, cena 29,99€ na 1 rok alebo 9,99€ na 3 mesiace
2. SKYFIRE PLUS - predpoveď a 4 dni, cena 44,99€ na 1 rok alebo 14,99€ na 3 mesiace

Môžete si ho odskúšať na jeden mesiac zadarmo a to vo verzii SKYFIRE PLUS.

Podľa dostupných informácii ma táto predpoveď v USA celkom slušnú úspešnosť. Som zvedavý, či bude taká úspešná aj v Európe.

nejaké odkazy:
http://photoephemeris.com/skyfire-for-tpe
http://www.skyfireapp.com/#main
 
nihilphoto
2016-07-06 17:10:53+02
na iOS som akurat objavil aplikaciu Sun Surveyor... verzia Lite je zadarmo, predpoveda pre Europu a jedine, za co si treba priplatit su fazy mesiaca
 
barron.prasil
2016-07-06 17:27:30+02
príspevok od: nihilphoto
na iOS som akurat objavil aplikaciu Sun Surveyor... verzia Lite je zadarmo, predpoveda pre Europu a jedine, za co si treba priplatit su fazy mesiaca
Toto akurát určuje polohu slnka a mesiaca a možno aj hviezd a mliečnej dráhy. Takých appiek je už habadej. Lenže TPE v spolupráci so Skyfire predpovedajú začervenanie oblakov pri západe a východe slnka a to už je iná záležitosť. Preto je to asi aj také drahé.
 
nihilphoto
2016-07-06 17:48:17+02
cize ak to spravne chapem, predpovie tie aky odtien budu tie mraky mat od slnka?
 
barron.prasil
2016-07-06 18:07:06+02
príspevok od: nihilphoto
cize ak to spravne chapem, predpovie tie aky odtien budu tie mraky mat od slnka?
Konkrétny odtieň asi nie , ale to či budú červené. Proste tesne po západe slnka, kedy ešte posledné lúče nasvecujú mraky zospodu.

Červené fľaky na mapke predpovedajú s 90% úspešnosťou, že tam obloha "horieť."
 
nihilphoto
2016-07-06 18:32:50+02
Aha tak, chapem
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()