Hore
Fórum » Počítačové vybavenie
 

HDMI vs DisplayPort kábel

Lukáš Podracký
2017-06-30 23:58:29+02
Caute,

viete mi ktosi vysvetliť aký je rozdiel medzi HDMI a DisplayPort (mDP) káblom ? Lebo mám monitor Dell U2415 a mal som v balení mDP kabel, bol ťažší rozbeh s windowsom 8 aby mi nacitalo monitor lebo stale vypisovalo, že je v režime spanku a stlacte klavesu na prebudenie, čo samozrejme nefungovalo. A tak som to skusal nejak dookola s restartom PC a potom to nejak nabehlo.

Po cca rok a pol som odpajal vsetky kable skrz stahovanie a problem tu bol znova, ze mi kabel mDP nechcel pocitac zobrat, stale vypisovalo že je monitor v rezime spanku. Po hodine trapenia som to nerozbehol a zapojil tam HDMI kabel a ide to v pohodicke.

Takže ma zaujima, že ci spozorujem nejaky rozdiel v kvalite obrazu na monitore alebo v čom je rozdiel ?

dakujem velmi pekne za odpovede
 
JohnNewton
2017-07-01 06:16:18+02
http://hdworld.cz/audio-video/hdmi-vs-displayport-ktery-standard-je-lepsi-1-3258


Skús na monitore v menu navoliť na tvrdo že signál ide z DP (nie aby si ho monitor detekoval sám). Pri rozlíšení Tvojho monitoru je jedno, cez čo pôjde signál, na žiadne obmedzenia nenarazíš.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2017-07-01 09:47:28+02
Obidve prepojenia su digitalne. Takze by rozdiel nemal byt.
 
z80
2017-07-01 10:46:51+02
príspevok od: Karol Srnec
Obidve prepojenia su digitalne. Takze by rozdiel nemal byt.
Rozdiel je v tom, ze DP ma vo vacsine pripadov vyssiu sirku pasma (zavisi to ale od konkretnej verzie HDMI a DP) a teda pri rovnakom rozliseni poskytne vacsinou vyssiu obnovovaciu frekvenciu.
Tyka sa to ale hlavne rozliseni 4k a viac.
 
Lukáš Podracký
2017-07-01 16:57:46+02
ďakujem Vám takže HDMI zostáva (bude to bez nervov)
 
xherics
2017-07-01 16:59:59+02
Pre PD prepojenie je dolezite, aby monitor, ktory je napojeny na PC cez DP, musi byt skor zapnuty ako samotny PC; a v mojom pripade s EZIO monitorom som musel aj driver instalovat, aby monitor nebol neznamy monitor a aby bolo mozne pouzit ColorNavigator. Bez driveru color navigator nerozoznal monitor.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()