Hore
Fórum » Počítačové vybavenie
 

Akú grafickú kartu pre program Premiere Pro

PPalo
2018-03-04 12:13:54+01
Mám PC zostavu
MB ASUS Socket LGA 1150 Z97­A, Intel Z97, D­Sub, DVI, HDMI, DP, 4xDDR3, ATX 1
Intel® Core™ i7­4790K, 4.0GHz, 8MB, Soc1150, VGA, Box 1
16GB 1600MHz DDR3 CL10 DIMM (Kit of 2) HyperX FURY Blue Series 1
Samsung SSD 850 EVO Series 500GB SATAIII 2.5'', (read to 540MB/s; write to 520MB/s), Basic Pack
Pri strihu 4k videa programom Premiere Pro nestíha integrovaná 2 GB grafická karta v procesore.
Chcem ju nahradiť novou grafickou kartou v sume do 500 EUR. Premiere Pro navrhuje grafické karty certifikované společnosťou Adobe. Zoznam doporučených grafických kariet na stránke programu Premiere Pro je zastaralý. Asi nebol aktualizovaný pár rokov. Doporučené karty už nie sú v predaji.
Vie niekto doporučiť grafickú kartu pre zostavu a program, ktorý vyššie popisujem ?
Budem vďačný za každú radu.
 
Willi
2018-03-04 13:24:22+01
Ja používam ASUS DUAL GTX1060 O6G (spolu s i7 7700K, 16GB RAM, a Samsung 960 EVO) na editovanie aj exportovanie 4K videa a som spokojný, pomáha to hlavne s Lumetri. Premiere Pro nie je moc dobre optimalizovaný takže v podstate ani nemá moc zmysel kupovať niečo vyššej rady len pre Premiere Pro, viac zaťažený je CPU. Nvidia Volta karty majú byť vydané v polovici 2018, ale viac by pomohol poriadny update Premiere Pro.
 
JohnNewton
2018-03-04 13:47:00+01
https://www.techspot.com/article/1270-premiere-pro-cpu-gpu-performance/page2.html
 
psykora2
2018-03-04 16:29:10+01
ja som kupil najnizsiu radu nvidia quadro p400 (2 gb ram, HW podpora H.264 and HEVC Encode/Decode) a som spokojny, ak mas vyssie naroky tak nvidia quadro p4000 je fajn, len uz nad rozpocet, je tam ale vela modelov medzi tym, takze vybrat sa da, premiere sice nepouzivam, ale testoval som davinci resolve studio a som max. spokojny (predtym som robil v sony vegas), na 4k video treba dokupit plnu verziu tusim za 299€ (pred rokom stala 999€), inak na full hd funguje zdarma, na YT najdes aj par ludi co preslo z premiere na resolve
 
JohnNewton
2018-03-04 16:38:21+01
príspevok od: psykora2
ja som kupil najnizsiu radu nvidia quadro p400 (2 gb ram, HW podpora H.264 and HEVC Encode/Decode) a som spokojny, ak mas vyssie naroky tak nvidia quadro p4000 je fajn, len uz nad rozpocet, je tam ale vela modelov medzi tym, takze vybrat sa da, premiere sice nepouzivam, ale testoval som davinci resolve studio a som max. spokojny (predtym som robil v sony vegas), na 4k video treba dokupit plnu verziu tusim za 299€ (pred rokom stala 999€), inak na full hd funguje zdarma, na YT najdes aj par ludi co preslo z premiere na resolve
Resolve využíva GPU masívnejšie ako Adobe, tam to zmysel má.
 
psykora2
2018-03-04 16:40:17+01
príspevok od: JohnNewton
Resolve využíva GPU masívnejšie ako Adobe, tam to zmysel má.
ano je to velmi rychle cez GPU, ale robil som len jedno video cez to zatial
 
PPalo
2018-03-04 18:12:50+01
príspevok od: psykora2
ja som kupil najnizsiu radu nvidia quadro p400 (2 gb ram, HW podpora H.264 and HEVC Encode/Decode) a som spokojny, ak mas vyssie naroky tak nvidia quadro p4000 je fajn, len uz nad rozpocet, je tam ale vela modelov medzi tym, takze vybrat sa da, premiere sice nepouzivam, ale testoval som davinci resolve studio a som max. spokojny (predtym som robil v sony vegas), na 4k video treba dokupit plnu verziu tusim za 299€ (pred rokom stala 999€), inak na full hd funguje zdarma, na YT najdes aj par ludi co preslo z premiere na resolve
2 GB grafiku mám teraz a počas editácie v Premiere sa pamäť totálne zaplní. Potom červená obrazovka v programe.
Možno som mohol moju otázku ešte doplniť o to, ktorý program na editáciu 4k videa je najmenej náročný podľa skúseností na HW. Mám obavu, že keď dokúpim lepšiu grafiku, tak nebude stíhať procesor, ktorý mám. Mám Intel® Core™ i7­4790K a Adobe k Premiere doporučuje vyššie rady.

 
Willi
2018-03-04 18:41:07+01
príspevok od: PPalo
2 GB grafiku mám teraz a počas editácie v Premiere sa pamäť totálne zaplní. Potom červená obrazovka v programe.
Možno som mohol moju otázku ešte doplniť o to, ktorý program na editáciu 4k videa je najmenej náročný podľa skúseností na HW. Mám obavu, že keď dokúpim lepšiu grafiku, tak nebude stíhať procesor, ktorý mám. Mám Intel® Core™ i7­4790K a Adobe k Premiere doporučuje vyššie rady.

Obáva sa, že odpoveď je veľmi zložitá, vyžadovala by si niekoľko stranový článok s množstvom grafov a a záver by bol, že záleží na metodike testovania, konkrétnom HW, aplikovaných efektoch a podobne.
Premiere Pro by rozhodne nevyhral ale vzhľadom na celý ekosystém Adobe som ešte nenašiel nič čo by stálo za celkový odchod od Adobe.
Samostatná grafika vie skrátiť exportovanie videa s niektorými efektmi aj 10-násobne (napríklad Lumetri), iné efekty stále zaberú večnosť (napríklad Rolling Shutter Repair) záleží na tom, čo presne sa exportuje.
 
psykora2
2018-03-04 18:45:14+01
príspevok od: PPalo
2 GB grafiku mám teraz a počas editácie v Premiere sa pamäť totálne zaplní. Potom červená obrazovka v programe.
Možno som mohol moju otázku ešte doplniť o to, ktorý program na editáciu 4k videa je najmenej náročný podľa skúseností na HW. Mám obavu, že keď dokúpim lepšiu grafiku, tak nebude stíhať procesor, ktorý mám. Mám Intel® Core™ i7­4790K a Adobe k Premiere doporučuje vyššie rady.

adobe je pomale vo vsetkych programoch zrejme treba vyskusat resolve, za to nic nedas, je to zadarmo pre full hd a staci na to aspon mne najslabsia grafika nvidia quadro za 100€ s podporou dekodovania videa a stary procak z roku 2008 i7 CPU 920 (2.66GHz), ak si k tomu kupis licenciu na program za 299€ dostanes sa na sumu 400€, ak si myslis ze to je slaba grafika kup si quadro P2000 za 400€, 5GB ram, 1024 CUDA
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()