Hore
Fórum » Počítačové vybavenie
 

PHOTOfunSTUDIO

MilanSch
2020-04-17 12:03:45+02
Dobrý deň, Keď sťahujem fotky z fotoaparátu(Panasonic G80) do PC používam USB pripojenie a program PHOTOfunSTUDIO 9.9 PE. Používate niekto tento program? Ak áno potreboval by som poradiť: Ako alebo čo prosím vás mám nastaviť, aby mi tento program priliepal z fotoaparátu do PC len nové súbory (fotky a videá)? Pretože aj keď na karte vyberiem len nové,dám Next a následne Execute (s voľbou Recording day) program sa tvári ako keby kopíroval aj staré súbory z pamäťovej karty. Ďakujem
 
blahoslav J B Art
2020-04-17 14:16:16+02
príspevok od: MilanSch
Dobrý deň, Keď sťahujem fotky z fotoaparátu(Panasonic G80) do PC používam USB pripojenie a program PHOTOfunSTUDIO 9.9 PE. Používate niekto tento program? Ak áno potreboval by som poradiť: Ako alebo čo prosím vás mám nastaviť, aby mi tento program priliepal z fotoaparátu do PC len nové súbory (fotky a videá)? Pretože aj keď na karte vyberiem len nové,dám Next a následne Execute (s voľbou Recording day) program sa tvári ako keby kopíroval aj staré súbory z pamäťovej karty. Ďakujem
... a iba sa tak tvari, alebo aj naozaj stiahne aj stare subory?
 
z80
2020-04-17 16:31:52+02
príspevok od: MilanSch
Dobrý deň, Keď sťahujem fotky z fotoaparátu(Panasonic G80) do PC používam USB pripojenie a program PHOTOfunSTUDIO 9.9 PE. Používate niekto tento program? Ak áno potreboval by som poradiť: Ako alebo čo prosím vás mám nastaviť, aby mi tento program priliepal z fotoaparátu do PC len nové súbory (fotky a videá)? Pretože aj keď na karte vyberiem len nové,dám Next a následne Execute (s voľbou Recording day) program sa tvári ako keby kopíroval aj staré súbory z pamäťovej karty. Ďakujem
Po skopirovani fotiek z fotaku (je jedno akym sposobom, netreba na to specialny program) treba subory odzalohovat (napriklad na externy disk) a potom vsetky vymazat z fotoaparatu. Karta vo fotaku tak bude pred dalsim fotenim prazdna a nestane sa, ze by napriklad pocas fotenia doslo miesto.
 
MilanSch
2020-04-17 19:27:08+02
príspevok od: blahoslav J B Art
... a iba sa tak tvari, alebo aj naozaj stiahne aj stare subory?
No pred tým som si myslel, že sa len tak tvári pretože som pozeral adresáre s fotkami, do ktorých chcel kopírovať znova a znova. Tam sa však naozaj len tváril. Pozrel som vlastnosti súborov, či boli zmenené. Či už JPEG alebo RAW2 neprepísal. Videá však duplikuje a do adresára, ktoré obsahuje už video s názvom 2020-04-05_181541.mp4 vytvorí ďalší súbor o tej istej veľkosti s názvom 2020-04-05_181541(1).mp4 a ďalší 2020-04-05_181541(2).mp4 atď atď. ...
 
MilanSch
2020-04-17 19:32:13+02
príspevok od: z80
Po skopirovani fotiek z fotaku (je jedno akym sposobom, netreba na to specialny program) treba subory odzalohovat (napriklad na externy disk) a potom vsetky vymazat z fotoaparatu. Karta vo fotaku tak bude pred dalsim fotenim prazdna a nestane sa, ze by napriklad pocas fotenia doslo miesto.
Aj som si myslel, v úprave fotiek a videí, len začínam. Predpokladal som, že v tomto atomovom veku už takéto aplikácie vedia rozoznať čo už raz kopírovali a prilepili na disk a to zvlášť, keď v pamäťovej karte vytvorím výber len nových súborov, ale ten program jednoducho ignoruje ten výber.
 
z80
2020-04-17 20:36:39+02
príspevok od: MilanSch
Aj som si myslel, v úprave fotiek a videí, len začínam. Predpokladal som, že v tomto atomovom veku už takéto aplikácie vedia rozoznať čo už raz kopírovali a prilepili na disk a to zvlášť, keď v pamäťovej karte vytvorím výber len nových súborov, ale ten program jednoducho ignoruje ten výber.
Na kopirovanie staci pri vacsine fotakov pripojit fotak k pocitacu (alebo vytiahnut kartu a strcit do citacky) a nasledne vo Windows/macOS/Linuxe "pretiahnut" subory z karty na disk. Netreba pouzivat ziadny specialny program.
Existuju specialne programy, ktore dokazu kopirovat len nove subory (napriklad v Linuxe je to "rsync") ale castokrat funguju len z prikazovej riadky a pre zaciatocnikov nie su vhodne. Ako som pisal vyssie, najlepsie je po prekopirovani fotiek kartu vo fotaku vymazat aby bola prazdna a pripravena na dalsie fotenie.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()