Hore
Fórum » Počítačové vybavenie
 

Program na foto

saman.sk
2022-02-19 17:43:41+01
Zdravím, poraďte prosím nejaký dobrý program na úpravu fotiek, poprípade aj kde ho zohnať. Ďakujem.
 
gytheio
2022-02-19 18:02:39+01
príspevok od: saman.sk
Zdravím, poraďte prosím nejaký dobrý program na úpravu fotiek, poprípade aj kde ho zohnať. Ďakujem.
A chces sa ho aj ucit alebo chces aby to robil za teba?
 
pittoo
2022-02-19 18:40:08+01
príspevok od: gytheio
A chces sa ho aj ucit alebo chces aby to robil za teba?
veď sa možno učí, to nie je podstatné, otázka bola položená...
 
gytheio
2022-02-19 18:49:07+01
príspevok od: pittoo
veď sa možno učí, to nie je podstatné, otázka bola položená...
Keby sa uz ucil nepytal by sa. No je tu najlepsi Photoshop ktory sa treba naucit alebo su tu rozne presety ktore upravuju sami ale kvalita sa podari malokedy. Preto som sa pytal ci chce kvalitu alebo sa uspokoji s hocicim. Je vela programov ale kazdy sa treba ucit, presety nie.
 
pittoo
2022-02-19 18:51:34+01
príspevok od: gytheio
Keby sa uz ucil nepytal by sa. No je tu najlepsi Photoshop ktory sa treba naucit alebo su tu rozne presety ktore upravuju sami ale kvalita sa podari malokedy. Preto som sa pytal ci chce kvalitu alebo sa uspokoji s hocicim. Je vela programov ale kazdy sa treba ucit, presety nie.
tak počkáme na reakciu či to myslel vážne
 
Fuser
2022-02-19 20:37:16+01
Nejlepší programy na úpravu fotek: 11 ověřených tipů, placených i zdarma
https://www.zive.cz/clanky/nejlepsi-program-na-upravu-fotek-zdarma-placeny/sc-3-a-184321/default.aspx#part=1

Aj vyrobcovia fotakov mavaju svoj soft niekedy aj s AI.
 
saman.sk
2022-03-07 06:04:20+01
Ďakujem za rady aj odpovede. Chcel by som sa aj učiť, no aby to nebola zas vysoká škola.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2022-03-07 20:22:34+01
Programy typu Photoshop su nazauijmave, Su to bitmapove editory urcene pre pokrocile retusovnaie. Samotne Adobe zistilo, ze takyto program je pre bezneho fotografa neefektivny a vyvynulo Lightroom. Fotky sa dnes sracuvaju v RAW konvertoroch, ktore su efektivnejsie. Ci uz je to Lightroom, Captrue One, Zoner X atd. Sttiahni si tie najpopularnesjie, vyskusaj a rozhodni sa pre ten, co ti najviac vyhovuje.
 
asverusik
2022-03-07 20:45:24+01
príspevok od: Karol Srnec
Programy typu Photoshop su nazauijmave, Su to bitmapove editory urcene pre pokrocile retusovnaie. Samotne Adobe zistilo, ze takyto program je pre bezneho fotografa neefektivny a vyvynulo Lightroom. Fotky sa dnes sracuvaju v RAW konvertoroch, ktore su efektivnejsie. Ci uz je to Lightroom, Captrue One, Zoner X atd. Sttiahni si tie najpopularnesjie, vyskusaj a rozhodni sa pre ten, co ti najviac vyhovuje.
Karol, všimol som si, že Vy preferujete skôr Lightroom ako Camera raw. Sú s Lightroomom jednoznačne lepšie výsledky alebo len akási sila zvyku ? Ďakujem.
 
pirhi
2022-03-08 07:18:23+01
príspevok od: asverusik
Karol, všimol som si, že Vy preferujete skôr Lightroom ako Camera raw. Sú s Lightroomom jednoznačne lepšie výsledky alebo len akási sila zvyku ? Ďakujem.
Adobe Camera raw a lightroom je presne to isté..len lightroom je prispôsobený na hromadnú prácu s fotkami, poskytuje aj možnosť katalogizácie a triedenia fotiek, hromadných úprav a kopu iného. Samotný modul develop je prepracovaný camera raw.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()