Hore
Fórum » Počítačové vybavenie
 

Naj Notebook Display

kbenni
2011-01-05 23:13:55+01
Aky je naj notebookovy display na spracovanie fotografii?
co som cital na inych forach pisu z lenovo w510 ma kvalitny panel
Napiste svoje skusenosti a porovnania s kvalitnym monitorom,

nejake nazory na Vaio notebooky, napr u novej Z serii pise ze full hd display je adobeRGB
a na HP dreamcolor???

teraz som si kupil Eizo monitor a farby su ovela realnejsie krajsie ... ako na kalibrovanom notebboku msi
 
bear
- moderator
2011-01-05 23:26:23+01
\"krasa\" farieb je somarina. Podpora AdobeRGB pre vacsinu ludi (vratane mna) tiez. Staci ked display po kalibracii dokaze spravne zobrazit sRGB. Kvalitny monitor ma dobru antireflexnu upravu, rovnomerne homogenne podsvietenie, ktore je casoco stabilne aspon par mesiacov a ma rovnake podanie farieb pri roznych porozovacich uhloch.

Vacsina notebookov ma TN panel, je tensi ma mensiu spotrebu. Notebooky s IPS/PVA panelom spocitas na prstoch jednej ruky. Dobre by mohli byt aj AMOLED, ale tie som zatial videl len v telefonoch a tabletoch.
 
thrash
2011-01-06 15:20:07+01
TN panalom sa treba oblukom vyhnut
-IPS ma oproti PVA pamelom lepsie pozorovanie z uhlov (teda menej skresluje) a vo vsoeobecnosti viac preferovany..
 
kbenni
2011-01-07 21:55:27+01
no nie tak som myslel krasa,
tak potom aky notebook ma nejaky normalny display ?
ktore nemaju TN lebo na nete sa to dost tazko hlada
 
carrey
2011-05-05 13:03:39+02
príspevok od: kbenni
Aky je naj notebookovy display na spracovanie fotografii?
co som cital na inych forach pisu z lenovo w510 ma kvalitny panel
Napiste svoje skusenosti a porovnania s kvalitnym monitorom,

nejake nazory na Vaio notebooky, napr u novej Z serii pise ze full hd display je adobeRGB
a na HP dreamcolor???

teraz som si kupil Eizo monitor a farby su ovela realnejsie krajsie ... ako na kalibrovanom notebboku msi
Skus Lenovo Thinkpad W520 IPS panel a ma hardwarovu kalibraciu.
link http://shop.lenovo.com/SEUILibrary/controller/e/web/LenovoPortal/en_US/catalog.workflow:category.details?current-catalog-id=12F0696583E04D86B9B79B0FEC01C087¤t-category-id=F2A3EC7C45634AE8AB0F26CCAC867854&menu-id=products
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2011-05-05 13:09:33+02
príspevok od: kbenni
no nie tak som myslel krasa,
tak potom aky notebook ma nejaky normalny display ?
ktore nemaju TN lebo na nete sa to dost tazko hlada
Vykasli sa na to. Notebook s "grafickym" displejom sa neoplati. Kup si slusny notebook a kup si k nemu externy displej (Eizo, NEC, Fujitsu...). Snazit sa urobit z notebooku graficku stanicu je blbost.
Raz snad budu SPVA a IPS bezne aj v ntebookoch, ale neznamena to, ze automaticky budu vhodne aj na grafiku.


Vacsina fotografov pouziva Apple Macbook Pro, pretoze je to kombinacia dobreho HW, SW a displeja (aj ked nie grafickeho).
 
uomo
2011-05-05 14:07:59+02
Ved v Januari si kbenni kupil Eizo, sice nevieme aky model a tod moja otazka-U cien monitorov Eizo plati to iste, co u cien objektivou? Teda priama umera cena/kvalita?
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2011-05-05 14:22:29+02
príspevok od: uomo
Ved v Januari si kbenni kupil Eizo, sice nevieme aky model a tod moja otazka-U cien monitorov Eizo plati to iste, co u cien objektivou? Teda priama umera cena/kvalita?
Nie neplati, niekedy si platis len za to, ze je monitor hardverovo kalibrovatelny, o dost lacnejsi model ma prakticky zhodne parametre aj kvalitu obrazu. HW kalibracia ma svoj vyznam, ale vascina z nas ju nepotrebuje.
Plati samozremje zaradenie do tried, kancelarsky, zakladny graficky, pokrocili graficky, profesionalny. Rozdiel v cene je opodstatneny v nizsich kategoriach, kde skutocne mas rozdielnu kvalitu obrazu.
 
bear
- moderator
2011-05-05 15:47:22+02
IPS panel s matnou povrchovou upravou maju notebooky HP EliteBook 8540w a 8740w, ale pozor, nie vsetky konfiguracie ho maju. Treba sa pytat na "DreamColor" obrazovku. Nie su to zrovna male a lahke a lacne notebooky. Su dost tazke a konfiguracie s DeamColor obrazovkou maju 180W zdroj, ktory je tiez dost tazky.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()