Hore
Fórum » Počítačové vybavenie
 

stráca LCD displ. používaním po čase na kvalite?

trnavsky
2011-10-14 11:44:58+02
Mám starší notebook ACER, mám v ňom drahší SW, ktorý je neprenositeľný tak by som ho chcel ešte udržať pri živote (nato, načo ho potrebujem výkonostne postačuje, na fotky mám inú zostavu). Hlavný problém ale je že display je mizerný - natavenia anepomáhajú (a ten by som vymneil). Niekoľko rokov bol zapatý 6-8 h denne. V autorizovanom servise na Acer mi človek povedal, že sa s takouto otázkou ešte nestretol. Tak teda neviem, či časom mohol "vyblednúť" alebo je to len pocit - rozdiel oproti novému vedľa neho stojaceho notebooku len v dôsledku modernejšej technologie. Ďakujem
 
Marek Janicko
2011-10-14 12:06:43+02
kazdy monitor straca casom kvalitativne vlastnosti panelu. Jeden stary 15nastkovy monitor co mam, je taky vyblednuty, ze mas pocit, ze je na nom vrstva prachu. Je naozaj stary, fungoval denne 10h po dobu asi 4 rokov od piatku do nedele. Jedine tvoje riesenie je, ze si kupis LCD z nefunkcneho NB a vymenis si ho doma sam pokial ti to vadi.
 
Martin P
2011-10-14 12:18:25+02
"vymena monitoru na notebooku"
daj si toto heslo do googlu a tam najdes odpovedi habadej
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2011-10-14 12:46:42+02
Lacne monitory po par rokoch maju daleko od toho, ake boli, ked boli nove. Odchadza najma podsvietenie. Ked si kupis kvalitny monitor, napr. EIZO, tak mas zaruku minimalne 5 rokov, ze parametre budu zodpovedat standardu vyrocu. Monitor si kontroluje a prisposobuje svoje parametre, vratane podsvietenia. Takyto monitor vacsinou vymenis za iny skor kvoli velkosti a rozliseniu, nez preto, ze by uz nebol dobry.

Dnsne aj lacnejsie TN monitory su o dost lepsie, nez tie s pred par rokov. MInule som pozeral na TN samsung a obraz super, az na mizerne pozorovacie uhly. LED podsvietenie urcite prinasa dlhsiu zivotnost oproti trubiciam.
 
Leito
2011-10-14 13:26:49+02
síce sa do toho nejak extra nevyznám, ale pridám mojú skúsenosť. Ja mam notebook Toshiba už pomaly 4 roky a ja by som povedal že farby ma stále pekné
 
trnavsky
2011-10-14 14:21:14+02
príspevok od: Martin P
"vymena monitoru na notebooku"
daj si toto heslo do googlu a tam najdes odpovedi habadej
jasne, urobil som ešte predtým ako som písal, ale väčšinou som naišel že ako, kde, a hlavne príčiny boli iné (poškodený, úplne nefunkčný...), ale ďakujem.
 
trnavsky
2011-10-14 14:23:19+02
príspevok od: Marek Janicko
kazdy monitor straca casom kvalitativne vlastnosti panelu. Jeden stary 15nastkovy monitor co mam, je taky vyblednuty, ze mas pocit, ze je na nom vrstva prachu. Je naozaj stary, fungoval denne 10h po dobu asi 4 rokov od piatku do nedele. Jedine tvoje riesenie je, ze si kupis LCD z nefunkcneho NB a vymenis si ho doma sam pokial ti to vadi.
vďaka, teda nie som sám. Zistím si cenu (nového, starý by bol asi podobne natom) a zvážim výmenu, príp . možno jednoduchšie bude pripojiť "externý" monitor. Vďaka
 
trnavsky
2011-10-14 14:33:58+02
príspevok od: Karol Srnec
Lacne monitory po par rokoch maju daleko od toho, ake boli, ked boli nove. Odchadza najma podsvietenie. Ked si kupis kvalitny monitor, napr. EIZO, tak mas zaruku minimalne 5 rokov, ze parametre budu zodpovedat standardu vyrocu. Monitor si kontroluje a prisposobuje svoje parametre, vratane podsvietenia. Takyto monitor vacsinou vymenis za iny skor kvoli velkosti a rozliseniu, nez preto, ze by uz nebol dobry.

Dnsne aj lacnejsie TN monitory su o dost lepsie, nez tie s pred par rokov. MInule som pozeral na TN samsung a obraz super, az na mizerne pozorovacie uhly. LED podsvietenie urcite prinasa dlhsiu zivotnost oproti trubiciam.
Eizo už mám , možno aj preto som začal tak dramaticky vnímať ten NB (samozrejme ale s rezervou). Ale ako som napísal aj vedľa iného lacného notebooku to bolo už slabé..Diskusia mi ale pomohla. Ďakujem .
 
Marek Janicko
2011-10-14 14:38:06+02
príspevok od: trnavsky
vďaka, teda nie som sám. Zistím si cenu (nového, starý by bol asi podobne natom) a zvážim výmenu, príp . možno jednoduchšie bude pripojiť "externý" monitor. Vďaka
Poviem ti rovno, ako dopadnes. Hned, ako ti bude oznamena cena noveho panelu, tak dalsi krok ta bude viest na inzercie a ebay. Garantovane na 100%.
 
trnavsky
2011-10-14 14:44:24+02
príspevok od: Marek Janicko
Poviem ti rovno, ako dopadnes. Hned, ako ti bude oznamena cena noveho panelu, tak dalsi krok ta bude viest na inzercie a ebay. Garantovane na 100%.
Tak ďakujem aj za túto poznámku, ušetril si mi čas s telefonovaním a zisťovaním. Nebudem sa zaoberať ani inzerciou. Budem to riešiť tým externým monitorom. Aj tak ho nepotrebujem prenášať. Vyriešené.
 
Paulie
2011-10-14 14:53:17+02
Minule som natrafil na trubice práve na acer niekde na ebay, ani neboli príliš drahé, skús pohladať.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()