Hore
Fórum » Počítačové vybavenie
 

Tablet

Bafi
Bafi 2011-11-02 18:01:24+01
Potrebovala by som poradiť s kúpou tabletu na retušovanie fotiek. Aké máte skúsenosti a čo mi môžte odporučiť?
 
Cako
ocenenie redakciou 2011-11-17 14:28:59+01
príspevok od: majster333
nikto neodpoved tak skúsim osobne. praď prosím aspoň ty. je to snímanie náklonu na intousoch prospešná vec, používaš to na dokresľovanie vlasov napr. s tými novými štetcami v CS5? prečo si si nekúil bamboo?
ja pouzivam CS5 ale nemal som moznost pouzivat bamboo tak neviem ako je na tom ten tablet. Ale mozem povedat ze s tymto som uplne spokojny. Naklon ja velmi nepouzivam
 
Jubi
2011-11-17 15:31:10+01
príspevok od: Karol Srnec
Bezny nastroj pre CAD. Jedine Wacom, dokonca ma na to specialny model, miesto mysi pozicne zariadenie s krizovym zameriavacom. Pre CAD treba velky format, takze Intos 4 L alebo XL.
http://www.wacom.eu/index2.asp?lang=en&pid=267
http://www.wacom.eu/index2.asp?lang=en&pid=262
http://www.wacom.eu/index2.asp?lang=en&pid=253
Dakujem.
Ano pre CAD treba velky format. Ale ja pracujem v terene. A nosim zo sebou NB a takyto velky tablet by mi to dost komplikoval. Teda ak som spravne pochopil ze XL je format A3. Maximalna prijatelna velkost pre mna je 200 mm dlhsia strana.
 
duroslav
2011-11-20 17:19:43+01
príspevok od: Cako
ja pouzivam CS5 ale nemal som moznost pouzivat bamboo tak neviem ako je na tom ten tablet. Ale mozem povedat ze s tymto som uplne spokojny. Naklon ja velmi nepouzivam
Používaš koleško na tablete na zoomovanie?
Ja to zaboha neviem nakonfigurovať tak, aby mi fungovalo naraz aj zoomovanie kolečkom na tablete a aj kolečkom na myši. Buď ide jedno alebo druhé.
V CS4 mi fungovalo oboje naraz.
 
Cako
ocenenie redakciou 2011-11-20 18:33:37+01
príspevok od: duroslav
Používaš koleško na tablete na zoomovanie?
Ja to zaboha neviem nakonfigurovať tak, aby mi fungovalo naraz aj zoomovanie kolečkom na tablete a aj kolečkom na myši. Buď ide jedno alebo druhé.
V CS4 mi fungovalo oboje naraz.
ja nepouzivam ani gombiky na tablete nie este koliesko na to mam klavesnicu a koliesko mi je na nic...
 
duroslav
2011-11-20 21:54:06+01
príspevok od: Cako
ja nepouzivam ani gombiky na tablete nie este koliesko na to mam klavesnicu a koliesko mi je na nic...
Náhodou na koliesku je úplne fasa, keď ním ovládam otáčanie plátna vo fotošope.
 
Cako
ocenenie redakciou 2011-11-21 09:20:01+01
príspevok od: duroslav
Náhodou na koliesku je úplne fasa, keď ním ovládam otáčanie plátna vo fotošope.
ja som to otacanie platna nepouzil neviem... nie je mi to treba ale mozno pride na to cas
 
duroslav
2011-11-21 10:31:28+01
príspevok od: Cako
ja som to otacanie platna nepouzil neviem... nie je mi to treba ale mozno pride na to cas
To som teda prekvapený. Ja vidím pointu v tom, že pri niektorých smeroch pohybu rukou robím presnejšie ťahy ako iných (napr. pohyb zľava hore smerom doprava nadol je úplná katastrofa). V takýchto prípadoch si vždy otočím plátno tak, aby som robil prirodzený pohyb rukou, na ktorý som zvyknutý.
 
Cako
ocenenie redakciou 2011-11-21 11:21:02+01
príspevok od: duroslav
To som teda prekvapený. Ja vidím pointu v tom, že pri niektorých smeroch pohybu rukou robím presnejšie ťahy ako iných (napr. pohyb zľava hore smerom doprava nadol je úplná katastrofa). V takýchto prípadoch si vždy otočím plátno tak, aby som robil prirodzený pohyb rukou, na ktorý som zvyknutý.
...mne sa da otacat aj monitor
 
duroslav
2011-11-21 11:34:22+01
príspevok od: Cako
...mne sa da otacat aj monitor
To ale v mnou popisovanom prípade nepomôže.
 
Cako
ocenenie redakciou 2011-11-21 13:16:47+01
príspevok od: duroslav
To ale v mnou popisovanom prípade nepomôže.
sice hej... no neviem, musis si vybrat bud koliesko alebo myska ked to nejde inak ja to nepouzivam. Malokedy kreslim tak ze fakt mi vadi ze to nerobim rovno.
 
Strana 3 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()