Hore
Fórum » Počítačové vybavenie
 

Nastavenie monitora

majkotr
2012-03-02 11:31:37+01
Dobry den viem ze su tu temy na kalibraciu monitorov mam problem otvorim zoner 14 s raw foto ukazuje mi pekne svetlu prejdem do adobe ligthroom 3 a ukazuje mi na tvari tmave casti otvoril som adobe photoshop cs3 a tam nieoc medzi s farbami bude to programov alebo monitorom . Viem ej to tazko urcit podla pisania ale troska radi by sa zislo prikladam aj screen z Zonera a adobe aj pracovnu plochu
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2012-03-02 12:12:51+01
Tvoj problem vyriesi asi jedine skuseny uzivatel, ktory si sadne za tvoj konkretny pocitac. Prekontroluje nastavenie spravy farieb a ci nemas spustene nejake fantasticke vylepsovace obrazu, ako to u PC-ciek byva bezne. Kedze LR ma spravu farieb zabudovanu, tam netreba nic riesit. Takze sa potom bude musiet pozriet na spravu farieb v PS vratane proofingu a potom v Zonneri, ci mas spravu farieb vobec aktivovanua a nastavenu.
 
majkotr
2012-03-02 12:51:57+01
príspevok od: Karol Srnec
Tvoj problem vyriesi asi jedine skuseny uzivatel, ktory si sadne za tvoj konkretny pocitac. Prekontroluje nastavenie spravy farieb a ci nemas spustene nejake fantasticke vylepsovace obrazu, ako to u PC-ciek byva bezne. Kedze LR ma spravu farieb zabudovanu, tam netreba nic riesit. Takze sa potom bude musiet pozriet na spravu farieb v PS vratane proofingu a potom v Zonneri, ci mas spravu farieb vobec aktivovanua a nastavenu.
dakujem to mi asi len ostava lebo davam fotky do pc a nejde mi do hlavy kurna ze co som tak zle fotil malo farieb tmave a pod. mno dnes ma prist kamos tak uvidime ci to spravime alebo kde bude problem ale dakujem za komentar p.Srnec
 
mynona
2012-03-02 12:52:04+01
Už to bolo rozoberané. Na Zoner sa nespoliehaj....

1) Zoner zobrazuje fotky v náhľadovej kvalite
2) algoritmus na prevod raw do jpg má Zoner nepresný a zle nastavený
3) správu farieb síce Zoner má no nie je až tak dotiahnutá tak ako v Adobe
3) amatérska trieda proti profi
4) každý program má svoje preddefinované základné nastavenie
5) pracuj v jednom programe, ktorý je pre teba najviac prívetivý tým sa vyhneš rôznemu nastaveniu a zjednotíš si výstup

 
majkotr
2012-03-02 13:31:04+01
príspevok od: mynona
Už to bolo rozoberané. Na Zoner sa nespoliehaj....

1) Zoner zobrazuje fotky v náhľadovej kvalite
2) algoritmus na prevod raw do jpg má Zoner nepresný a zle nastavený
3) správu farieb síce Zoner má no nie je až tak dotiahnutá tak ako v Adobe
3) amatérska trieda proti profi
4) každý program má svoje preddefinované základné nastavenie
5) pracuj v jednom programe, ktorý je pre teba najviac prívetivý tým sa vyhneš rôznemu nastaveniu a zjednotíš si výstup

dikes moc mno ja skor robim adobe bude ligtroom alebo photoshop ale je to troska rozdielne a prehliadac zoner na fotky a preto mi to vykresluje inak ale skusim dnes nieco porisiet
 
mynona
2012-03-02 14:02:27+01
príspevok od: majkotr
dikes moc mno ja skor robim adobe bude ligtroom alebo photoshop ale je to troska rozdielne a prehliadac zoner na fotky a preto mi to vykresluje inak ale skusim dnes nieco porisiet
Ja mám tiež Zoner len na rýchle prezeranie, triedenie a hľadanie foto. Raw najprv upravím a prevediem na jpg prípadne tiff v adobe lightroom. Zoner zásadne nepoužívam na úpravy (má dosť stratový prevodník jpg a nie vždy zobrazuje správne pri vložených profiloch) výstupnú kvalitu Zonera neriešim, viem že to mám farebne správne a keď sa mi niečo nezdá skontrolujem to radšej v photoshope a prípadne upravím.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2012-03-02 14:06:25+01
príspevok od: mynona
Ja mám tiež Zoner len na rýchle prezeranie, triedenie a hľadanie foto. Raw najprv upravím a prevediem na jpg prípadne tiff v adobe lightroom. Zoner zásadne nepoužívam na úpravy (má dosť stratový prevodník jpg a nie vždy zobrazuje správne pri vložených profiloch) výstupnú kvalitu Zonera neriešim, viem že to mám farebne správne a keď sa mi niečo nezdá skontrolujem to radšej v photoshope a prípadne upravím.
Nechapem. Naco je to dobre? LR zvlada triedenie a vyhladavanie bravurne a nemusis nic exportovat do JPG a TIFF, kym to nepotrebujes a ked tak aj urobis, mozes mu prikazat, nech to zaroven importuje naspat do kniznice. Tam mozes pouzit chytre olekcie pre triedenie tohto typu suborov.
 
mynona
2012-03-02 14:21:23+01
príspevok od: Karol Srnec
Nechapem. Naco je to dobre? LR zvlada triedenie a vyhladavanie bravurne a nemusis nic exportovat do JPG a TIFF, kym to nepotrebujes a ked tak aj urobis, mozes mu prikazat, nech to zaroven importuje naspat do kniznice. Tam mozes pouzit chytre olekcie pre triedenie tohto typu suborov.
Ja viem že to všetko dokáže a že je to všetko na inej úrovni. No u mňa je to otázka zvyku . Zoner poznám už od čias keď som mal iba kompakt a kde som o raw mohol iba snívať a lightroom ešte nebol (až neskôr adobe kúpila firmu ktorá bola vtedy lídrom v oblasti raw a vyvinula lightroom) a od vtedy som lenivý prejsť na iný spôsob triedenia a držím sa postupov ktoré mám zautomatizované už dlhú dobu. Asi pomaly prichádza čas zmeniť postupy a ísť z dobou no nejak sa mi stále nechce ....
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2012-03-02 14:26:10+01
príspevok od: mynona
Ja viem že to všetko dokáže a že je to všetko na inej úrovni. No u mňa je to otázka zvyku . Zoner poznám už od čias keď som mal iba kompakt a kde som o raw mohol iba snívať a lightroom ešte nebol (až neskôr adobe kúpila firmu ktorá bola vtedy lídrom v oblasti raw a vyvinula lightroom) a od vtedy som lenivý prejsť na iný spôsob triedenia a držím sa postupov ktoré mám zautomatizované už dlhú dobu. Asi pomaly prichádza čas zmeniť postupy a ísť z dobou no nejak sa mi stále nechce ....
Ja som tiez rad pracoval so Zonerom od verzie 6. Lightroom ho plne nahradil.
 
tpajki
2012-03-02 16:25:59+01
ked ti onak zobrazuje Lightroom ako inde tak to preto lebo ti to ukazuje ako Adobe standart takže odporučam develop>camera clalibration>profile> a tu zmen Adobe standart - nastav to co mas vo fotaku . malo by ti to pomoct trosku
 
majkotr
2012-03-03 00:12:55+01
príspevok od: tpajki
ked ti onak zobrazuje Lightroom ako inde tak to preto lebo ti to ukazuje ako Adobe standart takže odporučam develop>camera clalibration>profile> a tu zmen Adobe standart - nastav to co mas vo fotaku . malo by ti to pomoct trosku
Myslis ADOBE photoshop ci lightroom
 
tpajki
2012-03-03 00:31:21+01
príspevok od: majkotr
Myslis ADOBE photoshop ci lightroom
lightroom
 
majkotr
2012-03-03 01:08:29+01
príspevok od: tpajki
lightroom
nasiel som to dal som adobe standart a nic moc neviem coho sa drzat zoner ma ine zobrazenei akoa dobe a ked spravim fotku vzdy mi to ine ukaze v nahlade ako adobe a zoner
 
total empty
2012-03-03 01:13:56+01
príspevok od: tpajki
ked ti onak zobrazuje Lightroom ako inde tak to preto lebo ti to ukazuje ako Adobe standart takže odporučam develop>camera clalibration>profile> a tu zmen Adobe standart - nastav to co mas vo fotaku . malo by ti to pomoct trosku
Ja som sa v inom softe musel rozhodnúť ako nastavenie pre Raw ma použiť pri otvorení:
1.Auto developer
2.Zero procesing
3.Basic Adjustment
4.Full camera curves.
Samozrejme že každá možnosť vykreslila fotku inak.
A až potom som som mohol upravovať fotku klasickýmy nástrojmy.
To je diléma, lebo každá možnosť dáva iné môžnosti pri spracovaní.
Ďalšia diléma je sRGB vs.Adobe RGB. A ďalšia RGB,CMYK s LAB-to pre tlač.Samozrejme viem čo tie skratky znamenajú a načo sú určené.
Ďalšie- farebný profil monitora a jeho kalibrácia.
Tu fakt pomôžu len skúsenosti z jednej aparatúrý dlhšie cibrené do detailov.
Ta skušajme,prestavujme a učme sa.
 
Posterusak
2012-03-03 23:57:39+01
Capture nx2 a mas to vybavene
sak sam si videl ako ti to vytlacilo fotku v tom a ako v lightroome ja lightroom idem vymazat
 
majkotr
2012-03-04 02:05:25+01
príspevok od: Posterusak
Capture nx2 a mas to vybavene
sak sam si videl ako ti to vytlacilo fotku v tom a ako v lightroome ja lightroom idem vymazat
jasne mno som preinstaloval system uvidim co to spravi mozno nastavenia sRGB boli zle nstavenia uvidime a jasne ligtroom bola uplna tmava dam sem dnes screen
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()