Hore
Fórum » Počítačové vybavenie
 

iPad HD

JOK3R
JOK3R 2012-03-07 19:48:44+01
a je to tu...
 
viking81
2012-03-07 22:15:42+01
príspevok od: inkubbus
evidentne nie si cielova skupina... nikto, a ani v apple netvrdia, ze iPad vyrobili na to aby v nom niekto robil slohove prace.
nemusis robit slohove prace....ale dotykova obrazovka sa nemoze nikdy vyrovnat klavesnici klasickej...a joker vyssiel pisal ako poholdne mi to tu pise z postele...pre mna je daleko pohodlnejsia kazdopadne klavesnica...a s tym slohom to bolo myslene skor tak ze aj ked je tam nejaky "word" tak funkcnostou sa to nechyta ani na 10% s originalom a nepodporuje to kopec veci....cize realne vyuzitie je velmi obmedzene....napr moja skusenost....chodime po autosalonoch a zbierame kopu dat....chceli sme prejst z papierovej formy na elektronicku....tak sme kupili tablety....spravil som namakany excelovsky subor s multi dropdownami...s nejakymi makro funkciami a co som zistil ked sme to hodili do tabletu ? ze to nepodporuje...a nepodporuje to ani ziadna aplikacia ktora sa da na android ci apple kupit...to mam overene priamo od dodavatelov SW, takze aby sme nemali tablety nemali len na okrasu, tak sme skusali prejst na google docs....ale poviem ti...v plnej..nemobilnej verzii to tam ide zufalo pomaly....tragedia....konecne riesenie je, ze si platime externu darabazu ku ktorej je sw pre android ktory dokaze fungovat aj offline...a este jeden postreh....zobral som si ho domov ale nepodarilo sa mi doma rozbehat wifi....tak reku ze co s nim budem robit ? po tom ako som si tam asi za 1,5min nacmaral nejake trapne obrazky som ho vypol a odlozil na stol...bez netu a online aplikacii su to nepouzitelne stroje (neratam to citanie knih...ale na to neboli ani nahodou primarne stvorene) lebo video si radsej pozriem na TV a hudbu z niecoho mensieho
 
inkubbus
2012-03-07 22:21:17+01
príspevok od: viking81
nemusis robit slohove prace....ale dotykova obrazovka sa nemoze nikdy vyrovnat klavesnici klasickej...a joker vyssiel pisal ako poholdne mi to tu pise z postele...pre mna je daleko pohodlnejsia kazdopadne klavesnica...a s tym slohom to bolo myslene skor tak ze aj ked je tam nejaky "word" tak funkcnostou sa to nechyta ani na 10% s originalom a nepodporuje to kopec veci....cize realne vyuzitie je velmi obmedzene....napr moja skusenost....chodime po autosalonoch a zbierame kopu dat....chceli sme prejst z papierovej formy na elektronicku....tak sme kupili tablety....spravil som namakany excelovsky subor s multi dropdownami...s nejakymi makro funkciami a co som zistil ked sme to hodili do tabletu ? ze to nepodporuje...a nepodporuje to ani ziadna aplikacia ktora sa da na android ci apple kupit...to mam overene priamo od dodavatelov SW, takze aby sme nemali tablety nemali len na okrasu, tak sme skusali prejst na google docs....ale poviem ti...v plnej..nemobilnej verzii to tam ide zufalo pomaly....tragedia....konecne riesenie je, ze si platime externu darabazu ku ktorej je sw pre android ktory dokaze fungovat aj offline...a este jeden postreh....zobral som si ho domov ale nepodarilo sa mi doma rozbehat wifi....tak reku ze co s nim budem robit ? po tom ako som si tam asi za 1,5min nacmaral nejake trapne obrazky som ho vypol a odlozil na stol...bez netu a online aplikacii su to nepouzitelne stroje (neratam to citanie knih...ale na to neboli ani nahodou primarne stvorene) lebo video si radsej pozriem na TV a hudbu z niecoho mensieho
ved vravim, nie si cielova skupina. a kupovat do firmy nieco bez toho aby som si overil funkcost je tiez pekna hovadina. to je asi nieco take ako nakupit nafukovacie clny pre armadu bez motorov.

ja uz dost dlho uvazujem nad kupou noveho notebooku, ale novy iPad ma asi po vyplate presvedci natolko, ze si ho miesto toho notebooku do postele kupim. robotu si do postele s notebookom tahat nemienim, na to mam na stole dost vykonne PC a na to co v posteli nasurfujem to bude uz aj tak dost luxus. takze asi tak.
 
viking81
2012-03-07 22:32:06+01
príspevok od: inkubbus
ved vravim, nie si cielova skupina. a kupovat do firmy nieco bez toho aby som si overil funkcost je tiez pekna hovadina. to je asi nieco take ako nakupit nafukovacie clny pre armadu bez motorov.

ja uz dost dlho uvazujem nad kupou noveho notebooku, ale novy iPad ma asi po vyplate presvedci natolko, ze si ho miesto toho notebooku do postele kupim. robotu si do postele s notebookom tahat nemienim, na to mam na stole dost vykonne PC a na to co v posteli nasurfujem to bude uz aj tak dost luxus. takze asi tak.
potrebovali sme minut rychlo peniaze pred koncom fiskalneho roku...na zistovanie nebol cas....spolahli sme sa na to ze ved to ma polaris office co ma klaiscky excel....tak by to malo fungovat...bohuzial opak bol a aj je pravdou priznam sa ti ze ked prisli tieto tablety na trh tak som tiez uvazoval ze si to ako hracku kupim....ale rychlo som to zavrhol... ja by som siel do nejakeho notebooku....nieco vo velkosti 13,3 alebo 12,1 a plnohodnotnym HW a hlavne SW a bolo by te dmam doma starsie lenovo....ale bohate staci aj to....aj tam mi vacsinou casu len lezi na stole....drtivu vacsinu veci robim na stolovom PC
 
JOK3R
2012-03-07 22:40:34+01
príspevok od: viking81
nemusis robit slohove prace....ale dotykova obrazovka sa nemoze nikdy vyrovnat klavesnici klasickej...a joker vyssiel pisal ako poholdne mi to tu pise z postele...pre mna je daleko pohodlnejsia kazdopadne klavesnica...a s tym slohom to bolo myslene skor tak ze aj ked je tam nejaky "word" tak funkcnostou sa to nechyta ani na 10% s originalom a nepodporuje to kopec veci....cize realne vyuzitie je velmi obmedzene....napr moja skusenost....chodime po autosalonoch a zbierame kopu dat....chceli sme prejst z papierovej formy na elektronicku....tak sme kupili tablety....spravil som namakany excelovsky subor s multi dropdownami...s nejakymi makro funkciami a co som zistil ked sme to hodili do tabletu ? ze to nepodporuje...a nepodporuje to ani ziadna aplikacia ktora sa da na android ci apple kupit...to mam overene priamo od dodavatelov SW, takze aby sme nemali tablety nemali len na okrasu, tak sme skusali prejst na google docs....ale poviem ti...v plnej..nemobilnej verzii to tam ide zufalo pomaly....tragedia....konecne riesenie je, ze si platime externu darabazu ku ktorej je sw pre android ktory dokaze fungovat aj offline...a este jeden postreh....zobral som si ho domov ale nepodarilo sa mi doma rozbehat wifi....tak reku ze co s nim budem robit ? po tom ako som si tam asi za 1,5min nacmaral nejake trapne obrazky som ho vypol a odlozil na stol...bez netu a online aplikacii su to nepouzitelne stroje (neratam to citanie knih...ale na to neboli ani nahodou primarne stvorene) lebo video si radsej pozriem na TV a hudbu z niecoho mensieho
Ked to potrebujem pripojim k ipadu klavesnicu cez bluetooth, ked potrebujem sem tam nieco tuknut tak mi staci aj dotykofka
 
JOK3R
2012-03-07 22:43:09+01
príspevok od: Misoo79
Tak to máš pravdu, s pdf sa nechytám.

To, že výkonu nieje nikdy dosť platí skôr pre stolné pc. Možno priveľmi súdim podľa mobilov, ale myslím si, že HW tu s prehľadom predbehol SW. Keď som pred dvoma rokmi kupoval HD2, tak sa výkon dal využiť maximálne z polovice (aj to som dostal zabrať viac, ako telefón aby sa mi to podarilo). Jeho hranice sa začali ukazovať až teraz, aj to len matne... Nezisťoval som detailne ako je to s tabletmi, ale ako si napísal, 2 roky starý ipad spoznáva svoje hranice až s dnešným SW. Keďže ja tieto "hlúposti" zvyknem meniť po 1,5-2 rokoch, nikdy ma HW neobmedzoval.

Každopádne si to priaznivcov našlo a (narozdiel odo mňa) to asi aj dokážu využiť (teda keď to na všetkých fórach zastávajú ). Pre niekoho užitočná vec, pre iného vyhodené prachy. Ale ako vravím, mne stačí to, čo mám a nikdy som neuvažoval o tom, že by sa mi možno tablet hodil.
Ani mne ipad na 100% nevyhovuje ak to tak vyznelo, dnes som sa dockal retina displeja, este by som uvital zvacsenie na 12", znizenie vahy, kombinaciu s e-ink displejom, uzsi profil.

A potom budem spokojny
 
kubiak
2012-03-07 22:57:28+01
pripojim sa k debate, ja osobne som vyuzival roky stolny pc, pritom som tuzil mat macbook (moje hlupe uvazovanie ako som neskor zistil bol to iba imidzovy sen , nakolko som ozaj okrem prostredia nevidel medzi nimi rozdiel.) Ked som sa zbavil macbooku a vydal som sa cestou android , casom som si vykukal tablet , hlavne koli kompaktnosti.
Moja volba bola TPT http://www.lenovo.com/products/us/tablet/thinkpad/ doposial ako jediny ( medzi tabletmi na SK) podporuje stylus co je vcelku vynikajuca vec nakolko velmi rad kreslim (na pc a mac som pouzival wacom tablet intous3)
Prisiel Adobe touch pre android , ano nieje je to plnohodnotne ale vsetko sa nejako zacina aj photoshop pre win ci mac sa niekedy volal napr. photoshop 7 a teraz je to master colection CS5 . ide oto ze treba dat sancu novym veciam mne osobne je jedno ci je to ipad alebo android vsetko musi nejako zacat volba ostava na ludoch. Mnou zvoleny tablet mi perfektne nahradza notebook , co sa foto tyka , verim ze casom pridu app ktore plnohodnotne "nahradia" lepsie povedane vyrovnaju sa konkurencnym OS.
Taky je moj nazor
 
2012-03-08 12:56:26+01
príspevok od: JOK3R
Nový iPad má větší výkon i rozlišení, než Xbox 360 nebo PS 3
S výkonom by som aj súhlasil ale ako môže mať väčšie rozlíšenie ako Xbox či PS3? Konzola nedisponuje displejom. Ide o to na čo to napojíš. Ak by som to napojil na nejakú starú telku tak to aj môj telefón ma vyššie rozlíšenie. Osobne si myslím že je lepšie kúpiť Ipad 2 a ušetriť 100€ / 100D. Ak niekto naozaj potrebuje/ chce tak nech si to kúpi.
 
dalay-lamma
2012-03-08 13:51:32+01
príspevok od: viking81
jo....svata pravda...nie som ani nahodou cielova skupina...cely ipad...i phone...galaxy tab a ine kraviny su podla mna len "imidzove" zalezitosti...bohuzial mam moznost poznat par ludi co ich maju a stale ich tahaju so sebou a na co ? aby do toho 2x za hodinu tukli ci im niekto napisal na fb a ked nie...zahraju si nejaku primitivnu hru....parada...koli tomu sa mi na stole vala 600 eur..to vsetko dokaze aj moja relativne stara nokia....ked uz by som si musel silou mocou zobrat nejaky tablet tak by som siel do transformera...koli aspon akej takej klavesnici ale nemoznost tam nainstalovat poriadny software robi z tychto zariadeni len naozaj drahe hracky a k tomu flashu....ok...ukoncili vyvoj...ale kolko aplikacii a inych veci stale bezi na flashi ? myslim ze dost... a k tomu vsetkemu som dnes videl jeden velmo pekny obrazok .... tak ten na odlahcenie
Ak by slo len o hry, napr. na android mas kopec emulatorov (nintendo, playstation, SCUMM VM pre stare adventury, DOS BOX, atd.). Porovnavat s notebookom to asi nema moc zmysel, nie je to plnohodnotna nahrada, skor lahsia, skladnejsia, praktickejsia a pohotovejsia alternativa pre niektore ulohy (web, noviny, knihy, media, hry).
 
Jozef Peniak
redakcia ephoto.sk 2012-03-08 14:21:29+01
príspevok od: inkubbus
ved vravim, nie si cielova skupina. a kupovat do firmy nieco bez toho aby som si overil funkcost je tiez pekna hovadina. to je asi nieco take ako nakupit nafukovacie clny pre armadu bez motorov.

ja uz dost dlho uvazujem nad kupou noveho notebooku, ale novy iPad ma asi po vyplate presvedci natolko, ze si ho miesto toho notebooku do postele kupim. robotu si do postele s notebookom tahat nemienim, na to mam na stole dost vykonne PC a na to co v posteli nasurfujem to bude uz aj tak dost luxus. takze asi tak.
no je to tak firma, ti to nekupi jeden na to aby sa s tým týžden normálne používaním zoznámil, kupia bud 30 kusov alebo nič lebo obstarávanie. bez minmálne týždňového skor 2 týždňového používania je to aky som to ani neskúšal. potom sa robia taketo kraviny - robil som chvíľu v školstve..

ako píšeš - do postele berem jedine Galaxy tab už a pozeráme na tom filmy večer + net + čítam z toho rozprávky. Notebook do postele to smrdí prácoou manželka už na ničom inom net ani nerieši len na Tablete, jedine dlhý mail, alebo tlač dokumentov s kadejakými prílohami rieši na PC. Ešte taký detail práca na tablete neunavuje oči a necucá energiu tak ako na notebooku. neviem prečo...
 
JOK3R
2012-03-08 14:25:05+01
príspevok od:
S výkonom by som aj súhlasil ale ako môže mať väčšie rozlíšenie ako Xbox či PS3? Konzola nedisponuje displejom. Ide o to na čo to napojíš. Ak by som to napojil na nejakú starú telku tak to aj môj telefón ma vyššie rozlíšenie. Osobne si myslím že je lepšie kúpiť Ipad 2 a ušetriť 100€ / 100D. Ak niekto naozaj potrebuje/ chce tak nech si to kúpi.
Nech pripojíš playstation alebo xbox k čomukoľvek na rozlíšenie ipadu3 sa nedostaneš
Priplatiť 100€ za retinu display a vyšší výkon sa podľa teba neoplatí hej?
Každý fotograf chce čo najväčšiu uhlopriečku lcd s najvyšším rozlíšením, ale na ipade je to podľa diskutujúcich úplne zbytočné, fakt nechápem, asi najlepšie keby sme nosili vo vreckách nokie 3310 a fotili flexaretmi

JA MOŽEM ZA SEBA POVEDAŤ ŽE TO ROZLÍŠENIE JE ÚPLNÁ BOMBA A NOVÝ IPAD SI KÚPIM UŽ LEN PRETO...
 
JOK3R
2012-03-08 14:31:26+01
Skúšam si predstaviť keď do 2-3 rokov EIZO vydá nejaké LCD 30" s rozlíšením 10-15Mpix ako budú všetci písať aké je to zbytočné, že HW predbehol SW.

Apple znova nastolil nový trend - displeje s vysokým (retina) rozlíšením a na fotografickom portáli sa stretávam s negatívnymi reakciami, nechápem. Verte že toto je začiatok a onedlho sa dočkáme aj klasických LCD s podobnou roztečou pixelov. Ja osobne sa na to teším a vôbec to nevnímam ako zbytočné, som nadšený!
 
dalay-lamma
2012-03-08 14:38:44+01
príspevok od: JOK3R
Skúšam si predstaviť keď do 2-3 rokov EIZO vydá nejaké LCD 30" s rozlíšením 10-15Mpix ako budú všetci písať aké je to zbytočné, že HW predbehol SW.

Apple znova nastolil nový trend - displeje s vysokým (retina) rozlíšením a na fotografickom portáli sa stretávam s negatívnymi reakciami, nechápem. Verte že toto je začiatok a onedlho sa dočkáme aj klasických LCD s podobnou roztečou pixelov. Ja osobne sa na to teším a vôbec to nevnímam ako zbytočné, som nadšený!
Asi mas pravdu. Akurat potom treba graficke rozhrania riesit vektorovo, aby pri vysokych rozliseniach neboli vsetky ikony, texty a tlacidla prilis male.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2012-03-08 14:44:29+01
Retina displeje je buducnost a najma to bude setrit oci. Doteraz bol problem v drahej technologii. Vacsie rozlisenie nemusi znamenat mensie pismo a ovladacie prvky, ale ostrejsie. Na tom novom iPade nebudu mat ikonky 1/4 velkost. Budu rovnako velke ako teraz, akurat budu ostre a jemne. Apple pomaly pripravuje retina rozlisenie aj pre iMacy, preto sa teraz prerabaju ikonky do vyssieho rozlisenia.
 
Flodur
2012-03-08 15:35:27+01
príspevok od: rk.
"preco myslis ze je flashu koniec ? za to ze to povedal apple ?"

potom podla rovnakej logiky "tablet je len predrazena zabavka " ... preco? za to ze to povedal viking81?

... ako pise inkubbus, niesi cielova skupina
V IE10 končí podpora flashu, a to je predzvesť. Pokiaľ skonči podpora v Mrkvosofte, tak flash nemá budúcnosť.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2012-03-08 15:54:50+01
Preco sa ma video zapuzdrovat do nejakeho programu narocneho na vykon (flash), ked moze byt prehravane priamo prehliadacom (html5)?
 
Misoo79
2012-03-08 17:58:01+01
príspevok od: Flodur
V IE10 končí podpora flashu, a to je predzvesť. Pokiaľ skonči podpora v Mrkvosofte, tak flash nemá budúcnosť.
Ja nevravím ani tak, ani tak, ale nieje nič neobvyklého, keď IE (a vlastne čokoľvek od DeBilla Gatesa) trucuje resp. nefunguje.
 
JOK3R
2012-03-08 18:45:03+01
príspevok od: Karol Srnec
Preco sa ma video zapuzdrovat do nejakeho programu narocneho na vykon (flash), ked moze byt prehravane priamo prehliadacom (html5)?
Flash nie je iba o videu (to ho neobhajujem)
 
JOK3R
2012-03-08 18:47:55+01
príspevok od: Jozef Peniak
no je to tak firma, ti to nekupi jeden na to aby sa s tým týžden normálne používaním zoznámil, kupia bud 30 kusov alebo nič lebo obstarávanie. bez minmálne týždňového skor 2 týždňového používania je to aky som to ani neskúšal. potom sa robia taketo kraviny - robil som chvíľu v školstve..

ako píšeš - do postele berem jedine Galaxy tab už a pozeráme na tom filmy večer + net + čítam z toho rozprávky. Notebook do postele to smrdí prácoou manželka už na ničom inom net ani nerieši len na Tablete, jedine dlhý mail, alebo tlač dokumentov s kadejakými prílohami rieši na PC. Ešte taký detail práca na tablete neunavuje oči a necucá energiu tak ako na notebooku. neviem prečo...
Presne, od kedy mám iPad tak nemám problém s tým že by mi manželka obsadila PC
 
2012-03-10 00:35:36+01
príspevok od: JOK3R
Nech pripojíš playstation alebo xbox k čomukoľvek na rozlíšenie ipadu3 sa nedostaneš
Priplatiť 100€ za retinu display a vyšší výkon sa podľa teba neoplatí hej?
Každý fotograf chce čo najväčšiu uhlopriečku lcd s najvyšším rozlíšením, ale na ipade je to podľa diskutujúcich úplne zbytočné, fakt nechápem, asi najlepšie keby sme nosili vo vreckách nokie 3310 a fotili flexaretmi

JA MOŽEM ZA SEBA POVEDAŤ ŽE TO ROZLÍŠENIE JE ÚPLNÁ BOMBA A NOVÝ IPAD SI KÚPIM UŽ LEN PRETO...
Z pohľadu profesionálneho fotografa či už ním si alebo nie by to malo skutočne využitie. Portfólio na takom displeji musí vyzerať úžasne ale imac by splnil to isté hoci ipadu nahráva prenosnosť. Pre niekoho ako amatérsky/ poloprofesionálny ktorý si občas privyrobia to nie je až také lákavé.
"Každý fotograf chce" To si úplne vystihol, len nie každý si to vie dovoliť/ ochotný priplatiť za vymoženosti ktoré to prináša. Inak to vyzerá úžasne, nevedieť čo s peniazmi tak už mám predobiednaný bieli a pre istotu aj čierny ak by sa s tým prvým niečo stalo
 
b.a.f.o.a.r.t.
2012-03-10 09:10:06+01
dnes vysla v nay cena na apple ipad 2 16 gb wi-fi 377,33 co myslim ze je celkom zaujimave pre niekoho kto doterqaz vahal
 
Strana 2 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()