Hore
Fórum » Počítačové vybavenie
 

Obnova fotiek po reinštalácii windowsu

Misoo79
2012-04-22 17:22:52+02
Zlý sen každého fotografa sa uskutočnil práve mne. PC zblbol, nič nezaberalo, tak som sa teda rozhodol preinštalovať win. Až teraz som si uvedomil, že na disku som mal niekoľko nezálohovaných fotiek, ktoré mi budú dosť chýbať. Existuje nejaký nástroj, ktorý fotky z disku vytiahne aj po tomto, alebo sú už nadobro preč?
 
philips
2012-04-22 17:28:53+02
ak si neformatoval disk pri reinstalacii tak to niekde stale je, ak ano tak neviem.
 
Paulie
2012-04-22 17:38:53+02
Daju sa obnovit aj po formatovani ale ak boli na particii kde je system tak obnovis len tie ktore neboli prepisane novymi datami.
 
slavmiro
2012-04-22 17:55:56+02
R.I.P.
 
mynona
2012-04-22 18:22:55+02
Skús použiť niečo ako http://ntfsundelete.com/ nájde ti to iba tie súbory ktoré ešte nie sú prepísané alebo sú prepísané iba z časti.
 
WildSammy
2012-04-22 19:16:33+02
ja som mal dobru skusenost s Pareto Logic Data Recovery Pro, ale su aj lepsie SW na to Napr. GetDataBack alebo DiskInternals Partition recovery Pareto sa mi vsak zdalo najjednoduchsie a svoju ulohu splnilo podla ocakvani
 
Misoo79
2012-04-22 20:09:24+02
Vďaka za reakcie. Medzi časom mi však disk odišiel úplne, takže sú fotky nadobro preč
 
Martin Brojo
ocenenie redakciou 2012-04-22 20:19:48+02
Ak ti fotografie moc chýbajú a si ochotný niečo investovať, skús toto, možno pomôžu:
http://www.spyshop.sk/index.php?option=com_content&task=view&id=241&Itemid=165
 
Paulie
2012-04-22 20:54:12+02
príspevok od: Martin Brojo
Ak ti fotografie moc chýbajú a si ochotný niečo investovať, skús toto, možno pomôžu:
http://www.spyshop.sk/index.php?option=com_content&task=view&id=241&Itemid=165
Ponúkame Vám novú službu, ktorú ste mali možnosť doteraz vidieť len v TV seriáloch, a kde ju využívali iba kriminalisti v CSI Miami a iných.
 
JOK3R
2012-04-22 21:07:25+02
príspevok od: philips
ak si neformatoval disk pri reinstalacii tak to niekde stale je, ak ano tak neviem.
quick formát disku = prepísanie fat tabuľky (nič sa nemaže)
full formát disku = prepísanie fat tabuľky + kontrola bad sektorov (nič sa nemaže)

Akonáhle ale sformátuješ disk a spravíš nový reinstall windows je možnosť obnovy súborov minimálna, pretože na disk sa už zapisuje (pravdepodobne na miesta kde sú ešte stalé fyzicky uložené fotografie (aj keď ich nevidíme kvôli vymazaniu fat tabuľky)

Takže pozor pri predaji/vyhodení/darovaní PC, môžete spraviť aj 100x full formatov disku a fotky vám ktokoľvek bez problémov z disku vytiahne!
 
keko
2012-04-22 21:47:39+02
príspevok od: JOK3R
quick formát disku = prepísanie fat tabuľky (nič sa nemaže)
full formát disku = prepísanie fat tabuľky + kontrola bad sektorov (nič sa nemaže)

Akonáhle ale sformátuješ disk a spravíš nový reinstall windows je možnosť obnovy súborov minimálna, pretože na disk sa už zapisuje (pravdepodobne na miesta kde sú ešte stalé fyzicky uložené fotografie (aj keď ich nevidíme kvôli vymazaniu fat tabuľky)

Takže pozor pri predaji/vyhodení/darovaní PC, môžete spraviť aj 100x full formatov disku a fotky vám ktokoľvek bez problémov z disku vytiahne!
Mam pocit,, ze windows sa snazi instalovat na zaciatok oddielu. A to zakazdym, takze aj po preinstalacii existuje nejaka nadej. Aj ked mozno nemam pravdu, za pokus stoji kazdy pokus o zachranu.
Vzdy zasnem, ze ked ma niekto problem, tak nevybere disk a nenaistaluje system na iny disk a ten povodny nezachranuje az potom. Okrem toho nechapem, preco, ked ma niekto len jeden disk, preco nema dve particie.
Nuz svet sa deli na dve skupiny ludi: na tych, co zalohuju a natych, co este len zacnu zalohovat.
Misoo79, mas moju ucast na smutku.
 
Misoo79
2012-04-22 21:58:16+02
príspevok od: keko
Mam pocit,, ze windows sa snazi instalovat na zaciatok oddielu. A to zakazdym, takze aj po preinstalacii existuje nejaka nadej. Aj ked mozno nemam pravdu, za pokus stoji kazdy pokus o zachranu.
Vzdy zasnem, ze ked ma niekto problem, tak nevybere disk a nenaistaluje system na iny disk a ten povodny nezachranuje az potom. Okrem toho nechapem, preco, ked ma niekto len jeden disk, preco nema dve particie.
Nuz svet sa deli na dve skupiny ludi: na tych, co zalohuju a natych, co este len zacnu zalohovat.
Misoo79, mas moju ucast na smutku.
Nuž, ja som vždy zálohoval...Ale náhoda je blbec, chvíľu sa na zálohy človek vykašle a bum. Každopádne vzhľadom na momentálny stav disku z neho už nedostane nikto nikdy nič. Tak či tak vďaka za info, ktoré (aj keď dúfam, že nie) využijem v budúcnosti
 
nyco
2012-04-22 23:03:48+02
príspevok od: Misoo79
Nuž, ja som vždy zálohoval...Ale náhoda je blbec, chvíľu sa na zálohy človek vykašle a bum. Každopádne vzhľadom na momentálny stav disku z neho už nedostane nikto nikdy nič. Tak či tak vďaka za info, ktoré (aj keď dúfam, že nie) využijem v budúcnosti
Možno, že sa mýlim, ale...
Ak ti na tých súboroch naozaj záleží, dajú sa vytiahnuť aj z napr. rozbitého HD, ide o to aby neboli fyzicky poškodené jednotlivé "platne" HD a samozrejme za predpokladu, že nie sú prepísané (ak nie pomôže obyčajný soft...). Ak máš HD na cucky, no platne nie sú poškodené, daj to do profi servisu, vedia ti spraviť diagnostiku a povedia, či má zmysel pokračovať, no vedia prečo to robia....
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()