Hore
Fórum » Počítačové vybavenie
 

novy macbook pro 15" retina

SK_8er
2012-06-15 11:44:02+02
cakam cakam, ale nikde ani zmienka o nom zatial tak som sa rozhodol zalozit tuto temu...
chysta sa niekto kupovat novy macbook s retinou ?
napr. ja mam strasnu dilemu ci zobrat ten starsi model s novou vyplnou za tu istu cenu ako je zacinajuci model s retinou...
ma este niekto podobny problem ako ja ?
 
Matak
2012-06-15 13:11:30+02
No ... chvilu som sa vcera pohravala s takou myslienkou ze predam svoj MacBook Pro co som si kupila minuly rok a doplatim si za retinu, ale potom som si to rozmyslela ... radsej budem investovat do samostatneho kalibrovatelneho monitora. Retina je fajn, ale radsej uvidim ako sa to bude rok - dva spravat v takomto vacsom formate a potom sa rozhodnem. Citala som kdesi, ze retina ma pomerne kratku zivotnost ...
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2012-06-15 13:21:03+02
Mna laka retina skor na stolnom pocitaci a na tablete. Uz som sa vzdal tuzby po super notebooku. Mal som ho a napokon som ho vymenil za 11" Macbook Air, ktory je na cesty praktickejsi. Svoju pozornost teraz smerujem na vykonny stolny pocitac. Pre spracovanie fotiek z D800 potrebujem nadpriemerny vykon. Nechcem kupovat notebook za cenu Macu Pro, ktory bude aj tak vykonnejsi a upgradovatelnejsi. Do buduceho roka to nejak vydrzim s iMacom 3 Ghz Core 2 Duo a potom si kupim novy Mac Pro, ktory nedavno z Applu potvrdili.
 
JOK3R
2012-06-15 13:38:57+02
Je to pekná mašinka, len som tiež názoru že si retinu zaplatím radšej v desktope (iMAC)
Pokiaľ človek nefotí väčšinu času v teréne a nepotrebuje prioritne notebook je to asi zbytočný luxus
Ale musí to byť nádhera

A za tú cenu si to kúpi asi fakt len človek ktorý to potrebuje a vie prečo
Je dobré vedieť že ten retina notebook má takú konštrukciu že nie je možný žiadny upgrade, ani RAM

Kto chce viac info:
http://www.letemsvetemapplem.eu/2012/06/13/vse-co-jste-chteli-vedet-o-macbook-pro-retina/
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2012-06-15 13:43:02+02
príspevok od: JOK3R
Je to pekná mašinka, len som tiež názoru že si retinu zaplatím radšej v desktope (iMAC)
Pokiaľ človek nefotí väčšinu času v teréne a nepotrebuje prioritne notebook je to asi zbytočný luxus
Ale musí to byť nádhera

A za tú cenu si to kúpi asi fakt len človek ktorý to potrebuje a vie prečo
Je dobré vedieť že ten retina notebook má takú konštrukciu že nie je možný žiadny upgrade, ani RAM

Kto chce viac info:
http://www.letemsvetemapplem.eu/2012/06/13/vse-co-jste-chteli-vedet-o-macbook-pro-retina/
Proste si pockame az bude retina v notebooku samozrejmostou za normalnu cenu.
 
bear
- moderator
2012-06-15 13:51:24+02
tu neupgradovatelnost osadenim SSD na hlavnu dosku uplne zabili
Ak sa nieco stane zo zakladnou doskou (niekto notebook obleje, fyzicky robije), tak dostat z neho data bude neskutocne drahe.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2012-06-15 14:02:48+02
príspevok od: bear
tu neupgradovatelnost osadenim SSD na hlavnu dosku uplne zabili
Ak sa nieco stane zo zakladnou doskou (niekto notebook obleje, fyzicky robije), tak dostat z neho data bude neskutocne drahe.
Preto ma mat kazdy uzivatel Applu zapnuty Time Machine, ktora mu neustale zalohuje vsetky subory na externy disk, napr. WiFi Time Capsule.
 
SK_8er
2012-06-15 14:08:30+02
aj ja som si povedal, ze je to nove, revolucne atd a to nemusi byt hned zo zaciatku dobre, byva to tak ze az casom sa to vzdy vylepsi do (dajme tomu) dokonalosti. Je tam par uzitocnych veci ktore ma lakaju... hdmi, flash disk namiesto HDD, je lahsi, lepsie chladenie, ale naopak zas v tej cenovej kategorii ... rozdiel 256gb vs 750gb ... ale to by asi ani nebol az taky problem, mna skor laka to ze ten flash disk je 2x rychlejsi jak hdd co som sa docital, ale ake to je v praxi, tak to ozaj netusim, mac som este nemal... a aj 2.3ghz vs 2.6 ... atd
 
JOK3R
2012-06-15 14:20:35+02
príspevok od: bear
tu neupgradovatelnost osadenim SSD na hlavnu dosku uplne zabili
Ak sa nieco stane zo zakladnou doskou (niekto notebook obleje, fyzicky robije), tak dostat z neho data bude neskutocne drahe.
Si odvážny ak máš cenné dáta na jednom disku
Ako už bolo spomenuté - time machine a je po starostiach
 
viking81
2012-06-15 14:21:27+02
príspevok od: SK_8er
aj ja som si povedal, ze je to nove, revolucne atd a to nemusi byt hned zo zaciatku dobre, byva to tak ze az casom sa to vzdy vylepsi do (dajme tomu) dokonalosti. Je tam par uzitocnych veci ktore ma lakaju... hdmi, flash disk namiesto HDD, je lahsi, lepsie chladenie, ale naopak zas v tej cenovej kategorii ... rozdiel 256gb vs 750gb ... ale to by asi ani nebol az taky problem, mna skor laka to ze ten flash disk je 2x rychlejsi jak hdd co som sa docital, ale ake to je v praxi, tak to ozaj netusim, mac som este nemal... a aj 2.3ghz vs 2.6 ... atd
ssd si osadis aj do booku co mas....aspon by si teda mal
 
JOK3R
2012-06-15 14:23:11+02
príspevok od: SK_8er
aj ja som si povedal, ze je to nove, revolucne atd a to nemusi byt hned zo zaciatku dobre, byva to tak ze az casom sa to vzdy vylepsi do (dajme tomu) dokonalosti. Je tam par uzitocnych veci ktore ma lakaju... hdmi, flash disk namiesto HDD, je lahsi, lepsie chladenie, ale naopak zas v tej cenovej kategorii ... rozdiel 256gb vs 750gb ... ale to by asi ani nebol az taky problem, mna skor laka to ze ten flash disk je 2x rychlejsi jak hdd co som sa docital, ale ake to je v praxi, tak to ozaj netusim, mac som este nemal... a aj 2.3ghz vs 2.6 ... atd
500MB/s zrejme nebude 2x rýchlejšie ako HDD
O prístupových dobách flash pamätí oproti HDD nehovoriac...
 
bear
- moderator
2012-06-15 14:49:08+02
príspevok od: JOK3R
Si odvážny ak máš cenné dáta na jednom disku
Ako už bolo spomenuté - time machine a je po starostiach
ja mam mirror aj na notebooku Vzdal som sa DVD mechaniky a dal tam dalsi disk. Na dovolenke nosim kopiu fotiek na externom disku a ten nie je nikdy s notebookom v jednej batozine. Nie kazdy je ale taky paranoik a tento novy macbook robi zachranu dat z notebooku velmi drahou a casovo narocnou zalezitostou.
 
mareko
2012-06-15 14:58:58+02
Ja si chcem počkať na budúci rok kedy by už mala byť celá séria Pro s retinou a za cenu, za ktorú sa predávajú klasické MBP. Aj tak nato potrebujem najprv našetriť a chcem aj nejaké sklá
 
SK_8er
2012-06-15 15:00:06+02
príspevok od: JOK3R
500MB/s zrejme nebude 2x rýchlejšie ako HDD
O prístupových dobách flash pamätí oproti HDD nehovoriac...
hmmmm, tak to asi ne to sa s tymto mojim neda ani zrovnat ... no budem mat tazke rozhodovanie, ale mam taky pocit ze to aj tak asi vyhra slabsia retina ... snad to nebude chyba
 
SK_8er
2012-06-15 15:09:32+02
i ked jak teraz citam toto, tak neviem -> http://www.macweb.sk/ifixit-rozobrali-sme-retina-macbook-pro-sami-sa-do-jeho-opravy-nepustajte/
 
bear
- moderator
2012-06-15 15:55:18+02
príspevok od: bear
tu neupgradovatelnost osadenim SSD na hlavnu dosku uplne zabili
Ak sa nieco stane zo zakladnou doskou (niekto notebook obleje, fyzicky robije), tak dostat z neho data bude neskutocne drahe.
Sorry, SSD je predsalen zvlast modul, aj ked s nestandardnym konektorom.
http://www.ifixit.com/Teardown/MacBook-Pro-with-Retina-Display-Teardown/9462/2
 
NANAO
2012-06-15 17:11:59+02
príspevok od: Matak
No ... chvilu som sa vcera pohravala s takou myslienkou ze predam svoj MacBook Pro co som si kupila minuly rok a doplatim si za retinu, ale potom som si to rozmyslela ... radsej budem investovat do samostatneho kalibrovatelneho monitora. Retina je fajn, ale radsej uvidim ako sa to bude rok - dva spravat v takomto vacsom formate a potom sa rozhodnem. Citala som kdesi, ze retina ma pomerne kratku zivotnost ...
Dobré rozhodnutie. Palec navrch

EizoKlika
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()