Hore
Fórum » Tlač
 

Tlač do zelena

mato201
2012-11-29 11:54:54+01
Zdravim,
nema niekto skusenosti s foto tlaciarnou Epson (u mna konkretne Photo PX660). Ak zvolim typ papiera "obyčajný papier", vsetko je v pohode, tlaciaren tlaci tak ako ma. Ked ale zvolim akykolvek iny typ papiera, u mna najcastejsie Epson premium glossy (pre mna najvernejsie farby), tak vsetko zacne tlacit do zelena, a to poriadne vyrazne. Pouzivam original atramenty Claria od Epsonu (skusal som ich aj vymenit za dalsie, nepomohlo).
Vie niekto poradit v com moze byt problem? Robi to mozno tak tyzden-dva, pred tym vsetko v poriadku.
Vdaka za kazdu pomoc...
 
Nikonak7
2012-11-29 12:20:41+01
a pouzivas aj original profily na ten konkretny papier? ak pracujes v adobeRGB, prehod si to do sRGB. Potom odporucam pozriet toto video: http://uloz.to/hledej?q=sprava+barev
 
Vodovod
2012-11-29 12:28:11+01
sice ti to asi nepomoze ale mne HP tlaciaren tlacila pri kazdom nastaveni. do zelena. pomohli cez menu dat vycistenie a zresetovat ju.
 
slavmiro
2012-11-29 12:36:21+01
vnimas ten posun pri farebnej tlaci alebo ked tlacis BW predlohy? Ked to pred tym nerobila, zvycajne pomoze precistit trysky za pomoci dodavaneho softweroveho ovladaca tlaciarne.
Pri BW tlaci skus kvalitu posunut na Best Photo, vtedy mne netaha jemne do zelena ale iba velmi-velmi jemne do hneda (Epson L800/Epson Glosy Photo paper ****)
 
unkasr
2012-11-29 13:19:48+01
toto som riesil prednedavnom aj ja(Canon pixma IP4700). Ak som tlacil na plain paper vsetko v poriadku, ak som povedal tlaciarni ze tlacim na plain paper a podsunul som je foto-papier vsetko v poriadku, ale akonahle nastavis profil fotopapier uplne zelena fotka. Cize dalo by sa to takto riesit, len si nevies nastavit maximalnu kvalitu tlace(aspon ja nie).

Cize jednoznacne je problem v profile pre fotopapier. Nepodarilo sa mi to vyriesit. Iteroval som k spravnemu vysledku manualnym nastavenim farieb a asi na 30 fotku sa mi to aj podarilo:

CY - 50%, M + 30%, plus korekcia jasu a kontrastu.

Toto ale platilo pre konkretnu fotku a pri dalsej to uz zase nebolo ono. Cize urcite napis ak to vyriesis .
 
unkasr
2012-11-29 13:22:25+01
Este aby som nezabudol, mne sa to prejavilo po preinstalovani windowsu a stiahnuti noveho driveru z internetu. Original CD som uz bohuzial nevedel najst.
 
mato201
2012-11-29 13:28:27+01
Tlaci to aj pri farbe, aj pri čb takto. Skusal som niekolko krat vycistit trysky. Ak dam kontrolu trysiek, tak vsetky farby vyzeraju na "vzorke" tak ako maju, a aj preto mi to nejde do hlavy, ze to robi iba ked zmenim typ papiera. Skusal som takisto tlac od "koncept" cez "fotografie" az po "najlepsiu foto", stale to iste, vzdy rovnako do zelena.
Skusal som previest na rozne profily, aj RGB, sRGB, aj ProPhoto RGB.
 
mato201
2012-11-29 13:36:43+01
Dakujem, skusim to nejak riesit manualne, aspon nech zistim ci to pomoze, ale ako vravis, bude to platne mozno tak pre jednu fotku. Ale dakujem za rady, ak niekoho nieco este napadne, budem rad
Ten driver tiez urcite vyskusam.
Na Epson viem aj pri obycajnom papieri nastavip najlepsie "best photo" kvalitu, ale nedostanem taky vytlacok, ako ked zvolim napr. spominany Premium glossy. Vzdy to tlaci ako keby na malo DPI (neviem ci hovorim spravne, nerozumiem sa velmi, jednoducho je fotka ako keby bodkovana), a toto sa neda zmenit (alebo aspon to ja neviem)
 
total empty
2012-11-29 13:38:20+01
príspevok od: mato201
Tlaci to aj pri farbe, aj pri čb takto. Skusal som niekolko krat vycistit trysky. Ak dam kontrolu trysiek, tak vsetky farby vyzeraju na "vzorke" tak ako maju, a aj preto mi to nejde do hlavy, ze to robi iba ked zmenim typ papiera. Skusal som takisto tlac od "koncept" cez "fotografie" az po "najlepsiu foto", stale to iste, vzdy rovnako do zelena.
Skusal som previest na rozne profily, aj RGB, sRGB, aj ProPhoto RGB.
Možno treba nastaviť far. profil v programe z ktorého tlačiš z far profilom tlačiarne,dúfam,že netlačíš viacvrstvové psd.,to by vyšlo dosť blbo , alebo tlačiť z iného programu-windovsackého.
 
hyperon
2012-11-29 14:27:20+01
ja by som skusil preplachnut firmware na tlacke, casto sa stava ze s novym ovladacom vyjde aj novy FW. pokial novy FW nie je, skusil by som nove cartridge, ci to nebola nejaka nepodarena sarza... ta druha moznost je sice drahsia zalezitost, ale za pokus to stoji. inak ma uz nic nenapada.
 
mato201
2012-12-16 16:55:52+01
takze od vcera to uz netlaci normalne ani pri "obycajnom" papieri. Teraz uz nech mam akekolvek nastavania, tak to tlaci vzdy do zelena. Asi najvyssi cas to vymenit za nieco nove
 
keko
2012-12-17 09:23:52+01
A v ovladci mas ponastavovane vsetko tak, ako ma byt, alebo si trosku exprimentoval?
Odoinstalovanim a znovunainstalovanim ovladaca nezabezpecis "zresetovanie", pretoze nastavenia zastavaju zapisane v registrioch az do smrti Windows.
(A Rendering Intend? Co mas tam nastevene? A profil papiera?)
 
filmarik123
2013-01-19 13:17:08+01
vyriesili ste to s tou tlacou do zelena?

Lebo mam new Epson L800 a papier Epson Glosy Photo paper. Ci tlacim z Lightroomu alebo z toho jednoducheho softu prilozeneho Epsonom,vzdy to taha do zelena. Trysky precistene a skalibrovane,tonery origin,profil papiera spravny, farby AdobeRGB, povypinane rozne "automatiky na zlepsenie obrazu",blablabla..... vsetko ako ma byt. Alebo aspon tak bezne fungujeme na velkych tlaciarnach. Ale tato mala si robi svoje. Iba posunutim farieb v setupe tlaciarne pomohlo. To naozaj musi clovek finalny vyrobok rucne prestavit,aby dostal to co ocakava?
 
keko
2013-01-19 15:13:19+01
príspevok od: filmarik123
vyriesili ste to s tou tlacou do zelena?

Lebo mam new Epson L800 a papier Epson Glosy Photo paper. Ci tlacim z Lightroomu alebo z toho jednoducheho softu prilozeneho Epsonom,vzdy to taha do zelena. Trysky precistene a skalibrovane,tonery origin,profil papiera spravny, farby AdobeRGB, povypinane rozne "automatiky na zlepsenie obrazu",blablabla..... vsetko ako ma byt. Alebo aspon tak bezne fungujeme na velkych tlaciarnach. Ale tato mala si robi svoje. Iba posunutim farieb v setupe tlaciarne pomohlo. To naozaj musi clovek finalny vyrobok rucne prestavit,aby dostal to co ocakava?
Ale takto mas nad tym lepsiu kontrolu
 
Jansa
2013-04-03 11:49:41+02
Môžete mi, prosím, niekto napísať (prípadne sem hodiť foto), ako máte nastavenú vašu tlačiareň? Ja mám EPSON L800 a okrem toho, že čierne pozadie na fotkách mi tlačí do zelena, ako tu už bolo spomínané, tlačí mi to aj o dosť tmavšie a celkovo napr. aj pleťovka pri portrétoch je v iných farebných odtieňoch, ako mám napr. v photoshope. Skúšala som rôzne nastavenia, stále to vytlačí inak, no nikdy nie tak, aby to vyzeralo ako treba (skúšala som aj rôzne typy papiera). Ďakujem za všetky rady a pomoc.
 
Strhak
2013-04-03 11:56:39+02
príspevok od: Jansa
Môžete mi, prosím, niekto napísať (prípadne sem hodiť foto), ako máte nastavenú vašu tlačiareň? Ja mám EPSON L800 a okrem toho, že čierne pozadie na fotkách mi tlačí do zelena, ako tu už bolo spomínané, tlačí mi to aj o dosť tmavšie a celkovo napr. aj pleťovka pri portrétoch je v iných farebných odtieňoch, ako mám napr. v photoshope. Skúšala som rôzne nastavenia, stále to vytlačí inak, no nikdy nie tak, aby to vyzeralo ako treba (skúšala som aj rôzne typy papiera). Ďakujem za všetky rady a pomoc.
problém nieje v tlačiarni ale v profiloch, nastaveniach PS a monitoru. Rada je jedna nakalibrovať monitor a nastaviť si profili v PS a bude to ok
 
Robert Simeg
2013-04-03 12:05:14+02
príspevok od: Strhak
problém nieje v tlačiarni ale v profiloch, nastaveniach PS a monitoru. Rada je jedna nakalibrovať monitor a nastaviť si profili v PS a bude to ok
prosim ta, je to tak ze v PS si len nastavim taky profil aky ma monitor? Dik
 
Strhak
2013-04-03 12:28:35+02
príspevok od: Robert Simeg
prosim ta, je to tak ze v PS si len nastavim taky profil aky ma monitor? Dik
v základe hej potom pri tlači zadáš profil tlačiarni a papieru. Ja to mám trochu zložitejšie lebo tlačím cez RIP
 
unkasr
2013-04-03 12:29:43+02
Riesil som rovnaky problem. Tlac tahala silno do zelena, ale len pri pouziti fotopapaiera. Na klasickom papiery vyzerali farby v poriadku. Nakoniec pomohla vymena tonera za novy.
 
Robert Simeg
2013-04-03 12:50:31+02
príspevok od: Strhak
v základe hej potom pri tlači zadáš profil tlačiarni a papieru. Ja to mám trochu zložitejšie lebo tlačím cez RIP
diky, tlacit zatial netlacim, ale ja mam problem hlavne so zobrazovanim farieb, pracujem na notebooku a ten nemam ani skalibrovany, takze farby lietaju hore dole obcas. Clovek ma z toho potom len nervy, ked ladim farby hodinu a nakoniec to vidim na inom monitore alebo stranke inak : )Konecne som ale nasiel niekoho kto robi kalibraciu v BA tak to vyskusam.
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()