Hore
Fórum » Tlač
 

kde robím chybu?

peter_7575
2013-01-05 12:41:27+01
pekný deň, viete mi niekto poradiť kde robím chybu pri nastaveniach tlače?prikladám obrázky, vlavo je upravený obrázok v PS a v pravo ten istý obrázok vytlačený cez PS. najviac to vidieť na čižmách a koberci, farby je zašedlá a zliata. Monitor mám skalibrovaný a ICC prifil tlačiarne je urobený kalibračnou sondou.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2013-01-05 12:48:51+01
A aky je finalny vytlacok? Ako na simulacii, alebo sa blizi originalu?
 
peter_7575
2013-01-05 12:50:41+01
ešte o niečo horší ako na simulácii
 
rva
2013-01-05 12:55:06+01
_ako profil tlaciarne zvol originalny profil na tecco papiere /samozrejme za predpokladu ze tvoja tlaciaren je podporovana/
_zamer tlace - perceptualni
_vypni kompenzaciu cierneho bodu
_skus este skontrolovat gamut
 
peter_7575
2013-01-05 13:17:03+01
original profil od tecco nemôžem dať, lebo mám neoriginálne náplne
vypnutá kompenzácia čierneho bodu troška pomohla.
tlač som dal perceptualne a aj gamut je v poriadku

 
Kuban
2013-01-05 13:27:18+01
aj mne tak hnusne tlaci tlaciaren, no tlacil som fotky len tak na papier bezny tak som myslel ze preto ale papierom to nebude. Tak som rozmyslal ci to nebude tym, ze som tlaciaren dlho nepouzival mozno aj rok alebo 2 a ci tam nieco nezaschlo a pod. a tiez mam neoriginalne naplne mozno aj to sa odzrkadluje na vysledku, alebo potom uz neviem preco... mam canon ip4500
 
peter_7575
2013-01-05 13:30:11+01
je možné že mám zle spravený profil papiera? ked vtlačovom okne zmením na original canon papier, tak v simulácii je fotka taká istá ako v PS
 
piggee
2013-01-05 13:37:44+01
príspevok od: peter_7575
pekný deň, viete mi niekto poradiť kde robím chybu pri nastaveniach tlače?prikladám obrázky, vlavo je upravený obrázok v PS a v pravo ten istý obrázok vytlačený cez PS. najviac to vidieť na čižmách a koberci, farby je zašedlá a zliata. Monitor mám skalibrovaný a ICC prifil tlačiarne je urobený kalibračnou sondou.
cely problem je RGB. Tlaciaren tlaci v CMYKu. prevod ti to neurobi exaktne, tak to potom tak dopadne... pripravuj celu foto rovno v CMYKu.
 
rva
2013-01-05 13:39:01+01
moja skusenoste je, ze aj ked mas profil na falosne atramenty - tlac je ina ako pri originaloch. horsia, skaredsia. vyrobit perfektny profil na tlac, je velmi narocna vec - o tom vie pekne rozpravat napr. Keko. doporucujem dohladat je komentare k tejto teme. bez srandy.
 
keko
2013-01-05 13:43:24+01
Profil je dvojsmerna zalezitost. Jednak poskytuje udaj na prevod bitmapy do konkretneho "RAW-u" tlaciarne, za druhe poskytuje tabulku na prevod bitmapy do nahladu. Obe sady udajov mozu byt vyhotovene spravne a obe mozu byt zvrzane uplne samostatne.
Je vela krokov, ktore treba urobit spravne, aby bol profil papiera na konkretnej tlaciarni spolahlivy.
Aky pouzivas program pre tvorbu print profilov?
 
peter_7575
2013-01-05 13:49:23+01
Ja nemam sondu,dal som si profili robit u známeho,robyl to sondou colormunky
 
total empty
2013-01-05 13:55:50+01
Mne sa zdá,že to bude spravou farieb,iný maš nastavený v programe a iný pre tlačiareň, konvertuj obrazok do sRGBa vyskušaj tak tlačiť.Alebo tlač z iného programu.
 
keko
2013-01-05 14:03:23+01
príspevok od: peter_7575
Ja nemam sondu,dal som si profili robit u známeho,robyl to sondou colormunky
Aha. Tak by mozno bolo dobre zavolat k tomu znameho.
Vsimol som si, ze nad obrazkom je za nazvom RGB/8*
Ta hviezdicka znamena, ze exisuje nesulad medzi profilom do ktoreho je obrazok skonvertovany a predvolenym pracovnym priestorom. AKo to mas prosim ta nastaven? Podla otvorene dialogoveho okna tlace je obrazok v sRGB. Este je jedna vec, mas nastaveny "Zamer" na Relativny kolorimetricky. Skus aj ostatne, pretoze sa niekedy veci zjednodusuju a profil sa robi len na ten jeden predvoleny, ja osobne temer vzdy Perceptualny. Ak s u ostatne "zamery" ponechane bez zmeny, profil tam potom nefunguje.
Ak ti robil profil tvoj znamy, tak si mu testovaciu tabulku dufam tlacil na svojej tlaciarni a pri vypnutej sprave farieb - dufam. Lebo inak by asi bola vyroba celeho profilu nezmyselna
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2013-01-05 14:12:13+01
Neoriginalny papier, neoriginalne naplne. Cesta k problemom. Vytvorenie kalibracneho profilu neznamena, ze bude spravny. Kalibraciu treba niekedy viackrat zopakovat. V ziadnom pripade neprevadzaj fotku do CMYKu ani do ziadneho profilu. O spravnu interpretaciu farieb sa stara colormanagement a ovladace tlaciarne. Podla mna je chyba v profile.
 
peter_7575
2013-01-05 14:22:29+01
Ano testovaciu tabulku tlacil z mojej tlaciarne pri vypnutej sprave farieb.to dialogove okno tlaciarne nieje nastavené. Fotky spracuvavam v Argb a 16bit, po úprave ich prevediem na 8bit ado srgb, potom dam tlaciť,tlac prevádza ps, perceptualny,správa farieb na none. Uz som mal s tymro par krat problem,neviem kde robim chybu,urcite len v nejakej prkotine,lebo raz to tlačí nádherne fotky a niekedy taketo.
 
keko
2013-01-05 14:31:17+01
príspevok od: peter_7575
Ano testovaciu tabulku tlacil z mojej tlaciarne pri vypnutej sprave farieb.to dialogove okno tlaciarne nieje nastavené. Fotky spracuvavam v Argb a 16bit, po úprave ich prevediem na 8bit ado srgb, potom dam tlaciť,tlac prevádza ps, perceptualny,správa farieb na none. Uz som mal s tymro par krat problem,neviem kde robim chybu,urcite len v nejakej prkotine,lebo raz to tlačí nádherne fotky a niekedy taketo.
Ak tlacis zo svojej tlaciarne a tlac obstarava PS, potom nemusi konvertovat obrazok do sRGB (a mozno ani do 8bit/kanal). Ak mas profil nainstalovany, potom pri tlaci fotografii musis mat zapnutu spravu farieb. Este sa so znamym porad o tom perceptualnom modeli, ci profil robil aj preneho.
Ked ti to dobre tlaci, narob si printsreeny
 
peter_7575
2013-01-05 16:04:35+01
aký je rozdiel či je tá hviezdička za 8 alebo za celou zátvorkou? ,,,(RGB/8*) alebo (RGB/8)* Mal si pravdu, bol tam problem v správe farieb v RAW, ked som to opravil tak hviezdička zmyzla,,ale pri otvorení dialogoveho okna tlačiarne sa znova objavila ale nie hned za osmičkou ale až za zátvorkov
 
peter_7575
2013-01-08 20:59:40+01
no neviem kde bola chyba, ale už to tlačí pekne,,,,pomohlo odinštalovanie tlačiarne a znovu nainštalovanie.
 
sofy
2013-01-08 21:33:53+01
príspevok od: piggee
cely problem je RGB. Tlaciaren tlaci v CMYKu. prevod ti to neurobi exaktne, tak to potom tak dopadne... pripravuj celu foto rovno v CMYKu.
cmyk v ziadnom pripade !!!
 
sofy
2013-01-08 21:36:41+01
príspevok od: Karol Srnec
Neoriginalny papier, neoriginalne naplne. Cesta k problemom. Vytvorenie kalibracneho profilu neznamena, ze bude spravny. Kalibraciu treba niekedy viackrat zopakovat. V ziadnom pripade neprevadzaj fotku do CMYKu ani do ziadneho profilu. O spravnu interpretaciu farieb sa stara colormanagement a ovladace tlaciarne. Podla mna je chyba v profile.
suhlasim, cmyk v ziadnom pripade a hacik bude s najvacsou pravdepodobnostou v profile… no ak je lowcost papier a napln tak nepomoze ani dokonaly profil
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()