Hore
Fórum » Tlač
 

Ružový nádych

beka
2013-04-16 10:18:41+02
Dobrý deň, chcela by som sa poradiť, v tom kde robím chybu pri tlači fotografií. Upravené boli vo Photoshope, tlačené na (myslím že laserovej, ale nie som si istá) Konica Minolte. Farby po vytlačení však vôbec nesedia s farbami na monitore. Majú akýsi ružovejší nádych. Kde robím chybu prosím? Dá sa to korigovať v nastaveniach tlačiarne, alebo pri úprave vo Photoshope? Keď zadám objednávku súčasných fotografii na tlač napr. do Happyfota, bude tam ten istý problém? Ďakujem.
 
blahoslav J B Art
2013-04-16 10:31:19+02
uz si konecne zloz ruzove okuliare z nosa !
 
xmartankox
2013-04-16 10:31:34+02
príspevok od: beka
Dobrý deň, chcela by som sa poradiť, v tom kde robím chybu pri tlači fotografií. Upravené boli vo Photoshope, tlačené na (myslím že laserovej, ale nie som si istá) Konica Minolte. Farby po vytlačení však vôbec nesedia s farbami na monitore. Majú akýsi ružovejší nádych. Kde robím chybu prosím? Dá sa to korigovať v nastaveniach tlačiarne, alebo pri úprave vo Photoshope? Keď zadám objednávku súčasných fotografii na tlač napr. do Happyfota, bude tam ten istý problém? Ďakujem.
Kalibracia pomoze.
Hladaj vo fore, je tu toho o tom popisaneho dost.

Ci to v happyfoto bude rovnake zistis ked si nakalibrujes aspon monitor, takto ti to nepovie nikto.
 
beka
2013-04-16 10:36:44+02
v kalibracii to nie je, uz som to videla na viacerych pocitacoch. a vyzera to rovnako, bez ruzoveho nadychu :/
 
keko
2013-04-16 10:56:22+02
Bude to tou KonicaMinoltou. Laserovky spravidla nemaju farebny management.
Ale problemov "na ceste" moze byt ovela viac. Napr, ze ty mas zle nastaveny monitor, oni maju zle neastvenu/nenastavenu tlac a napriek tomu z toho vyjde pozeratelny vysledok, teda trosku do ruzova.
Aj ked sa farebny management uplatni od zaciatku do konca, nebudu vsetky farby take, ake ich vydis na monitore.
Dovetok, vysledok mojho pozorovania:
Je zarazujece, ake extremne naroky na presnost ludia pozaduju. Ukazem dve vzorky jedneho obrazku, kazdy vytlaceny inou technologiou. Clovek sa zohne pozoruje detailne a potom si najde nejaky ale naozaj nepodstatny detail (napr konceky ihlicia na strome v pozadi) a na tom sa snazi demonstrovat "brutalne" rozdiely. To, ze ten obrazok doma sam jemene upravoval na monitore, ktory je vedla o dve nastupistia mu pred tym uniklo.
 
keko
2013-04-16 11:04:39+02
príspevok od: beka
v kalibracii to nie je, uz som to videla na viacerych pocitacoch. a vyzera to rovnako, bez ruzoveho nadychu :/
Ani prevazujuci pocet zle nastavenych monitorov nedava pravo mysliet si, ze takto to je ...
Skus si otvorit PS. Je tam taky panel INFO, otvorisúskryjes ho klavesou [F8]. Lubovolnym nastrojom prejdes ponad biele plochy, v panely sa objavi zlozenie jednotlivych farieb, ponad ktore prechadzas. Ak prechadzas ponad bielu, mala by si mat zlozky RGB zhruba na jednej urovni. Ak R prevazuje, ruzova je v obrazku, aj ked ju monitor zobrazuje na modro.
 
keko
2013-04-16 11:15:28+02
Este jedna poznamka. Vacsina vystupov je produktom farebnej tlace/vyroby fotografii. Z toho vyplyvaju problemy.
- CB nikdy nebude vyzerat uplne CB, pokial sa nbude tlacit iba jednou farbou - teda farbou reprezentujucou pismenkom K - ciernou. K takemuto postupu je potrebne tlaciaren prinutit. Obsluha len velmi tazko rozlisi, ci si naozaj chcela CB, alebo je tam nejaky zamer farby posunut.
- CB robene fotochemicky sa exponuju na svetlocitlivy papier. Neexistuje postup, ako dosiahnut "tlac" jednou farbou. A preto si v minilaboch davaju extremny pozor na dennu kalibraciu. I tak je vysledok povedzme 99%-tny. Dost dobry na medzinarodne sutaze, slaby pre fotografov, ktory kladu vacsi doraz na formu, ako na obsah.
- Ak bola CB talcena sutlacou vsetkych farieb, resp. ide o fotografiu robenu fotochemickou cestou, aj najlepsie vyhotovena fotografia bude pod roznymi druhmi osvetlenia davat rozne vysledky. Zvlast sa to prejavuje u svetla s nespojitym vyzarovanym spektrom, teda ziarivky, vybojky, LED a halogenidove zdroje svetla.
 
xmartankox
2013-04-16 11:18:06+02
príspevok od: keko
Ani prevazujuci pocet zle nastavenych monitorov nedava pravo mysliet si, ze takto to je ...
Skus si otvorit PS. Je tam taky panel INFO, otvorisúskryjes ho klavesou [F8]. Lubovolnym nastrojom prejdes ponad biele plochy, v panely sa objavi zlozenie jednotlivych farieb, ponad ktore prechadzas. Ak prechadzas ponad bielu, mala by si mat zlozky RGB zhruba na jednej urovni. Ak R prevazuje, ruzova je v obrazku, aj ked ju monitor zobrazuje na modro.
alebo nech si pozrie / vytlaci v ciernom rame vyliatu bielu (cierny ram aby si vedel kde si to tlacil)
ak na monitore vidis bielu ako bielu, bez nadychu ok.
ak to vytlacis a bude to ruzove, je to tlaciarnou.
 
xmartankox
2013-04-16 11:21:56+02
príspevok od: beka
v kalibracii to nie je, uz som to videla na viacerych pocitacoch. a vyzera to rovnako, bez ruzoveho nadychu :/
Mam okolo seba asi 50 monitorov, 7 v dosahu 1m, pripojene k trom roznym kompom, a ani na jednom nevyzera ten isty obrazok rovnako ako na ktoromkolvek z tych zvysnych 6tich.
takze "rovnako" u teba beriem vo velkych uvodzovkach.

Ale ono ked ani nevies na com to tlacis, je to pase. ked mas pocit ze na monitore je to ok, posli to do happyfoto, myslim ze to bude ok.

Plno ludi si tam posiela fotky a maju ich viacmenej ok. Myslim ze monitor mas nastaveny lepsie ako tlaciaren.

Just do it. Nike.
 
beka
2013-04-16 11:23:56+02
Ďakujem! Tá Konica myslím už predtým tlačila tak zvláštne do ružova (najmä tiene nápisu, ktoré mali byť šedé, boli šedo-ružové), nápis mal ináč biele pozadie a modré písmo a fakt bol modrý, určite nebola chyba v kalibrácii. Druhý problém sa mi vyskytol teraz, keď som len tak skusmo kvôli farbám dala tlačiť fotku na domácom multifunkčnom HP Deskjete. Tam to pre zmenu nebolo do ružova ale do žlta. Teraz neviem, že kde môže byť chyba. Skúsim to kalibrovanie, ale neviem či je to v tom keď raz doružova, raz dožlta.
 
keko
2013-04-16 11:48:04+02
príspevok od: beka
Ďakujem! Tá Konica myslím už predtým tlačila tak zvláštne do ružova (najmä tiene nápisu, ktoré mali byť šedé, boli šedo-ružové), nápis mal ináč biele pozadie a modré písmo a fakt bol modrý, určite nebola chyba v kalibrácii. Druhý problém sa mi vyskytol teraz, keď som len tak skusmo kvôli farbám dala tlačiť fotku na domácom multifunkčnom HP Deskjete. Tam to pre zmenu nebolo do ružova ale do žlta. Teraz neviem, že kde môže byť chyba. Skúsim to kalibrovanie, ale neviem či je to v tom keď raz doružova, raz dožlta.
Odpoved je stale (viac-menej) ta ista.
Pre uspokojenie narokov na tlac je potrebna korektna sprava farieb tlace, ako aj jej pravidelna kalibracia.
Podla ocakavania teda dve rozne neskalibrovane tlaciarne podaju sedu dvoma roznymi sposobmi. Napr raz do zlta, raz do ruzova.
 
WildSammy
2013-04-16 12:02:22+02
a nebolo by jednoduchsie zbehnut do mesta do fotolabu, na ktory su dobre odporucania a dat si to spravit u nich? ak ti bude lab vyhovovat, budes si v nom davat robit foto, daju ti mozno lepsiu cenu a svoje fotky uz budes vediet ako spravit tak, aby tam u nich vysli dobre.. pripadne ti aj poradia
 
WildSammy
2013-04-16 12:03:17+02
inac to ze ti to vyslo do zlta je typicke ak je v colormanagmente mišmaš.. bud rada, ze to mas aspon ruzove alebo zlte, horsie by bolo, keby je to do zelena alebo do modra
 
beka
2013-04-16 12:50:01+02
asi to bude naozaj najjednoduchšie riešiť cey lab ďakujem za všetky odpovede
 
keko
2013-04-16 18:34:14+02
príspevok od: WildSammy
inac to ze ti to vyslo do zlta je typicke ak je v colormanagmente mišmaš.. bud rada, ze to mas aspon ruzove alebo zlte, horsie by bolo, keby je to do zelena alebo do modra
Co mas proti liberalom?
 
WildSammy
2013-04-16 19:05:57+02
príspevok od: keko
Co mas proti liberalom?
u nas konzervativcov nemame vsetko su liberali :-P
 
keko
2013-04-16 20:21:26+02
príspevok od: WildSammy
u nas konzervativcov nemame vsetko su liberali :-P
Takze sprcky a trava?
To je potom vsetko take colorful
 
WildSammy
2013-04-16 23:10:02+02
príspevok od: keko
Takze sprcky a trava?
To je potom vsetko take colorful
laska, kvety, trava, lsd pak ani colormanazment netreba
 
vd
2013-04-17 10:15:46+02
RGB vs. CMYK...tu konci sranda..
 
keko
2013-04-17 11:16:59+02
príspevok od: vd
RGB vs. CMYK...tu konci sranda..
Vidno, odbornik.
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()