Hore
Fórum » Tlač
 

Fotoobrazy - rada

philippo
2017-10-25 19:15:05+02
Zdravím,

rozhodol som sa urobiť si z niektorých svojich kúskov fotoobrazy. Ide o ,,landscape” fotografie, ktoré budú vystavené iba v interiéri. No výber je široký a vôbec netuším aký typ si vybrať. Premýšľal som o plátne (keďže je cena viac ako dobrá), no neviem, či by plátno zachovalo pre daný typ fotiek farby a ostrosť. Ďalej je tu možnosť dať to vytlačiť na nejaký fineartový matný fotopapier, kde by ale bol problém s rámom. Ďalšou možnosťou by bolo akrylátové sklo. To už je ale o niečo drahšie.

Preto by som sa chcel opýtať vás, ktorí s tým máte viac skúseností, aký typ fotoobrazu si pre ,,landscape” fotky vybrať ak chcem zachovať kvalitu a nebudem nútený predať obličku 🙂

PS: jedná sa o formáty 70x50, 70x40 a 60x40

Vopred vám ďakujem za skúsenosti a rady.
 
psykora2
2017-10-25 20:34:04+02
príspevok od: philippo
Zdravím,

rozhodol som sa urobiť si z niektorých svojich kúskov fotoobrazy. Ide o ,,landscape” fotografie, ktoré budú vystavené iba v interiéri. No výber je široký a vôbec netuším aký typ si vybrať. Premýšľal som o plátne (keďže je cena viac ako dobrá), no neviem, či by plátno zachovalo pre daný typ fotiek farby a ostrosť. Ďalej je tu možnosť dať to vytlačiť na nejaký fineartový matný fotopapier, kde by ale bol problém s rámom. Ďalšou možnosťou by bolo akrylátové sklo. To už je ale o niečo drahšie.

Preto by som sa chcel opýtať vás, ktorí s tým máte viac skúseností, aký typ fotoobrazu si pre ,,landscape” fotky vybrať ak chcem zachovať kvalitu a nebudem nútený predať obličku 🙂

PS: jedná sa o formáty 70x50, 70x40 a 60x40

Vopred vám ďakujem za skúsenosti a rady.
dolezite je pozriet si v prvom rade technologiu tlace aku ti konkretna sluzba ponuka a uprednostnit fine art technologiu, t. j. pigmentove atramenty na vodnej baze (tlaciarne rady epson stulus pro, canon imageprograf a pod), oproti klasickej lacnej velkoform. tlaci pouzivanej v reklame je hlavny rozdiel vo farebnom rozsahu tlace, dobe svetlostalosti tlace , rozliseni tlace a presnom mapovani farieb, na krajinku ti odporucam platno s jemnejsou strukturou urcene pre fine art klientelu natiahnute na blindram, ak mas zaujem napis mi do spravy a poslem ti ponuku na mieru, zaoberam sa tym profesionalne
 
Emilio
2018-04-08 10:05:53+02
Tiež mám pár otázok k tejto téme, poslal som ich v správe.
 
Otecadams
2018-04-08 18:33:54+02
príspevok od: philippo
Zdravím,

rozhodol som sa urobiť si z niektorých svojich kúskov fotoobrazy. Ide o ,,landscape” fotografie, ktoré budú vystavené iba v interiéri. No výber je široký a vôbec netuším aký typ si vybrať. Premýšľal som o plátne (keďže je cena viac ako dobrá), no neviem, či by plátno zachovalo pre daný typ fotiek farby a ostrosť. Ďalej je tu možnosť dať to vytlačiť na nejaký fineartový matný fotopapier, kde by ale bol problém s rámom. Ďalšou možnosťou by bolo akrylátové sklo. To už je ale o niečo drahšie.

Preto by som sa chcel opýtať vás, ktorí s tým máte viac skúseností, aký typ fotoobrazu si pre ,,landscape” fotky vybrať ak chcem zachovať kvalitu a nebudem nútený predať obličku 🙂

PS: jedná sa o formáty 70x50, 70x40 a 60x40

Vopred vám ďakujem za skúsenosti a rady.
Akýkoľvek matný materiál, viac či menej degraduje niektoré kvality fotografie ako je kontrast, ostrosť a podobne. Preto by som hlavne krajinu na plátno nikdy nedával. Ale skúsenosti s tým nemám, len tak uvažujem.
 
marianr
2018-04-09 10:28:26+02
Fotografujem hádam 45 rokov a vždy som robil na matný alebo velvet papier. Mne osobne sa nič neleskne pred očami keď sa pozerám po svete. 8-)
 
PeCh
2018-04-09 12:28:11+02
príspevok od: Otecadams
Akýkoľvek matný materiál, viac či menej degraduje niektoré kvality fotografie ako je kontrast, ostrosť a podobne. Preto by som hlavne krajinu na plátno nikdy nedával. Ale skúsenosti s tým nemám, len tak uvažujem.
No neviem, ale osobne tlačím vždy na mat alebo aspoň polomat. Naopak lesklé materiály vyzerajú na prvý pohľad lákavo ale potom keď sa lesknú nie je vidno, čo je vlastne vytlačené, pokiaľ sa teda nepozeráš zo "správneho" uhla. A ja osobne ako úplne najhorší materiál na obrazy pokladám sklo alebo akrylát. Jednak kvôli odleskom a jednak kvôli tomu, že narúšajú akustiku miestnosti.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2018-04-09 13:08:49+02
Dnes mame k dispozicii mnozstvo sposobov, akym fotku presentovat. Len papierov su desiatky druhov. Univerzalna rada nie je. Ku kazdemu projektu treba pristupovat individualne podla toho, do akeho interieru fotka pojde. Dolezite je, aj aky je motiv fotky, podla toho tiez treba zohladnovat vyber sposobu tlace a presentacie. V dobrom printovom studiu najdes vzorky a aj dobre rady.
 
Otecadams
2018-04-09 17:34:45+02
príspevok od: PeCh
No neviem, ale osobne tlačím vždy na mat alebo aspoň polomat. Naopak lesklé materiály vyzerajú na prvý pohľad lákavo ale potom keď sa lesknú nie je vidno, čo je vlastne vytlačené, pokiaľ sa teda nepozeráš zo "správneho" uhla. A ja osobne ako úplne najhorší materiál na obrazy pokladám sklo alebo akrylát. Jednak kvôli odleskom a jednak kvôli tomu, že narúšajú akustiku miestnosti.
S tými odleskami je to pravda, nie vždy sa dá fotografia vhodne umiestniť a nasvietiť. Matný papier môže byť ideálny kompromis, ale plátno, možno tak na nejakú rodinnú fotku. Tu asi platí, koľko ľudí, toľko chutí.
 
hitman22
2018-06-20 12:17:00+02
Záleží na konkrétní fotografii. Také na tom, kde bude umístěna a jak nasvícena. Někdo preferuje plátno, protože tomu dodá umělečnost a je v dnešní době celkem v kurzu. Sebelepší plátno nikdy nezobrazí barvy tak sytě jako fotopapír. Takže pokud chceš barvy syté tak vyber fotopapír a pak buďto zalaminovat pololesklým laminem, nebo dát pod antireflexní sklo nebo vybrat pololesklý fine art papír. Na matném vždy bude fotka méně kontrastní a tisk méně kvalitní. My jsme chtěli co nejsytější barvy a ideálně bez lamina i bez skla a na zakázku jsme si nechali udělat tisk na Canon Glacier Photo paper 300g u http://www.dantek.cz a to jsme si pak sami nalepili na hliníkové desky dibond. Vypadá to perfektně a není nutná laminace. Odlesky jsou minimální a tisk na tento pololesklý papír má zářivé barvy jako by byl na lesklém fotopapíru.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()