Hore
Fórum » Tlač
 

tlaciaren Canon - neznackovy toner??

goodlight
2011-11-17 21:10:59+01
ahojte,

prednedavnom som si kupil tlaciaren Canon PIXMA MG6150 a uz mi aj dosiel toner a riesim otazku noveho toneru.

chcel som ist cestou originalneho toneru od Canonu, ale uputoalo moju pozornost par vyrobcov tonerov... cena je priaznivejsia(polovicna) ako za original samozrejme.

ako priklad davam dva linky:
http://www.najnakup.sk/Porovnaj_cartridge_ACTIVEJET-Napln-Canon-CLI-526Bk-black-10ml-bez-chipu_677608.html

http://eshop.comtec.sk/zbozi/xerox-ink-kompat-s-canon-cli526c-cip-9ml-c/detail.aspx?p=z:234405

jedna sa o tonery ACTIVE JET a Xerox INK. mate niekto skusenosti s neznackovymi tonermi? oplati sa ist do toho?
tlaciaren momentalne vyuzivam iba na potlac CD a tam je moje oko dost tolerantne

Dakujem za rady
 
viking81
2011-11-17 23:25:48+01
pokial nema tlaciaren kontrolu originality naplni...tak je to asi jedno....pokial to bude tlacit tak je ok
 
valec86
2011-11-17 23:33:06+01
mam Canon Pixma MP990 a davam donej francuzske naplne Uprint z tonery.jamady.sk tie cinske mi netlacili dobre.
 
JOK3R
2011-11-17 23:36:08+01
Minuly tyzden sa to tu riesilo, na fotky original, kancelarska tlac kludne aj neoriginal.

PS: toner je prasok pouzivany v kazetach do laserovych tlaciarni
 
goodlight
2011-11-17 23:58:41+01
príspevok od: JOK3R
Minuly tyzden sa to tu riesilo, na fotky original, kancelarska tlac kludne aj neoriginal.

PS: toner je prasok pouzivany v kazetach do laserovych tlaciarni
jo , mas pravdu s tonerom, moja chyba vdaka
 
szabo.martin
2011-11-17 23:59:07+01
tak na zaciatok TONER sa pouziva v laserovych tlaciarnach. Tlaciaren co mas ty je atramentova, a do tej nejde toner...

problem je ten, ze kazna napln je ocipovana zvlast. ak chces ist cestou neoriginalou, musis kupovat bud verziu s cipom, alebo budes musit prehadzovat cip z originalnej naplne a kupit si chip ressetter na CLI 526 cartrige. predava sa radovo za 20E. ak samozrejme nechces prost o zaruku na zariadeni. ak zaruku nepotrebujes, jednoducho vypnes sledovanie hladiny atramentu v cartridzoch v menu tlaciarne a mas to.

Ja som na skusku objednal na odporucanie jedneho clena tejto komunity refill kit z UK mozem zreferovat ak sa ozves cca o tyzden ake su vysledky.

a spominana tena bola mnou zalozena, tak si ju skus vyhladat, tam sa docitas vsetko, pripadne posli spravu, poradim ak budem vediet.

M.
 
Python
2011-11-18 09:45:01+01
Alternatívne cartridge sú nanič farby nesedia hlavne čierna nie je nikdy čierna. Ale ak ti nejde o farebnú vernosť asi nie je problém.
 
goodlight
2011-11-18 11:32:56+01
príspevok od: Python
Alternatívne cartridge sú nanič farby nesedia hlavne čierna nie je nikdy čierna. Ale ak ti nejde o farebnú vernosť asi nie je problém.
pouzivam to len na potlac dvd a popravde aj s origos tonermi sa zdaleka neda hovorit o vernosti farieb
 
Python
2011-11-18 11:39:01+01
Nuž je to bohužial multifunkčné zariadenie tak tam sa toho vela očakávať nedá. Ja mám normal tlačiareň tam si myslím, že je to podanie farieb dosť slušné, ale iba s originálkami a s ICC profilovaním.
 
JOK3R
2011-11-18 14:48:36+01
príspevok od: goodlight
pouzivam to len na potlac dvd a popravde aj s origos tonermi sa zdaleka neda hovorit o vernosti farieb
"Alternatívne cartridge sú nanič"
"aj s origos tonermi sa zdaleka neda hovorit o vernosti farieb"

Keď do atramentky aj po upozornení stále sypeš prach, tak sa nečuduj
 
JOK3R
2011-11-18 14:51:10+01
príspevok od: Python
Nuž je to bohužial multifunkčné zariadenie tak tam sa toho vela očakávať nedá. Ja mám normal tlačiareň tam si myslím, že je to podanie farieb dosť slušné, ale iba s originálkami a s ICC profilovaním.
To že je tam navyše skener neznamená že horšie tlači, to platí možno o multifunkčákoch za 50eur...
Predtým som mal normal tlačiareň canon ip4000 (5 atramentov), teraz mám multifunkciu Canon ip6150 (6 atramentov), hádaj ktorá tlačí lepšie?
 
JOK3R
2011-11-18 14:53:49+01
príspevok od: goodlight
pouzivam to len na potlac dvd a popravde aj s origos tonermi sa zdaleka neda hovorit o vernosti farieb
A tá vernosť farieb bude skôr povrchom dvd a nenakalibrovaným displejom ako tým že by originály neboli dobré.
 
goodlight
2011-11-18 19:15:13+01
príspevok od: JOK3R
A tá vernosť farieb bude skôr povrchom dvd a nenakalibrovaným displejom ako tým že by originály neboli dobré.
jasne, to bez debaty, najvacsi podiel ma na to povech dvd, prave preto mi postacuju tie neoriginalne ako som sa teda docital
 
hoja
2011-11-18 19:31:39+01
Ja mám Pixma MP550 a kŕmim ju väčšinou ActiveJet náplňami a je to OK. Skúšal som ich nechať aj znovu naplniť v tonershope, nie všade však majú zariadenie na aktiváciu čipu, ale pokiaľ to majú, nie je problém. Konkrétne v kioskoch Prior LM , alebo v Tesco BB to robia. Videl som dokonca aj sadu prázdnych náplní za cca 20€, údajne sa môžu plniť doma, čip je vraj aj po naplnení funkčný. Túto alternatívu som ale neskúšal.
 
Python
2011-11-19 00:58:37+01
príspevok od: JOK3R
To že je tam navyše skener neznamená že horšie tlači, to platí možno o multifunkčákoch za 50eur...
Predtým som mal normal tlačiareň canon ip4000 (5 atramentov), teraz mám multifunkciu Canon ip6150 (6 atramentov), hádaj ktorá tlačí lepšie?
Myslím, že rozdiel ani nepostrehneš (možno v istých situáciách) stále príliš lacné zariadenie. Išlo mi len o to, že najlepší výsledok je z origoš náplňami a akákoľvek lacná náhrada na tlač fotiek nie je vhodná.
 
siska_cierna
2015-11-05 11:49:28+01
Zdravím, všimla som si túto zaujímavú konverzáciu a potrebovala by som poradiť. Rada by som sa opýtala, či nemáte skúsenosti s objednávaním kompatibilných náplní z tejto stránky http://www.naplne-do-tlaciarni.sk/6-atramentove-naplne-cartridge ..Bojím sa trocha tých kompatibilov, či sú naozaj spoľahlivé, rada by som počula niekoho názor, hlavne ak už vyskúšal tonery práve od tejto firmy. Dopredu veľmi veľmi veľmi ďakujem!
 
calven
2015-11-05 15:09:07+01
príspevok od: siska_cierna
Zdravím, všimla som si túto zaujímavú konverzáciu a potrebovala by som poradiť. Rada by som sa opýtala, či nemáte skúsenosti s objednávaním kompatibilných náplní z tejto stránky http://www.naplne-do-tlaciarni.sk/6-atramentove-naplne-cartridge ..Bojím sa trocha tých kompatibilov, či sú naozaj spoľahlivé, rada by som počula niekoho názor, hlavne ak už vyskúšal tonery práve od tejto firmy. Dopredu veľmi veľmi veľmi ďakujem!
Tieto nepoznám, ale ja nakupujem tu:
https://www.mojetonery.sk

s kvalitou som spokojný a s kompatibilitou som doteraz nemal žiaden problém.
(Používam to na Pixme 5550)
 
Jovany
2015-11-05 20:36:25+01
príspevok od: siska_cierna
Zdravím, všimla som si túto zaujímavú konverzáciu a potrebovala by som poradiť. Rada by som sa opýtala, či nemáte skúsenosti s objednávaním kompatibilných náplní z tejto stránky http://www.naplne-do-tlaciarni.sk/6-atramentove-naplne-cartridge ..Bojím sa trocha tých kompatibilov, či sú naozaj spoľahlivé, rada by som počula niekoho názor, hlavne ak už vyskúšal tonery práve od tejto firmy. Dopredu veľmi veľmi veľmi ďakujem!
Objednával som z tejto stránky pre svoju MP540. Na dokumenty pre manželku to bolo super lacná tlač ale na fototlač horšie ako zle.
 
Fuser
2015-11-06 13:04:02+01
siska_cierna: Tie kazety bude mas pravdepodobne z polska - kvalita? Otazna musis vyskusat.
Vyrobcov a prebalovacov alternativnych kaziet je vela (aj na SVK), diely a atrament vozia casto z Činy.

Pri neoriginaloch je vacsie percento reklamacii, mozu ti aj hlavu na tlacke upchat alebo budu pretekat do odpadu, ktory ked bude plny bude pisat, ze chce servis tlaciarne.

Ako nahradu by som bral vyrobcov: ARMOR alebo Xerox.


 
landov
2015-11-06 14:08:29+01
Na Epsonke P50, ktora tlacila super,ale kazety boli strasne drahe, tak som raz skusil neznackove. Bohuzial farebny posun bol velmi viditelny . Nakoniec som kupil tlaciaren Epson L800 (este som k nej dostal zadarmo 300 ks original fotopapierov Epson 10x15) s nalievacimi zasobnikmi, original farby Epson a tlacim lacnejsie ako fotolab.
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()