Hore
Fórum » Pokec
 

Kamenné obchody s fototechnikou v Košiciach

Ľuboš Capcara
Ľuboš Capcara 2012-09-21 17:40:58+02
Zdravim, viem že internet je plný eshopov s fototechnikou za výhodné ceny, ale mňa zaujímajú tie kamenné a to z toho dôvodu že fotiť so zrkadlovkou som začal len nedávno a rád by som si sortiment pozrel na vlastné oči, poprípade si nechal poradiť.

Poznáte teda v KE nejaký špecializovaný obchod/y. Čo som googlil tak som našiel len obchody s "rozličným" tovarom kde poradia tak maximálne s výberom povrchu papiera na tlač...
 
sharkyyy
2019-01-14 11:43:39+01
príspevok od: fatality
holt davame im zabrat vsetkymi tymi einfinmi,eglobalmi a pod..vo vseobecnosti..z kamennych
predajni sa stali "ohmatavarne" techniky..
Ja som vtedy bral od nich viacmenej vsetko, este pentax+ objektivy, objektivy a potom aj fuji x-e1+2 objektivy, brasne. Vedeli dat zlavy, a boli potom iba trochu drahsi.
Jeden problem su prehnane ceny.
Druhy problem je castokrat neochota predavacov, vo vitrinke ma vystavene fotaky a odmietne ich dat vyskusat napr. s inym objektivom, vlastnym bleskom.... Vo vitrinke si to viem pozriet aj na nete. Ked uz dat zarobit predajni, musim tam byt neaka pridana hodnota, napr. ako bola vo fuji v optime.
 
francesco
2019-01-14 13:03:20+01
Maju take prehnane ceny, ze skrachuju. Trosku ine je urobit si stranku a ked predam objednam z velkoskladu so splatnostou 30 dni a ine je nakupit na sklad, zariadit predajnu, zaplatit najom, zaplatit presonal a potom nechat ohmatavacom skusat novy tovar, ktory si potom objednaju z netu, najlepsie od podvodníka bez DPH a cla. Toto sa ale potom nasledne prejavi na zvysovani cien sluzieb a vôbec to neplati len v oblasti elektroniky.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2019-01-14 13:14:57+01
Z predajni spotrebnej elektroniky, sa kvoli internetovym obchodom, postupne stavaju nedobrovolne showroomy. U zavedenych kamennych prdajni je to nezelany jav. Showroom je ale koncept buducnosti. Je, vidno ze zname internetove obchody si prave showroomy zriaduju ako rozsierenie svojich sluzieb. Kamenne predajne budu musiezt zmenit svoj koncept. Myslim, ze by to malo byt v spolupraci s distributormi, ktory bi mali prispievat k chodu showroomu. Showroom+internetovy obchod=buducnost predaja.
 
seifi
2019-01-14 21:43:17+01
príspevok od: Karol Srnec
Z predajni spotrebnej elektroniky, sa kvoli internetovym obchodom, postupne stavaju nedobrovolne showroomy. U zavedenych kamennych prdajni je to nezelany jav. Showroom je ale koncept buducnosti. Je, vidno ze zname internetove obchody si prave showroomy zriaduju ako rozsierenie svojich sluzieb. Kamenne predajne budu musiezt zmenit svoj koncept. Myslim, ze by to malo byt v spolupraci s distributormi, ktory bi mali prispievat k chodu showroomu. Showroom+internetovy obchod=buducnost predaja.
s distribútorom ako internetovým obchodom, nie kamenným obchodom, chápem to tak;
ten showroom by mal byť obsadený odborníkmi, nie manekýnmi, ktorí podajú tovar do ruky; a kedže to pri tej rôznorodosti tovaru nebude možné, budú sa musieť internetových obchodov (a teda aj showroomov) chytiť priamo výrobcovia; ktovie ?
 
fatality
2019-01-14 23:19:53+01
ale ved na xt20 si mozes vyberat zaostrovaci bod aj cez krizove tlacitka..
a inak..neviem si predstavit lepsi sposob,nez cez dotykovy displej.. ..
 
fatality
2019-01-15 10:29:32+01
myslis to ovladanie cez displej ako touchpad? ked mas oko pri hladaciku?
 
fatality
2019-01-15 17:20:43+01
tak ono je to touchpadove ovladanie vo vseobecnosti fajn,ale vo fuji
to nejak nedotiahli do uplneho konca..ma akoby oneskorenie..
ak by bolo 100% funkcne,pre mna osobne je to najlepsi vyber ostr.bodu..
mozno to spravi dalsi firmware..
 
landov
2019-01-15 17:35:48+01
príspevok od: fatality
ale ved na xt20 si mozes vyberat zaostrovaci bod aj cez krizove tlacitka..
a inak..neviem si predstavit lepsi sposob,nez cez dotykovy displej.. ..
No...najma terz v zime som prevelmi "ocenil" vyber zaostrovacieho bodu cez dotykovy displej. Skoro mi odmrzli prsty, ked som kvoli tomu musel dat dole rukavice !
 
fatality
2019-01-15 17:50:10+01
príspevok od: landov
No...najma terz v zime som prevelmi "ocenil" vyber zaostrovacieho bodu cez dotykovy displej. Skoro mi odmrzli prsty, ked som kvoli tomu musel dat dole rukavice !
holt..zima je previt. ..ja mam sucasne s dotykovym ovladanim namapovane aj krizove tlacitka,taze nema problema.. ..
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()