Hore
Fórum » Pokec
 

Polarizačný filter PL-C

stefanf
2012-10-27 21:04:15+02
Zdravím , chcem si nechať poradiť na kúpu PL-C filteru pre Tamron 70-300mm f/4-5.6 Di VC USD Nikon , chcem aj UV Hoya SUPER UV 62mm , ten by mal byť najlepší značky Hoya , takže s ním asi nič nepokazím , a ak niekedy budem potrebovať tak preto chcem aj ten PL-C .
Viete mi niekto poradiť či už z vlastnej skúsenosti alebo odniekiaľ ?? ktorá značka alebo lepšie konkretne aj označenie , je vhodný , dobrý ? , chcem račej investovať aby bol kvalitnejší lepší , tak 3 naj. ak by mohol niekto nejako poradiť , dakujem .! , poprosil by som kompletný názov , pretože tie skratky čo tam sú , v tom sa nevyznám

Ďakujem za radu
 
sachmo
2012-10-27 22:02:26+02
Ak chces "račej investovať aby bol kvalitnejší lepší", tak potom chod do znacky LEE:
LEE 105MM SCREW IN CIRCULAR POLARISER - http://www.fotovideoshop.sk/shop/action/productdetail/oc/3132/product/lee-105mm-screw-in-circular-polariser.xhtml
k tomu budes potrebovat LEE FOUNDATION KIT - http://www.fotovideoshop.sk/shop/action/productdetail/oc/2908/product/lee-foundation-kit.xhtml a k tomu este LEE 105MM FRONT HOLDER RING - http://www.fotovideoshop.sk/shop/action/productdetail/oc/3133/product/lee-105mm-front-holder-ring.xhtml
Dokopy to stoji 441e, bez postovneho. Hold, kvalitka nieco stoji.
 
calimero
2012-10-27 22:19:52+02
príspevok od: sachmo
Ak chces "račej investovať aby bol kvalitnejší lepší", tak potom chod do znacky LEE:
LEE 105MM SCREW IN CIRCULAR POLARISER - http://www.fotovideoshop.sk/shop/action/productdetail/oc/3132/product/lee-105mm-screw-in-circular-polariser.xhtml
k tomu budes potrebovat LEE FOUNDATION KIT - http://www.fotovideoshop.sk/shop/action/productdetail/oc/2908/product/lee-foundation-kit.xhtml a k tomu este LEE 105MM FRONT HOLDER RING - http://www.fotovideoshop.sk/shop/action/productdetail/oc/3133/product/lee-105mm-front-holder-ring.xhtml
Dokopy to stoji 441e, bez postovneho. Hold, kvalitka nieco stoji.
Ten clovek hlada nieco na Tamrona 70-300 a ty mu poradis Lee?
Btw. Ten CPL od Lee nema ziadne antireflexne vrstvy, ta vysoka cena je len v dosledku velkeho priemeru plus priplatok za znacku. Ked Lee, tak mozno prechodaky. A urcite nie z najdrahsieho obchodu, ktory tu linkujes.
 
sachmo
2012-10-27 22:32:31+02
príspevok od: calimero
Ten clovek hlada nieco na Tamrona 70-300 a ty mu poradis Lee?
Btw. Ten CPL od Lee nema ziadne antireflexne vrstvy, ta vysoka cena je len v dosledku velkeho priemeru plus priplatok za znacku. Ked Lee, tak mozno prechodaky. A urcite nie z najdrahsieho obchodu, ktory tu linkujes.
Necakal som, ze to niekto zoberie vazne. Nuz, zivot je plny prekvapeni
 
calimero
2012-10-27 22:49:52+02
príspevok od: sachmo
Necakal som, ze to niekto zoberie vazne. Nuz, zivot je plny prekvapeni
Ono to ako vtip nevyzeralo.
 
blahoslav J B Art
2012-10-27 23:03:22+02
ja som kupil nejaky lacny neznackovy, neskor som skusal znackovy asi 4x drahsi, rozdiel na fotkach som nepostrehol
 
dynnamic
2012-10-27 23:10:28+02
mam hoya cpl a pouzival som ho asi tyzden , potom som ho raz dal dole a uz ho nechcem
 
Ujo NIKON
2012-10-28 08:34:46+01
príspevok od: dynnamic
mam hoya cpl a pouzival som ho asi tyzden , potom som ho raz dal dole a uz ho nechcem
A ktorý CPL od HOYA si mal? Ja mám v pláne kúpiť Hoya Pol circular Pro 1 Digital. V čom Ti nevyhovoval?
 
rick01
2012-10-28 08:44:21+01
príspevok od: blahoslav J B Art
ja som kupil nejaky lacny neznackovy, neskor som skusal znackovy asi 4x drahsi, rozdiel na fotkach som nepostrehol
Asi tak. Ja som kúpil Marumi za pár drobných na ebay a vsetko ok. Ale, možno tento link tiež pomôže v rozhodovaní http://www.lenstip.com/115.1-article-Polarizing_filters_test.html
 
Paulie
2012-10-28 10:15:30+01
Hlavne si rozmysli, či ten CPL skutočne potrebuješ alebo nie, použitie na teleobjektíve je skôr špecifické. Lacné filtre na teleobjektív neodporúčam, práve na dlhších ohniskách sa prejaví nekvalita lacákov.
 
Laco315
2012-10-28 11:17:55+01
príspevok od: Paulie
Hlavne si rozmysli, či ten CPL skutočne potrebuješ alebo nie, použitie na teleobjektíve je skôr špecifické. Lacné filtre na teleobjektív neodporúčam, práve na dlhších ohniskách sa prejaví nekvalita lacákov.
Ja som polarizačný filter kupoval len pre istotu na tento objektív, pre prípad že by som ho niekde potreboval. Mam tu istú skúsenosť ako opisuješ. Nechcel som priveľa doňho investovať tak mi predajca ponúkol Fomei. Po testoch doma som zistil že na dlhších ohniskách sú zábery neostré. Našťastie som ho mohol vymeniť a doplatiť. Zobral som Tiffen čo tiež nieje naj ale ostrosť na mi podstatne zlepšila. Využitie tohto filtra je zatiaľ u mňa takmer nulová , ale som spokojný že ho mam po ruke keby som ho potreboval. Skôr za investuj do kvalitného UV filtra. Ja som mu vďačný pretože mi zachránil objektív pri páde asi z pol metra. Padol na prednú hranu, tak si to odniesol filter. Samozrejme tuto záchrannu akciu ti splní aj lacný filter, len nevieš kedy ti padne Prajem dobré svetlo
 
dynnamic
2012-10-28 18:26:25+01
príspevok od: Ujo NIKON
A ktorý CPL od HOYA si mal? Ja mám v pláne kúpiť Hoya Pol circular Pro 1 Digital. V čom Ti nevyhovoval?
nevravim ze nevyhovoval , ale v post procese to mam vzdy podal seba
 
Kaiman81
2012-10-28 19:13:36+01
príspevok od: dynnamic
mam hoya cpl a pouzival som ho asi tyzden , potom som ho raz dal dole a uz ho nechcem
Treba vedieť načo a ako sa CPL používa, žiadny PP ti CPL nenahradí.
 
Kaiman81
2012-10-28 19:32:14+01
Ohľadom toho že či lacný alebo drahší CPL. Rozdiel tam je dosť badateľný, všetko je to o tom na akom skle sa to použije, u kvalitného skla je rozdiel hneď poznať, zasa je to aj o tom na čom si tú foto človek pozrie, ak na nejakom lacnom LCD alebo NTB tak to vzal čerť.... CPL vie foto aj poriadne po... ak sa nevie správne použiť a tam je potom jedno či stál 20 alebo 150e
 
caretatra
2012-10-29 09:03:59+01
Link na test na lenstip resp optyczne.pl tu už bol uvedený. Ja mám dobré skúsenosti s filtrami Hoya. Môj brat používa značku B&W. Nedávno som na istom nemeckom fóre čítal príspevok, že napr. polarizér originál od Nikonu má "krajšie" podanie fariem ako Hoya... Daj si pozor na to, aby to bol filter s antireflexnými vrstvami - HMC, S-HMC, HD, MRC apod. - tieto zlepšujú prechod svetla filtrom, nepridávajú vnútorné reflexy apod. Ťažko povedať, ktorý je naj.

Čo sa týka toho, či polarizér áno alebo nie, ja si myslím, že do prírody na statické veci určite áno (niekedy s kombináciou s sivým prechodovým filtrom)! Včera som bol v Slov. Raji a ten rozdiel bez a s polariz. filtrom je obrovský. Ale zas je potrebné mať buď telo, ktoré bez problémov zvládne vysoké ISO (lebo tam sa zráta úbytok svetla spôsobený filtrom - cca 2EV, k tomu prirátaš úbytok svetla kvôli zacloneniu resp sa zatiahne alebo budeš fotiť v lese...), alebo pevný statív/hlavu, ale všetko závisí od podmienok, v ktorých chceš fotiť. Napr. mám skúsenosť, že ten polarizér dosiahne, že ten súbor je zbavený najvyšších jasov/prepalov, takže úprava fotiek v PC je rýchlejšia/jednoduchšia. Takže ja polarizér vyslovene odporúčam na prírodu, len pozor treba dať na to, že sa nejedná o "všeliek" - napokon ani UV filter nie (ten považujem za zbytočnosť a na ochranu objektívov používam slnečné clony), len ten účinok polarizéru je neporovnateľne výraznejší / krajší. Toť môj názor...

Marcel
 
Ľuboš Capcara
2013-06-04 15:01:58+02
Ja zas hladam akysi "zlaty stred" pre nikkor 16-85 VR. Niektori pisu ze rozdiel medzi lacnejsim a drahsim cpl filtrom je minimalny. Nechcem ale aby utrpela ostrost snimkov. Pokukavam po hoya hmc pro1 digital no 60 € mi pride privela. Nenajde sa nejaky lacnejsi filter ktory nedegraduje moj objektiv?
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()