Hore
Fórum » Pokec
 

Cestovaní

Snowkill
Snowkill 2013-01-03 12:47:22+01
Ahoj, rád bych založil tému Cestovaní, jestli někdo nezná stranky na nějaké ty expedice zabirajicí se focením Fauny Flory bud u nas nebo ve světě . Rad bych vyjel na nějaké to exotické misto, myslím tim nějakou skupinku nadšencu jako jsem já nechci aby sem lfotografové dávali internetove odkazi na workshopy kde si za to lidi budou platit ,aby něco vubec videli . Dík
 
tonyskot
2013-01-06 19:16:40+01
príspevok od: Cook
Moc pekne a výstižne napísané od človeka čo má bohaté skúsenosti
a kde nojblisie planujes ist ?
 
Cook
2013-01-06 20:09:52+01
príspevok od: tonyskot
a kde nojblisie planujes ist ?
V tomto roku mi finančné možnosti asi nedovolia ísť ďalej ako na Nezider
Do budúcna mám ale v pláne už spomínané ostrovy Helgoland a Dune, časom by som chcel navštíviť aj Dunajskú deltu v Rumunsku.
 
fatality
2013-01-06 21:37:00+01
príspevok od: gemini222
syndromom cakania trpim aj ja...ked vidim ako kazdy zazera, kym si nafotim to a ono tak dajme do kopy nejaku bandu sialencov a mozme vyrazit
ale ked su pekne fotecky z tury,to uz potom nikto nezazera,ze
 
fatality
2013-01-06 21:42:56+01
príspevok od: NightFish
ja som prisposobiva okrem aktu som ochotna ist hockam, zalezi len na moznej cene, aby sa to dalo zvladnut.
potesil by aj wildlife, nemam problem so street alebo aj krajinarske
no predsa len, aby to neskoncilo len zbytocnym nalakanim...nebol by ozaj niekto ochotny zorganizovat pre zaciatok cosi na slovensku??? viete zacinat nejakou indiou mi pride ako nerealny decky sen. ale postupne to stupnovat, to uz by bolo realnejsie..
takze ja navrhujem nejake tie nase kopce, nestratia sa ani krajinkari ani wildlifery a taktiez tam budu aj fotografi tak aj portretisti si cosi najdu co vy na to?
urcite treba zacat s niecim mensim,viackrat a navzajom sa otuknut..by si sa divila co vsetko z ludi vybehne na drsnejsich cestach,v nepohodli,castokrat aj v kritickych situaciach..a mozno sa budes divit co vyjde aj z teba cesty su najlepsie na spoznavanie..najma sameho seba
 
gemini222
2013-01-06 23:04:17+01
príspevok od: fatality
ale ked su pekne fotecky z tury,to uz potom nikto nezazera,ze
tak potom uz moze zazerat
 
Snowkill
2013-01-06 23:25:47+01
príspevok od: SulaSula
Koukám, že tu trošku mícháte hrušky s jabkama. Dávat někomu 80 tisíc, aby vás vyvezl do přírody, je skutečně nesmysl. Jak je tady výše napsáno, tak třeba do Indie se dá cestovat za pár kaček. Stejně tak do Thajska. Je to dáno cenou letenky, cenou jídla i ubytování, které je v porovnání s celým světem patrně nejlevnější. Pro milovníky street fotografie je Indie země zaslíbená. Lidí a zajímavých obličejů je tam na kilometru 360. Když jsem před deseti lety poprvé vyrážel do tropů, chtěl jsem toho vidět co nejvíc za co nejmíň peněz. Hotel za 15 USD mi připadal předražený. Z takové cesty máte spoustu zážitků i nějakou tu fotku. Problém nastává, když třeba 3-5 dny prší a musíte ten čas trávit v nevlídné cimře, kde čas utíká velmi pomalu. Díky tomu, že se zabývám výhradně wildlife fotografii, postupně jsem opustil od poznávání krajiny, lidí a kultury a zaměřil jsem se výhradně na maximální přínos pro fotografii přírody. Pak člověk zjistí, že když chce bydlet v přírodě, pryč od lidí, začnou růst i náklady s tím spojené. Když jedete se třemi lidmi, kteří mají techniku za 100-300 tisíc, přestanete řešit, že ubytování stojí třeba 50-60 USD. Když se potloukáte lesem, který roste u silnice, začnete se zabývat myšlenkou, jak se dostat do opravdové divočiny a zjistíte, že jinak než letadlem se tam nedostanete. A náklady utěšeně rostou.

Lidé, kteří se mnou jezdí, nejezdí proto, že na tom ušetří, ale jezdí se mnou proto, že se jim líbí moje fotky a chtějí být u toho, když vznikají. Důvěřují mi, že je nezavezu do země nikoho, ale na promyšleně stanovený itinerář, který vyplývá z mé znalosti místní přírody. Vědí, že když jim nad hlavou něco pípne, je dost pravděpodobné, že to budu umět pojmenovat, že jim pomůžu vytvořit lepší fotky, než by se povedlo jim samotným. Taky se jim snažím poodhalit krásu tropického lesa, který je pro běžné návštěvníky na první pohled pustý a prázdný. Učím je hledat motivy, všímat si detailů. To je důvod, proč lidi dají vzdor všem ostatním možnostem, přednost cestování s někým zkušeným.

V tomto kontextu je trochu úsměvné číst o tom, jak je hrozná investice kolem 75 tisíc za cestu třeba na Borneo s pobytem na velmi odlehlém místě s několika vnitrostátními přelety, kde je kolem jen ryzí příroda, s cestou na Island nebo do Skotska (bez ohledu jak krásné jsou to země).

Krásou dnešní doby je to, že si každý může cestovat kam chce. Jestli můžu něco poradit, tak ti, co nikde nebyli, by si měli nejdřív koupit letenku a vyrazit na 14 dní třeba do Indie nebo do Thajska. Obě země jsou krásné a levné. Až si projdete první pocity z výletu, sami zjistíte, co je pro vás nejpřínosnější. Budete mít spoustu super zážitků, ze kterých se dá žít roky. A moc za to neutratíte. Až vás napadne vyfotit si třeba kolbříky, budete muset počítat s trochu jinými náklady. Indie se třeba s kostarikou finančně nedá moc srovnávat. V Kostarice nežijou tygři, v Indii zas kolibříci.

Přeju všem hodně štěstí na cestách a zajímavé motivy před objektivem.
Petr
Souhlasím, člověk si první asi musí zvolit cíl cesty a podle toho se zařídit.Nevím co se ti nelíbí na Islandu myslím že jako takový začátek je to super nápad né? Taky jak píšeš bude problem sehnat někoho kdo "zadarmo vezme na sebe břímě a bude dělat průvodce " ja si na to třeba netroufam a proto hledam touhle formou lidi co už mají něco takhle procestováno.
 
SulaSula
2013-01-07 13:39:45+01
Mně se Island líbí. Já jsem jen psal, že srovnávat náklady cest na Island a třeba do zmiňované Kostariky nebo na Borneo se moc nedá. Naopak Island je úžasná země se spoustou unikátních míst, které stojí za vidění.
 
Snowkill
2013-01-12 10:14:59+01
Tak jsem se dival a našel jsem Letenku na Island na 5700 kč c ož si myslím ž je super cena tak kdo by někam jel? pujčilo by se tam samozřejmě auto .
 
Snowkill
2013-01-13 11:43:47+01
Tak to tu uplně ztroskotalo ? hmm ja chtěl najit nějake lidi na cestovaní no tak nejbližší termin kam jedu fotit tak jsou Benátky a to v Unoru tak pokud by měl někdo zájem ?
 
tonyskot
2013-01-13 14:38:01+01
príspevok od: Snowkill
Tak to tu uplně ztroskotalo ? hmm ja chtěl najit nějake lidi na cestovaní no tak nejbližší termin kam jedu fotit tak jsou Benátky a to v Unoru tak pokud by měl někdo zájem ?
a kedy by si chcel ist ?
 
tonyskot
2013-01-13 14:53:57+01
podla mna na Islande je najkrajsie pocas letneho slnovratu
 
Snowkill
2013-01-13 16:05:55+01
príspevok od: tonyskot
podla mna na Islande je najkrajsie pocas letneho slnovratu
no letenka za 5050 kč platí v odbobí od června do konce srpna takže v létě jel by jsi?? na 15 dni ?:třeba ? to už by jsme se domluvili.
 
tonyskot
2013-01-13 16:15:30+01
príspevok od: Snowkill
no letenka za 5050 kč platí v odbobí od června do konce srpna takže v létě jel by jsi?? na 15 dni ?:třeba ? to už by jsme se domluvili.
isiel by som ale ja zijem v Skotsku skus nejake lety z Edimburgu
 
Snowkill
2013-01-14 19:41:31+01
Tak co lidi ?.) všichni tu píšou jak by někam jelia zase nic asi objednam nějaky ten workshop za 80 tisic a bude
 
PavolDelej
2016-03-26 08:20:11+01
Zijes v skotsku a nemas na workshop?
 
Strana 3 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()