Hore
Fórum » Pokec
 

Ranný Rozsutec

Urgy
2013-02-20 08:11:29+01
Našiel by sa niekto cez víkend na nočný výstup na Rozsutec na východ slnka? Buď z piatka do soboty alebo zo soboty do nedele. Pamätajte že od 1. marca platí uzávera, takže tento víkend je posledná šanca na zimné ranné fotky. Určite budú potrebné mačky, a hore rátajte s teplotou tak -20°C a poriadnym vetrom.
 
Blackman
2013-02-20 08:25:26+01
príspevok od: Urgy
Našiel by sa niekto cez víkend na nočný výstup na Rozsutec na východ slnka? Buď z piatka do soboty alebo zo soboty do nedele. Pamätajte že od 1. marca platí uzávera, takže tento víkend je posledná šanca na zimné ranné fotky. Určite budú potrebné mačky, a hore rátajte s teplotou tak -20°C a poriadnym vetrom.
skoda ze si nenapisal pred par dnami, teraz som bol od stvrtku do nedele v Terchovej a robil som si zalusk na Rozsutec, ale samemu mi to odvaha nedovolila.
 
Urgy
2013-02-20 08:26:55+01
To som bol mimo žiliny...
 
lgsvgh
2013-02-20 08:32:22+01
príspevok od: Urgy
Našiel by sa niekto cez víkend na nočný výstup na Rozsutec na východ slnka? Buď z piatka do soboty alebo zo soboty do nedele. Pamätajte že od 1. marca platí uzávera, takže tento víkend je posledná šanca na zimné ranné fotky. Určite budú potrebné mačky, a hore rátajte s teplotou tak -20°C a poriadnym vetrom.
pozde milý drozde.
 
mmichalm
2013-02-20 09:45:22+01
myslis, ze bude take pocasie, aby sa vobec oplatilo ist v tychto dnoch kvoli slnku hore? v poslednych dnoch oblohu a ani slnku nebolo poriadne vidno a podla predpovede ani nebude.
 
stteffi
2013-02-20 09:56:25+01
príspevok od: Urgy
Našiel by sa niekto cez víkend na nočný výstup na Rozsutec na východ slnka? Buď z piatka do soboty alebo zo soboty do nedele. Pamätajte že od 1. marca platí uzávera, takže tento víkend je posledná šanca na zimné ranné fotky. Určite budú potrebné mačky, a hore rátajte s teplotou tak -20°C a poriadnym vetrom.
ideš fotiť tých mínus 20 stupňov , alebo ten vietor ?
 
lennyl
2013-02-20 11:16:15+01
boli sme tam hore 26.januara 2013, to bol tusim posledny den ked bolo pekne aj to iba tak hodinu po vychode slnka, potom sa zatiahlo...nemal som ani macky,tak sa mi ten posledny usek cez skaly (zlab) islo velmi zle, esteze som mal palicky...ale hore tak priserne fukalo,ze sme sa museli rychlo vratit asi 100vyskovych metrov nizsie do zavetria aj to na poslednu chvilu ked slnko uz pomaly vychadzalo, inak slapanie v tom snehu bolo asi 3,5hod od parkoviska. tak zelam vela stastia na svetlo

http://www.vivo.sk/photo/298557/opat-v-MF/big
 
Blackman
2013-02-20 11:47:26+01
príspevok od: Urgy
To som bol mimo žiliny...
Inak bol som v sobotu lyzovat na Chlebe, hore hmla jak mlieko, viditelnost bola sotva 2m. Takze treba vystihnut dobry cas.
 
mvph
2013-02-20 14:13:25+01
Aj ked pocasie nevyzera moc pozitivne, mozno by som dal aspon osnicu bez maciek.
 
haffen
2013-02-20 14:32:37+01
Čo sa týka počasia. Mám Krivánsku a Lúčanskú Fartu obehanú, že som tu na hrebeňoch viac doma ako... Do Malej Fatry je najlepšie ísť kvôli foteniu vtedy, keď je dlhšie zlé počasie (dážď atd), potom ako sa prvý deň vyčasí, tak je hneď ráno ideálne počasie, postupom dňa sa to začína kaziť čo sa týka dohľadnosti (opar). Keď je dlhodobo pekné Slnečné počasie, to tiež stojí za prd. Ale aj čo sa týka dohľadnosti, tak zo strany Terchovej je to vždy o niečo lepšie ako zo strany Turca (Martin a Ružomberok to vedia pekne zasviniť). V Turci je zas lepšia inverzia. Hlavne vietor tu najčastejšie fúka z Juhu, tak od Terchovej je častejšie kľud. Uff...
 
Urgy
2013-02-20 15:26:39+01
No veď to je najväčší problém, vychytať počasie. Tento rok v Žiline svietilo slnko dokopy asi pol dňa, ale tipujem že na kopcoch je poväčšine teraz inverzia, či nie?
 
haffen
2013-02-20 15:59:11+01
príspevok od: Urgy
No veď to je najväčší problém, vychytať počasie. Tento rok v Žiline svietilo slnko dokopy asi pol dňa, ale tipujem že na kopcoch je poväčšine teraz inverzia, či nie?
Tento rok počasie moc neprialo foteniu. Niekoľkokrát som bol hore a zbytočne trepal techniku. Dosť sa drží stredná oblačnosť. Len pár dní tu bolo skutočne veľmi pekných (bez vetra, prehánok). Dnes bolo dole celkom pekne keď nesnežilo (prakticky žiadný opar), ale vrcholky kopcov sú stále zahalené v oblakoch. Dnes by sa celkom oplatilo ísť na nižšie kopce ako Šíp, Malý Rozsutec a pod.
Treba len sledovať aktuálne počasie. Pár týždňov dozadu sa Chata pod Chlebom vybavila kamerou. http://www.chatachleb.sk/?xd_design=Video
 
martin9113
2013-02-20 16:08:42+01
ak vyde pocasie tak idem.
 
Urgy
2013-02-20 16:15:20+01
Ja sledujem tiež live kamery v snilovskom sedle a párkrát som vyrazil len tak na blink tento rok, ale tiež zbytočne, viditeľnosť žiadna..Párkrát bolo síce pekne, ale občas musím aj pracovať
 
haffen
2013-02-20 16:16:52+01
Jo a inak ešte to som chcel. Rozsutec je krajší prí západe Slnka, pretože vtedy je osvetlená jeho najkrajšia juhozápadná časť. Ale myslím, že si ja ako ideálne miesto predstavujem skôr sedlo Medzirozsutce so stanovačkou. Fotenie západu Slnka a skoro ráno výstup na Veľký Rozsutec. Sú tam dve krásne miesta na fotenie počas východu Slnka a inverzie. A to zo strany ako sa ide zo Štefanovej je celkovo nič moc. Fotogenický je len zo sedla pod Stohom a priamo na vrchole. Minulý rok som organizoval skupinový výstup na chatu pod Chlebom, kde priamo sa dalo prespať a šlo sa na západ Slnka na vrchol Chlebu. Aj tento rok plánujem niečo podobné a bola by do toho zapojená presne táto trasa nad ktorou uvažujem.
 
markato1
2013-02-20 16:28:01+01
Mam ho v plane ,ale este si netrufam..bol som tam na jesen,skoro ma odfuklo a aj tento vikend bude zrejme riadne fukat ,ma sa menit pocasie..,hlasia silnejsi vietor..
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()