Hore
Fórum » Pokec
 

Manipulacia uz aj v reportaznej fotografii "World Press Photo"

Robert Simeg
Robert Simeg 2013-05-14 08:19:19+02
http://www.extremetech.com/extreme/155617-how-the-2013-world-press-photo-of-the-year-was-faked-with-photoshop
 
keko
2013-05-15 22:57:05+02
príspevok od: bobo222
jeden MČP - malý čierny presvedčovák mám doma pri botníku, keby sa zjavili pri dverách nejaké tie neprispôsobivé živly...
... neprisposobive zivly, co su o dve denzity tmavsi, ako my? Pozor, ti raz budu robit na nase dochodky.
 
total empty
2013-05-16 00:29:11+02
príspevok od: keko
... neprisposobive zivly, co su o dve denzity tmavsi, ako my? Pozor, ti raz budu robit na nase dochodky.

To skôr ja pôjdem fotiť na Mars.
 
noik
ocenenie redakciou 2013-05-16 06:54:50+02
príspevok od: tomis.ales
Nevidim dovod povazovat tuto fotku za podvod. Digitalny senzor vidi inak ako ludske oko. Autor v tomto pripade iba poodhalil pravdu, co ma byt vidiet. Inak povedane, pomohol senzoru ukazat, to co by sme videli, keby sme tam boli my.
Rypaci sa mozu potom pytat. Ktory fotak zobrazuje realitu, ktory objektiv zobrazuje realitu, alebo ktory film je ten realny? Co by rypaci povedali, keby bola fotka prevedena do CB??? Je CB realna? To je ovela vacsia manipulacia ako toto.
Ludia spamatajte sa, na fotke nie je nic prirabane, prilepene. Obsah je nezmeneny.
Ano...obsah je nezmeneny, ale dodavat tiene a "dramatizovat" este viac na efekt, je podla mna nespravne. To potom este pritlacit na pilu, a nech mame vysledok viac doomovi alla film Matrix (cely taha do zelena) alebo Underworld (cely taha do modra). Vsak ked uz utok na city,tak priamo Holyudovskym stylom...
 
JohnNewton
2013-05-16 08:20:16+02
príspevok od: noik
Ano...obsah je nezmeneny, ale dodavat tiene a "dramatizovat" este viac na efekt, je podla mna nespravne. To potom este pritlacit na pilu, a nech mame vysledok viac doomovi alla film Matrix (cely taha do zelena) alebo Underworld (cely taha do modra). Vsak ked uz utok na city,tak priamo Holyudovskym stylom...
Avatar ťahá aj do modra aj do zelena
 
tomis.ales
2013-05-16 11:52:14+02
príspevok od: noik
Ano...obsah je nezmeneny, ale dodavat tiene a "dramatizovat" este viac na efekt, je podla mna nespravne. To potom este pritlacit na pilu, a nech mame vysledok viac doomovi alla film Matrix (cely taha do zelena) alebo Underworld (cely taha do modra). Vsak ked uz utok na city,tak priamo Holyudovskym stylom...
Mas pravdu, ze je to trochu moc efektne aj na moj vkus. Ale zase fotozurnalisticku tragediu by som z toho nerobil
 
panpriatel
2013-05-16 12:46:33+02
mne ta fotka pride ze by mohla byt poskladana z roznych obrazkov ako sa pise v tom poslednom clanku.
ty dvaja typci co drzia dieta na lavo vyzeraju velmi neprirodzene, sposob aykm ho drzia... a hlavne ako stoja vedla seba...
subjektivne to na mna posobi ako montaz.
Ale mozno to len panko vyvolal skvelimi upravami... moze byt.
Original RAW fotograf neposkytol ako dokaz... nevieme
"Oh, I forgot to mention the best bit: Hansen was meant to provide the Raw file for his winning photo, as proof that he didn’t significantly modify the final image — but so far, he hasn’t."
 
panpriatel
2013-05-16 12:46:53+02
v tom prvom clanku som myslel.
 
Napster050
2013-05-16 14:07:53+02
príspevok od: total empty
Tie dva foky mi nepripadajú totožé, je tam veľa rozdielov,trebars posun toho pána z klobúkom za mikrofón,inak poskladané papiere v ruke atď. Či aj vtedy boli taký dobrí "fotošopisti" ?
no mne sa zdá, že pána z klobúkom síce posunuli za mikrofón, ale zabudli mu posunúť aj plece, ktoré čiastočne prekrýva ten papier. Pôsobí to akosi neprirodzene.. teda ak sa tam náhodou v drhom zábere neobjavil Rocky Balboa...
 
vd
2013-05-29 08:32:29+02
príspevok od: Robert Simeg
http://www.extremetech.com/extreme/155617-how-the-2013-world-press-photo-of-the-year-was-faked-with-photoshop
toto je manipulacia: http://www.videacesky.cz/ostatni-zabavna-videa/tvorba-valecnych-fotek
 
pyrula
2013-05-29 08:41:13+02
príspevok od: vd
toto je manipulacia: http://www.videacesky.cz/ostatni-zabavna-videa/tvorba-valecnych-fotek
ten link je na strane 2 a na strane 3, este kolkokrat ho sem date?
 
vd
2013-05-29 08:42:57+02
príspevok od: pyrula
ten link je na strane 2 a na strane 3, este kolkokrat ho sem date?
sorry, som to necital cele
 
vd
2013-05-29 08:48:08+02
príspevok od: pyrula
ten link je na strane 2 a na strane 3, este kolkokrat ho sem date?
zas na druhej strane, kolkortat sa opakuje dotaz aky fotak, aky objektiv...
 
Strana 4 z 4
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()