Hore
Fórum » Pokec
 

Program na upravu fotiek

scania7777
scania7777 2013-06-16 22:20:05+02
Dobrý večer,vie niekto poradiť program na upravu fotiek v sk alebo cz jazyku.Dakujem
 
total empty
2013-06-17 23:21:20+02
príspevok od: inkubbus
...si upravil....

No bo by si prekvapený ako dokáže jemne doladiť rastrové obrázky plus efekty,ktoré som nejak v iných programoch nenašiel.Napr. efekt starnutie, jemné doostrovanie ,zrno....
Aj táto fotka bola upravená v tomto programe.
www.ephoto.sk/fotogaleria/hodnotit-fotografiu/211074/lietadielko-z-minulosti-2/?a=

 
pufko
2013-06-17 23:36:39+02
Asi by nebolo zlé keby sa autor vyjadril čo myslí pod pojmom "úprava foto" lebo niekto si pod tým predstavuje domalovanie štecom v skicari, iný dopísanie textu a vytvorenie rámčeka a další si pod tým predstavuje softwerové "doladenie" surových foto z foťáku
Pre prvé dva prípady postačí čokolvek FREE, pre posledný prípad bud originál dodaný soft, alebo zakúpený
 
inkubbus
2013-06-17 23:40:30+02
príspevok od: total empty
No bo by si prekvapený ako dokáže jemne doladiť rastrové obrázky plus efekty,ktoré som nejak v iných programoch nenašiel.Napr. efekt starnutie, jemné doostrovanie ,zrno....
Aj táto fotka bola upravená v tomto programe.
www.ephoto.sk/fotogaleria/hodnotit-fotografiu/211074/lietadielko-z-minulosti-2/?a=

ďakujem, stačilo mi.
 
total empty
2013-06-18 01:27:01+02
príspevok od: inkubbus
ďakujem, stačilo mi.
o čo ti vlastne ide ?
.... mne veľakrát stačí uložiť upravené raw ako jpeg a nič sa stým viac nerobi. Ak chceš ešte nejak čarovať z fotkou, je kopa programov na tisíc spôsobov.
Ten spomínany je veľmy efektívny a jednoducho sa z ním robí,kvôli prehľadnému menu a okamžitých nahľadov. Každí začiatočník ho rýchlo pochopí a zvládne.
 
total empty
2013-06-19 22:19:08+02
https://www.zoner.cz/objednavka/zps14pro_vyprodej.aspx?utm_source=ZPS15&utm_medium=mailing&utm_campaign=zps14-za399-zbytekDB-textove-prodlouz


AKCIA !!!!
 
dushki
2013-06-21 07:47:25+02
dnes do 9.00 giveaway na Zoner 15, nekomerčné účely

http://www.giveawayoftheday.com/zoner-photo-studio-15-home/
 
viking81
2014-01-06 20:14:46+01
ahojte...s kupou noveho PC by som rad zlegalizoval aj zbierku mojho SW a kedze na plny photoshop nemam tak sa rozhodujem medzi lightroomom a photoshop elementsom....stiahol som si trial oboch a a viac sa mi pozdava elements...co viac vyuzivate vy ? lebo som tu videl popisane ze lôightroom 90% a photoshop 10%, ale mne sa zda ten elements pouyzitelnejsi....ci sa mi to len zda ?
 
viking81
2014-01-06 21:00:53+01
tak som teraz znova preluskal fotoskolu a ked som videl co vsetko dokaze lightroom (skvele clanky od Karola o editacii fotografii) tak je asi rozhodnute....a ked mi budu chybat nejake funkcie z phptoshopu tak elements az take drahe nie su
 
pufko
2014-01-06 21:08:37+01
Alternatívnych a dobrých softov je niekolko...
Ja som mal v PC trial ACDSee Pro a len mi nabehla ponuka vo vyskakovacom okne na full verziu za necelých 20€ a poviem že nelutujem, Lightroom je len skrátka ovela viac "zaužitý" . Mne trebárs nechýba nič, ale sú ludia čo využívajú aj iné funkcie
 
viking81
2014-01-06 21:55:37+01
príspevok od: pufko
Alternatívnych a dobrých softov je niekolko...
Ja som mal v PC trial ACDSee Pro a len mi nabehla ponuka vo vyskakovacom okne na full verziu za necelých 20€ a poviem že nelutujem, Lightroom je len skrátka ovela viac "zaužitý" . Mne trebárs nechýba nič, ale sú ludia čo využívajú aj iné funkcie
idem skusit
 
Marcel Rebro
2014-01-06 22:18:45+01
príspevok od: viking81
idem skusit
ak nepotrebujes pracu s vrstvami staci ...
 
pufko
2014-01-06 22:23:01+01
Neviem či už som nemal po skončení 30dnovej lehoty, skrátka mi len vyskočila dole v rohu ponuka ako ked sa aktualizoval ESET. Zdalo sa mi to čudné, tak som šiel na stránku a tam bola len akcia za 69,90USD... Tak si vravím že za to nič nedám, odklepol som, k pôvodne oznámenej cene to prírátoalo ešte "Tax" a hotovo... Takže na zaujímavú ponuku bude treba počkať. Keby bol každý soft v podobnej cene nemám problém si kúpiť 2-3 každý je dobrý v niečom inom

Teraz bola inak aj full licencia DxO Optics Pro zdarma, ale v starej 6 verzii a tá nepozná ani RAW pre K-30

Čo sa mi na ACDSee PRO páči že svetlá/tiene viem regulovať v 9 kanáloch a to úplne jednoduchým ťahaním po fotke pomocou stlačeného tlačítka na myši. Chcem zvýrazniť tiene dám kurzor na tmavé miesto a pridávam, chcem ubrať zasa svetla, tak nabehnem tam kde chcem ubrať a ťaham zasa pravým tlačítkom nadol. Presne týmto spôsobom viem regulovať aj farby. Z môjho pohladu je tu účinné, rýchle a intuitívne
 
kasko
2014-01-06 22:41:20+01
príspevok od: pufko
Neviem či už som nemal po skončení 30dnovej lehoty, skrátka mi len vyskočila dole v rohu ponuka ako ked sa aktualizoval ESET. Zdalo sa mi to čudné, tak som šiel na stránku a tam bola len akcia za 69,90USD... Tak si vravím že za to nič nedám, odklepol som, k pôvodne oznámenej cene to prírátoalo ešte "Tax" a hotovo... Takže na zaujímavú ponuku bude treba počkať. Keby bol každý soft v podobnej cene nemám problém si kúpiť 2-3 každý je dobrý v niečom inom

Teraz bola inak aj full licencia DxO Optics Pro zdarma, ale v starej 6 verzii a tá nepozná ani RAW pre K-30

Čo sa mi na ACDSee PRO páči že svetlá/tiene viem regulovať v 9 kanáloch a to úplne jednoduchým ťahaním po fotke pomocou stlačeného tlačítka na myši. Chcem zvýrazniť tiene dám kurzor na tmavé miesto a pridávam, chcem ubrať zasa svetla, tak nabehnem tam kde chcem ubrať a ťaham zasa pravým tlačítkom nadol. Presne týmto spôsobom viem regulovať aj farby. Z môjho pohladu je tu účinné, rýchle a intuitívne
presne toto pouzivam aj ja najsamviac a neviem si prave kvôli tomuto zvyknut na ine programy. Doporucil som ACDSee vsetkym amatérom okolo a nic lepsie nikto nepozna ako tahanie tych sabli zo svetlom, farbami.... Takze ACDSee je tiez moj tip na program ak stacia jednoduchsie retuse, svetlo, farba, orez, sum, ostrost, otacanie a podobne zakladne srandy s fotkami.
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()