Hore
Fórum » Pokec
 

500px.com

hakizu
2013-08-24 09:19:26+02
Rad by som si precital vase nazory na tuto najpopularnejsiu foto stranku na svete. Pripada mi to tam ako FB2 (facebook 2)! Pekne fotky to ano, ale niektore popularne fotky su vazne zle. Ja sa stretavam denne s americanmi a mam svoj osobny nazor na nich, ale to im vazne staci cvaknut iPadom a vypeckovat farby do maxima nejaky zapad slnka na plazi a ine nevidim v komentoch ako excellent, fantastic, amazing?? Ziadna kompozicia! Ked tam napisem svoj uprimny nazor na fotku ostanu z toho prekvapeny. Potrebuju asi nieco taketo pod kazdou fotkou? Pod jednou dost zlou krajinkarskou fotkou :
Really beautiful shot.
I would love to hear your opinions
on my latest if you get a chance.
Have a wonderful day my friend
Best regards,

Autora prispevku nemusim uvadzat, ale mal tam tento text pod 10kami fotiek a jemu podobnych je tam 1000.. A tu su staznosti na skupinkarstvo ??
Osobne ma tato stranka sklamala a tak by som si vypocul nejake vase nazory na podobne fotoportaly, kde sa kritizuje a nie chvali kazdy zaber!
 
Marcel Rebro
2013-08-24 09:46:08+02
príspevok od: hakizu
Rad by som si precital vase nazory na tuto najpopularnejsiu foto stranku na svete. Pripada mi to tam ako FB2 (facebook 2)! Pekne fotky to ano, ale niektore popularne fotky su vazne zle. Ja sa stretavam denne s americanmi a mam svoj osobny nazor na nich, ale to im vazne staci cvaknut iPadom a vypeckovat farby do maxima nejaky zapad slnka na plazi a ine nevidim v komentoch ako excellent, fantastic, amazing?? Ziadna kompozicia! Ked tam napisem svoj uprimny nazor na fotku ostanu z toho prekvapeny. Potrebuju asi nieco taketo pod kazdou fotkou? Pod jednou dost zlou krajinkarskou fotkou :
Really beautiful shot.
I would love to hear your opinions
on my latest if you get a chance.
Have a wonderful day my friend
Best regards,

Autora prispevku nemusim uvadzat, ale mal tam tento text pod 10kami fotiek a jemu podobnych je tam 1000.. A tu su staznosti na skupinkarstvo ??
Osobne ma tato stranka sklamala a tak by som si vypocul nejake vase nazory na podobne fotoportaly, kde sa kritizuje a nie chvali kazdy zaber!
daj si fotku na kritiku na 1x
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2013-08-24 12:30:22+02
Kto komentuje, take budu komenty. Nic menej, nic viac. A fotka si len tak visi a je je to fuk. Naco sa tym trapit. Fotku posudzujem sam, nepotrebujem k tomu komenty ostatnych. Robim si vlastny nazor.
 
hakizu
2013-08-24 13:18:38+02
príspevok od: Marcel Rebro
daj si fotku na kritiku na 1x
ok diky popozeram.. mne nejde len o moje fotky ale celkovo, kde si mozem precitat nieco co ma pouci, seriozne nazory a samozrejme popozerat kvalitne prace. Nieco ako nase ephoto v celosvatovom meritku.. preto ma 500px sklamalo, je tam aj to zle fotiek mozes pridat 20 za tyzden, to je skoro 3 denne..a je to tam naskutocne rychle.
vdaka ti pekne este raz.
 
hakizu
2013-08-24 13:19:24+02
príspevok od: Karol Srnec
Kto komentuje, take budu komenty. Nic menej, nic viac. A fotka si len tak visi a je je to fuk. Naco sa tym trapit. Fotku posudzujem sam, nepotrebujem k tomu komenty ostatnych. Robim si vlastny nazor.
to vsetko sedi ale taka stranka potom straca vyznam.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2013-08-24 14:00:31+02
príspevok od: hakizu
to vsetko sedi ale taka stranka potom straca vyznam.
Vyznam? Ja ho vidim v tom, ze sa fotografi mozu medzi sebou podelit o svoje videnie. A preto tam chodim, aby som sa inspiroval. Ak chces vediet nazor na tvoje fotky, chod na nejake portfolio review alebo popros o zhodnotenie niekoho o kom vies, ze to sktocne vie zhodnotit. Necakaj to od beznych navstevnikov galerii.
 
hakizu
2013-08-24 15:14:13+02
príspevok od: Karol Srnec
Vyznam? Ja ho vidim v tom, ze sa fotografi mozu medzi sebou podelit o svoje videnie. A preto tam chodim, aby som sa inspiroval. Ak chces vediet nazor na tvoje fotky, chod na nejake portfolio review alebo popros o zhodnotenie niekoho o kom vies, ze to sktocne vie zhodnotit. Necakaj to od beznych navstevnikov galerii.
to mozu aj na FB, ale od stranky co sa zaobera fotografiou by som cakal nieco viac. No mozno som len cakal nieco ine od 500px.com to je vsetko..mam rad ludi uprimnych, ktory povedia svoj nazor na fotku ako ju vidia oni, co by zmenili, co im naopak vadi a pod..ako tu! a nie len copy & paste pod kazdu fotku s tym, ze je uzasna a zastav sa pri mojej a daj lajk..keby to bolo tak tu asi by sa to tiez dost ludom nepozdavalo!? Je to ale aj ich chyba, ked maju hodnotiaci system, nemali by dovolit upnut tolko fotiek, ale ako tu 1 denne! Potom sa kopu dobrych prac strati a fotky sa len tak bleskovo preklikavaju a kamaratsky hodnotia, zaciatocnik sa potom strati v priepasti HDR a pod.
Kebyze som na tej stranke od svojich zaciatkov spoznavanie fotografie a ephoto nepoznam asi by som fotil same kriklave farby a komponoval vsetko na stred ako normalny zaciatocnik, nikam by som sa nepohol...
vdaka, ze som sem na ephoto zavital

Pises, ze sa fotografi mozu medzi sebou podelit o svoje videnie, prave o to mi ide. Ale na spominanej stranke sa toho asi nedoskam. A nie len pod mojimy fotkami, nejde mi len o svoje ale aj o ine.
Ale zaverom pises, ze to od nich nemam cakat lebo su to bezny navstvnici galerii. Podla mna nie, fotia! Su to amateri, profici, pokrocili, zaciatocnici a pod.
 
Jozef Krajčo
externý redaktor
- moderator
2013-08-24 16:53:14+02
príspevok od: hakizu
to mozu aj na FB, ale od stranky co sa zaobera fotografiou by som cakal nieco viac. No mozno som len cakal nieco ine od 500px.com to je vsetko..mam rad ludi uprimnych, ktory povedia svoj nazor na fotku ako ju vidia oni, co by zmenili, co im naopak vadi a pod..ako tu! a nie len copy & paste pod kazdu fotku s tym, ze je uzasna a zastav sa pri mojej a daj lajk..keby to bolo tak tu asi by sa to tiez dost ludom nepozdavalo!? Je to ale aj ich chyba, ked maju hodnotiaci system, nemali by dovolit upnut tolko fotiek, ale ako tu 1 denne! Potom sa kopu dobrych prac strati a fotky sa len tak bleskovo preklikavaju a kamaratsky hodnotia, zaciatocnik sa potom strati v priepasti HDR a pod.
Kebyze som na tej stranke od svojich zaciatkov spoznavanie fotografie a ephoto nepoznam asi by som fotil same kriklave farby a komponoval vsetko na stred ako normalny zaciatocnik, nikam by som sa nepohol...
vdaka, ze som sem na ephoto zavital

Pises, ze sa fotografi mozu medzi sebou podelit o svoje videnie, prave o to mi ide. Ale na spominanej stranke sa toho asi nedoskam. A nie len pod mojimy fotkami, nejde mi len o svoje ale aj o ine.
Ale zaverom pises, ze to od nich nemam cakat lebo su to bezny navstvnici galerii. Podla mna nie, fotia! Su to amateri, profici, pokrocili, zaciatocnici a pod.
Chcete si aj vy nechať odborne okomentovať svoju fotografiu? Registrovaní užívatelia majú možnosť nechať si zhodnotiť svoju fotografiu odborným okom. Stačí, ak nám na redakčný mail kritika@ephoto.sk. zašlete vašu jednu fotografiu (alebo link na fotku vo vašej galérii), ktorú by ste si chceli nechať okomentovať. Do predmetu emailu napíšte svoje meno alebo nick. Redakcia v rámci svojich možností, vyberie pár fotografií, ktoré bude hodnotiť. Nebudeme teda hodnotiť každú jednu fotografiu, ktorá k nám príde. Námety zaslaných fotografií, ako aj chyby na nich sa často opakujú a preto máme za to, že takéto hodnotenie nebude prínosom len pre samotného autora fotografie, ale aj pre ďalších čitateľov ePhoto.sk. Do kritického okienka je možné zasielať len vlastné fotografie. Autor zaslaním fotografie súhlasí s uverejnením kritiky/úpravy fotografie v rubrike Kritické okienko.
 
Marcel Rebro
2013-08-24 17:36:27+02
príspevok od: Jozef Krajčo
Chcete si aj vy nechať odborne okomentovať svoju fotografiu? Registrovaní užívatelia majú možnosť nechať si zhodnotiť svoju fotografiu odborným okom. Stačí, ak nám na redakčný mail kritika@ephoto.sk. zašlete vašu jednu fotografiu (alebo link na fotku vo vašej galérii), ktorú by ste si chceli nechať okomentovať. Do predmetu emailu napíšte svoje meno alebo nick. Redakcia v rámci svojich možností, vyberie pár fotografií, ktoré bude hodnotiť. Nebudeme teda hodnotiť každú jednu fotografiu, ktorá k nám príde. Námety zaslaných fotografií, ako aj chyby na nich sa často opakujú a preto máme za to, že takéto hodnotenie nebude prínosom len pre samotného autora fotografie, ale aj pre ďalších čitateľov ePhoto.sk. Do kritického okienka je možné zasielať len vlastné fotografie. Autor zaslaním fotografie súhlasí s uverejnením kritiky/úpravy fotografie v rubrike Kritické okienko.
A ked chcem kritikovat fotku co mi upravil iny kreativny ePhotak kam sa mam obratit? Na plynaren?
 
Marcel Rebro
2013-08-24 17:37:06+02
konkretne o toto dielo mi ide ...
 
Marián Kuric
2013-08-25 08:14:37+02
príspevok od: Marcel Rebro
konkretne o toto dielo mi ide ...
este volaku fertuchu kolo pasa...
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2013-08-25 09:53:59+02
príspevok od: hakizu
to mozu aj na FB, ale od stranky co sa zaobera fotografiou by som cakal nieco viac. No mozno som len cakal nieco ine od 500px.com to je vsetko..mam rad ludi uprimnych, ktory povedia svoj nazor na fotku ako ju vidia oni, co by zmenili, co im naopak vadi a pod..ako tu! a nie len copy & paste pod kazdu fotku s tym, ze je uzasna a zastav sa pri mojej a daj lajk..keby to bolo tak tu asi by sa to tiez dost ludom nepozdavalo!? Je to ale aj ich chyba, ked maju hodnotiaci system, nemali by dovolit upnut tolko fotiek, ale ako tu 1 denne! Potom sa kopu dobrych prac strati a fotky sa len tak bleskovo preklikavaju a kamaratsky hodnotia, zaciatocnik sa potom strati v priepasti HDR a pod.
Kebyze som na tej stranke od svojich zaciatkov spoznavanie fotografie a ephoto nepoznam asi by som fotil same kriklave farby a komponoval vsetko na stred ako normalny zaciatocnik, nikam by som sa nepohol...
vdaka, ze som sem na ephoto zavital

Pises, ze sa fotografi mozu medzi sebou podelit o svoje videnie, prave o to mi ide. Ale na spominanej stranke sa toho asi nedoskam. A nie len pod mojimy fotkami, nejde mi len o svoje ale aj o ine.
Ale zaverom pises, ze to od nich nemam cakat lebo su to bezny navstvnici galerii. Podla mna nie, fotia! Su to amateri, profici, pokrocili, zaciatocnici a pod.
Necakaj veci od stranky, ale od ludi. Fotky ti nehodnotia ti, co robia stranku, ale ti, co na nu chodia. Uz sa to tu preberalo x-krat. Staci pozriet debatu o nasej galerii. Preto sa k tomu uz nebudem podrobnejsie vyjadrovat. AKo chces ludi prinutit, aby hodnotili konstruktivne, zodpovedne, dostatocne odborne...? Ked zacnes uplatnovat nejaky vynucovaci prostriedok, tak radsej prestanu hodnotit vobec. To by majitelia portalov museli ludom platit za kazdy hodnotny koment.
 
Martin Brojo
ocenenie redakciou 2013-08-25 20:22:52+02
príspevok od: Marcel Rebro
konkretne o toto dielo mi ide ...
a chceš ho za to pochváliť alebo ho pozvať na kumite?
 
Martin8101
2015-03-14 06:56:50+01
No ja som dnes len tak browsoval na 500px a nasiel som nieco, co som mohol dat aj do fotografickych vtipov. Fotka uplne brutal o nicom ale najlepsie su tie komenty...
https://500px.com/photo/101639827/manche-m%C3%B6gen-es-bunt-by-j%C3%BCrgen-gatte

great work!
superb idea and photo!
Nice shot..
Superb!
Wow!!!
Schöne Farbkleckse
Gefällt mir!
beautiful shot and models ))
 
Marcel Rebro
2015-03-14 07:41:34+01
príspevok od: Martin8101
No ja som dnes len tak browsoval na 500px a nasiel som nieco, co som mohol dat aj do fotografickych vtipov. Fotka uplne brutal o nicom ale najlepsie su tie komenty...
https://500px.com/photo/101639827/manche-m%C3%B6gen-es-bunt-by-j%C3%BCrgen-gatte

great work!
superb idea and photo!
Nice shot..
Superb!
Wow!!!
Schöne Farbkleckse
Gefällt mir!
beautiful shot and models ))
Fotka možno o ničom, ale ten EXIF!
 
kralik_j
2015-03-14 09:05:32+01
dobry vtipek k ranajockam
 
walde
ocenenie redakciou 2015-03-14 21:09:48+01
príspevok od: Marcel Rebro
Fotka možno o ničom, ale ten EXIF!
...pri tej clone to mohol kludne šupnúť do kategórie landscape
 
balazovic.lubos
2015-03-14 22:00:44+01
príspevok od: Marcel Rebro
Fotka možno o ničom, ale ten EXIF!
ale takúto fotku nemôže robiť predsa mydlovou krabičkou
 
balazovic.lubos
2015-03-14 22:03:43+01
Jaro, nečakaj od toho portálu kritiku. Niekedy fotky na prvej stránke sú fotky, čo by tu mali tak do 5 like. 500px je o tom, kto m koľko followerov a kto ti na fotku klikne. Ak niekto, kto ich má veľa ( ak ich ty veľa nemáš ), tak tú fotku vidí kopec ľudí a potom ti ju "klikajú" všetci. Lebo keď tam tú fotku pridáš a pozrieš sa, že kde je, sám dobre vieš, že ju niekedy aj na 3 strane FRESH nájdeš. A tam nečakaj kritiku. Ja mám pocit, že to je skôr o prezentácii fotiek. Letia tam farbičky a fotka ani nemusí mať dobré svetlo na to, aby bola na prvej stránke.
Ale ako Karol píše - nájdeš tam aj pár dobrých kúskov pre inšpiráciu. Takže na kritiku ephoto a 1x ( ako píše Marcel ), a prezentácia a kopec likeovačov 500px .
 
hakizu
2015-03-15 08:54:20+01
príspevok od: walde
...pri tej clone to mohol kludne šupnúť do kategórie landscape
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()