Hore
Fórum » Pokec
 

Výlet na Island

marcus_labeo
2015-08-27 08:55:09+02
Zdravím efoťákov,
nechcete ísť niekto na Island? Hľadám parťáka na zájazd na Island v termíne 11.9. až 15.9.2015, je to cez Satur, 5 dňová poznávačka letecky z BA. Jednotky izby sú vypredané, je už len dvojka.
Fotografov sen, severská exotika, vodopády, gejzíry, mesačná krajina...
 
LinxIxln
2015-08-28 12:02:04+02
Orientačná cena (to asi aj ostatných zaujíma)? Škoda, že 12. niečo mám a ako parťák- fotograf nie som veľmi vhodný, lebo moje fotenie je zatiaľ ledva amatérske Každopádne prajem veľa zážitkov a podarené zábery.
 
duroslav
2015-08-28 12:25:44+02
Na Island by som sa niekedy rád išiel pozrieť, ale bude tých pár dní vôbec dostatočujúcich?
Celkovo si myslím, že ísť na fotovýpravu so zájazdom nie je práve najlepší nápad, pokiaľ priamo ten zájazd nie je na to určený.
 
blahoslav J B Art
2015-08-28 13:05:13+02
príspevok od: duroslav
Na Island by som sa niekedy rád išiel pozrieť, ale bude tých pár dní vôbec dostatočujúcich?
Celkovo si myslím, že ísť na fotovýpravu so zájazdom nie je práve najlepší nápad, pokiaľ priamo ten zájazd nie je na to určený.
tak ale selfi z Islandu nebude mat kazdy
 
marcus_labeo
2015-08-28 13:06:53+02
príspevok od: LinxIxln
Orientačná cena (to asi aj ostatných zaujíma)? Škoda, že 12. niečo mám a ako parťák- fotograf nie som veľmi vhodný, lebo moje fotenie je zatiaľ ledva amatérske Každopádne prajem veľa zážitkov a podarené zábery.
Cena bola 850 eur plus nejaké letiskové poplatky, spolu okolo 980 eur. Práve tá cena je dobrá, lebo len samotná spiatočná letenka na Island je od 500 eur vyššie (a to z Viedne, častokrát s prestupom a celodenným cestovaním), kdežto toto je z Blavy a priamy let.
 
marcus_labeo
2015-08-28 13:11:06+02
príspevok od: duroslav
Na Island by som sa niekedy rád išiel pozrieť, ale bude tých pár dní vôbec dostatočujúcich?
Celkovo si myslím, že ísť na fotovýpravu so zájazdom nie je práve najlepší nápad, pokiaľ priamo ten zájazd nie je na to určený.
5 dní je také minimum, samozrejme ideál by bolo viac. Sú aj dlhšie, 8 až 15 dňové poznávačky, ale to už je podstatne drahšie (plus uvoľniť sa na toľko z práce). Najlacnejšie to má Bubo, má 17 dňovú poznávačku, ale trochu inak: loďou z Dánska a potom trek, žiadny hotel, len vlastný spacák a stan. Vyslovené fotovýlety sa asi ani nerobia, na druhej strane to ani pri poznávacích zájazdoch nepovažujem za nevyhnutné, kým si ostatní budú robiť selfie , Ty si spravíš normálne fotky.
Každopádne je to už pasé, práve sa predala aj tá posledná izba. Takže to musím nechať na budúci rok.
 
Jubi
2015-08-28 13:25:36+02
sakra isiel by som
 
blahoslav J B Art
2015-08-28 13:40:11+02
ani toto by nemuselo byt zle
http://www.4foto.cz/4foto-39-fotografovani-v-gronsku/
 
duroslav
2015-08-28 13:50:08+02
príspevok od: blahoslav J B Art
ani toto by nemuselo byt zle
http://www.4foto.cz/4foto-39-fotografovani-v-gronsku/
To už dáva väčší zmysel.
V sekcii fotoexpedícií tam majú celkom zaujímavý výber. Okrem iného aj Island začiatkom februára budúceho roku.

http://www.ilumio.cz/portfolio-view/zimni-island-2016/
 
marcus_labeo
2015-08-28 14:24:37+02
príspevok od: duroslav
To už dáva väčší zmysel.
V sekcii fotoexpedícií tam majú celkom zaujímavý výber. Okrem iného aj Island začiatkom februára budúceho roku.

http://www.ilumio.cz/portfolio-view/zimni-island-2016/
No ale 58000 Kč (cca. 2200 eur) je trošku inde ako 850 eur. Samozrejme ideál je ísť na taký trip s profi fotografom ako lektorom (a Pihan je kapacita, viď jeho knihy), ale logicky treba siahnuť o dosť hlbšie do peňaženky. A na sever by som v zime nešiel, polovička bola na Islande v marci a brutálne tam prechladla. Plus furt tma (čo je dobré na fotenie polárnej žiary, ale zlé na všetko ostatné).
Vidím to tak, že si to budem musieť naplánovať hodne vopred (teraz to bol taký okamžitý popud).
 
Martin Školiak
2015-08-28 21:55:42+02
príspevok od: marcus_labeo
5 dní je také minimum, samozrejme ideál by bolo viac. Sú aj dlhšie, 8 až 15 dňové poznávačky, ale to už je podstatne drahšie (plus uvoľniť sa na toľko z práce). Najlacnejšie to má Bubo, má 17 dňovú poznávačku, ale trochu inak: loďou z Dánska a potom trek, žiadny hotel, len vlastný spacák a stan. Vyslovené fotovýlety sa asi ani nerobia, na druhej strane to ani pri poznávacích zájazdoch nepovažujem za nevyhnutné, kým si ostatní budú robiť selfie , Ty si spravíš normálne fotky.
Každopádne je to už pasé, práve sa predala aj tá posledná izba. Takže to musím nechať na budúci rok.
No ak si chceš na Islande spraviť pekné krajinárske fotky tak tam musíš ísť na vlastnú päsť a prenajať si tam auto 4x4 a nie s poznávacím zájazdom. Kamoši tam už pár krát boli.
 
Lukáš Podracký
2015-08-31 17:27:15+02
Len by som dodal, že minulý rok som tam bol na 10 dní a vyšlo ma to s letenkou spiatočnou, ubytovaním (stan), stravou, auto, suveníry atď = 550€ samozrejme všetko sme si vybavovali sami lebo cez cestovku preplatíš 2-krát aj 3-krát viac a hlavne si časovo a miestami obmedzený takže cestovky už neriešim.

letenka ma vyšla 139€ spiatočná Berlín Keflavik ...v termíne 11.9. až 20.9. 2014 (kamaráti v júni objednávali o pár hodín skôr za 99€)
 
tonyskot
2015-08-31 20:24:44+02
prit do Skotska je to raj pre fotografov
 
marcus_labeo
2016-01-19 08:34:12+01
Island trip v2:
Nemá niekto záujem pridať sa na krátky fototrip na Island? Rámcová predstava je takáto: 5 dní niekedy v júni (napr. 2.3.-6.6.), lacné letenky z Viedne, prenájom auta 4x4, 3 dni cestovať po južnom porbreží (zlatý trojuholník, Seljalandsfoss, Skógafoss, Vík, Jokulsarlon...). Anyone interested?
 
duroslav
2016-01-19 08:54:04+01
Nie je 5 dní málo? Akože keď sa tak ďaleko trepať, tak aspoň na dlhšie. Rátaj s tým, že ti nevyjde počasie a na jedno miesto budeš musieť ísť viac razy aby si vymákol dobré svetlo.
Nie je v júni už silná turistická sezóna? S ohľadom na to, že na vychytených lokalitách ako Skogafoss, Seljalandsfos, Kirkjufel môže byť dosť plno.

Ja sa chystám na jar do Dubaja.
 
marcus_labeo
2016-01-19 15:42:57+01
príspevok od: duroslav
Nie je 5 dní málo? Akože keď sa tak ďaleko trepať, tak aspoň na dlhšie. Rátaj s tým, že ti nevyjde počasie a na jedno miesto budeš musieť ísť viac razy aby si vymákol dobré svetlo.
Nie je v júni už silná turistická sezóna? S ohľadom na to, že na vychytených lokalitách ako Skogafoss, Seljalandsfos, Kirkjufel môže byť dosť plno.

Ja sa chystám na jar do Dubaja.
Súhlasím, je to málo. Za ideálnych podmienok by som chcel obísť celý Island po Ring road dookola, čo by chcelo tak 8 až 10 dní. Ale svet nie je ideálny, na 10 dní sa neuvoľním, takže radšej niečo, než nič. Preto len južné pobrežie, každopádne tam sú 2/3 zaujímavostí Islandu, takže pomer počtu dní a videného je tu najlepší. Okolo celého ostrova je to už viac cestovania než fotenia.
Jún jednak kvôli teplote, jednak kvôli takmer polárnemu dňu trvajúcemu 22 hodín. S dažďom sa ráta, tomu sa na Islande nevyhneš.
 
pietro202
2016-01-20 20:27:53+01
Island je nadherny, bol som tam minuly rok v maji tiež poznavačka od saturu 5 dni uplna krasa počasie vyšlo že sme mali každy deň slnko, takže super, ešte dokonca som natrafil na super sprievodcu Patrika ktory nam poukazoval aj to čo sme nemuseli vidieť 100% spokojnosť ... len tych 5 dni je fakt kratko na všetky krásy Islandu... teraz keby som mal isť tak by som určite zohnal 3 kamošov požičal auto a šup do vnutrozemia odporučam
 
marcus_labeo
2016-01-21 08:35:36+01
príspevok od: pietro202
Island je nadherny, bol som tam minuly rok v maji tiež poznavačka od saturu 5 dni uplna krasa počasie vyšlo že sme mali každy deň slnko, takže super, ešte dokonca som natrafil na super sprievodcu Patrika ktory nam poukazoval aj to čo sme nemuseli vidieť 100% spokojnosť ... len tych 5 dni je fakt kratko na všetky krásy Islandu... teraz keby som mal isť tak by som určite zohnal 3 kamošov požičal auto a šup do vnutrozemia odporučam
Tak taký mám plán, požičať auto a pobehať, čo sa za tú dobu dá. Avšak akosi je problém s ľuďmi, niektorí kamoši majú malé deti, nedostanú dovolenku a pod. Zvažujem, či pôjdem aj sám, ale tam sú náklady zbytočne vysoké (platiť auto sám a pod.). Potom ostáva len ten Satur. Mimochodom ako si bol spokojný s cestovkou a výletom? Nebolo to moc masové, organizované? Desím sa cestovania typu: zastane autobus, vyroja sa desiatky ľudí, dostanú 15 minút, kedy zúrivo cvakajú mobilmi a hneď odchod a šprint na ďalšiu zastávku.
 
pietro202
2016-01-21 15:27:06+01
príspevok od: marcus_labeo
Tak taký mám plán, požičať auto a pobehať, čo sa za tú dobu dá. Avšak akosi je problém s ľuďmi, niektorí kamoši majú malé deti, nedostanú dovolenku a pod. Zvažujem, či pôjdem aj sám, ale tam sú náklady zbytočne vysoké (platiť auto sám a pod.). Potom ostáva len ten Satur. Mimochodom ako si bol spokojný s cestovkou a výletom? Nebolo to moc masové, organizované? Desím sa cestovania typu: zastane autobus, vyroja sa desiatky ľudí, dostanú 15 minút, kedy zúrivo cvakajú mobilmi a hneď odchod a šprint na ďalšiu zastávku.
Vieš čo s cestovkou som bol spokojny ako som spominal so sprievodcom na 110% . Ano boli take chvilky ktore len potrebuješ vidieť cestou... autobus ktory mal terenne gumy zastal tak sme vyskakali a 15min sme niečo cvakli ale to boli ten take zastavky po ceste... ked sme prisli ku vodopadom tak sme mali cca hodinku a to sa zbehať sa... všetko je tak trocha pripavene na to aby si videl Island za tych 5dni čo najviac... na druhej strane niekomu to pasuje niekomu nie... keby som išiel druhy krat tak určite s partiou... ja som tiež išiel cez cestovku lebo som nemal nikoho tak som isiel sam. Ale aj tak vrelo odporučam super zažitky... ešte dodam jeden detail pri sature je tam monost ist na juho zapad Islandu do dedinky VIK je to tušim nejaka kombinacia Vik + Reykjavik.... to som bol odporučam - človek uvidi viacej toho divokeho Islandu a nema pohlad len na to vekomesto, a ešte pridam jeden tip v Reykjaviku smerom k pristavu je jedna reštavracia je to jedna z mala miest kde si môžete dať steak z velryby v ostatnych krajinach je to zakazane-- takže ochutnať sa oplati...
 
Jubi
2016-01-21 16:27:24+01
Už dlhšie čakám či niekto príde s niečim takýmto. Je možné sa s tebou spojiť po FB alebo tak?
Ďakujem...
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()