Hore
Fórum » Pokec
 

cena fotenia akcie

roland.papp
2016-07-21 22:31:09+02
ahojte potreboval by som radu ,pozvali ma na fotenie v sobotu na diskoteku pozvanku som dostal priamo od majitela miesta ,nie je to nic velkeho cca 250 ludi a mal by som odovzdat cca 60-70 fotiek otazka je kolko by som mohol vypitat euracov ? ešte som nebol takto fotit akciu takze netusim ako sa pohybuju ceny . diky moc za rady
 
kaFOtka
2016-07-21 22:54:31+02
príspevok od: roland.papp
ahojte potreboval by som radu ,pozvali ma na fotenie v sobotu na diskoteku pozvanku som dostal priamo od majitela miesta ,nie je to nic velkeho cca 250 ludi a mal by som odovzdat cca 60-70 fotiek otazka je kolko by som mohol vypitat euracov ? ešte som nebol takto fotit akciu takze netusim ako sa pohybuju ceny . diky moc za rady
ahoj, je to tazko ti v tomto radit, ty sam by si mal najlepsie poznat svoje schoponsti a z nich vyplyvajucu hodnotu tvojej prace - na to prides casom... kazdopadne skus si prepocitat kolko casu tam stravis fotenim, a kolko by si za tu hodinu mal cca dostat. Kedze si taku vec este nefotil, na tvojom by som zapytala mozno symbolickych 20 eur...
 
Tibor78
2016-07-22 01:58:06+02
A dostal si okrem poctu fotiek aj casovy rozsah?
 
Martin Školiak
2016-07-22 09:19:13+02
príspevok od: roland.papp
ahojte potreboval by som radu ,pozvali ma na fotenie v sobotu na diskoteku pozvanku som dostal priamo od majitela miesta ,nie je to nic velkeho cca 250 ludi a mal by som odovzdat cca 60-70 fotiek otazka je kolko by som mohol vypitat euracov ? ešte som nebol takto fotit akciu takze netusim ako sa pohybuju ceny . diky moc za rady
Ťažko ti poradiť. Nemáš tu žiadne fotky, nevieme či vôbec niečo vieš o fotení. Keby napríklad mňa niekto zavolal fotiť svadbu tak slušne odmietnem a odporučím niekoho zo svojich kamarátov ktorí sa tomu venujú. Nechcel by som spôsobiť aby mal niekto traumu ešte po rokoch pri pohľade na pokazené svadobné fotky. Viem že píšeš že sa jedná o fotenie diskotéky. Cena sa asi vždy bude odvíjať od kvality fotografa a od toho aké má vybudované meno. Ak by si mal vybudované nejaké meno tak by si asi svoju cenu poznal. Pre začiatok by som nemal veľké oči ohľadne tých euráčov. Je to dôležitá akcia? Asi veľmi nie keď si zavolali začiatočníka čo to nikdy nerobil. Tiež by som ti radil pýtať tých symbolických 20euro. Ak by si nahral pár svojich fotiek do galérie to by naozaj pomohlo. Možno si talent a zaslúžiš si viac a možno ti nebudú ochotný dať ani tých 20euro.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2016-07-22 10:58:21+02
No vyzera to ako brigada. A tam sa zvycajne plati okolo 5€/hodinu. No fotograf by mal dostat viac, najma preto ze musi nieco vediet a ma drahu techniku. Nejaky cas stravis aj za pocitacom. Je jasne, ze fotenie diskotek patri k fotografickemu odpadu a nie je to ziadna lukrativna zalezitost. Ked tam budes par hodin, mal by si dostat aspon 30€, ako minimum. Pod to by si nemal ani vstat z postele.

Je ale na tebe, na kolko sa cenis, ci budes pracovat za slusne peniaze, alebo niekomu robit sasa s fotoaparatom.
 
jan21
2016-07-22 11:10:11+02
Tak sa prikláňam ku Karolovmu prispevku...pýtaj si 20-30€ za fotenie ale odovzdaj fotografie len v štandartnom web rozlíšení 1200/1600px..a ked sa budu niektore "pačiť" alebo inak spracovávať (na plátno, do tlače letákov a pod) tak potom si pýtaj za fotografie s vyšším rozlíšením za kus cca 5-10€
 
om1ci
2016-07-22 13:20:30+02
a nezabudni to zaviest do uctovnictva a zdanit
 
Tibor78
2016-07-22 13:29:14+02
príspevok od: om1ci
a nezabudni to zaviest do uctovnictva a zdanit
pri prijmoch do 400€ rocne sa dan neplati
 
photolubos
2016-07-22 14:13:48+02
Priznam sa ze aj moje prve ksefty s fotoaparatom v ruke boli presne taketo a za 300Sk na noc, ale dneska keby som zacinal vyhnem sa tomuto druhu fotenia. Radsej si najdi nejaky objekt (modelku - kamaratku) a fot ju niekde v klude. Viac sa pri tom naucis, mas cas reagovat na svetelne podmienky pripadne sa hrat zo svetlom, clonou a.t.d. Moj nazor je ten, ze ak by si takto fotil aj bez nejakych teoretickych znalosti dajme tomu systemom pokus-omyl naucis sa viacej ako ked nastavis blesk a fotak a fotis tancujuce a vyskierajuce sa kreatury celu noc.
 
om1ci
2016-07-22 15:04:27+02
príspevok od: Tibor78
pri prijmoch do 400€ rocne sa dan neplati
....ano..
ospravedlnujem sa mal som radsej 5 min pockat a nenapisal by som nic..

takychto otazok , kolko pytat za fotenie sa na forach ojavuje dost.
moj nazor, ked clovek nevie kolko si ma pytat, nech to ide urobit zadarmo aspon sa nauci.
a ak si veri a produkuje kvalitu, tak sa uz nepyta na fore.
 
roland.papp
2016-07-22 15:40:08+02
no trosku zle som sa vyjadril fotit som uz fotil nocne akcie a fotky su skvele co sa tyka kvality! nie o to sa jedna ze sa idem ucit ! prave preto som sa pital aku cenu by som mal pytat! casovo by to vychadzalo asi tak na 5 hodin fotenie a predpokladam ze par hodin stravym aj na PC
 
Tibor78
2016-07-22 15:44:36+02
príspevok od: roland.papp
no trosku zle som sa vyjadril fotit som uz fotil nocne akcie a fotky su skvele co sa tyka kvality! nie o to sa jedna ze sa idem ucit ! prave preto som sa pital aku cenu by som mal pytat! casovo by to vychadzalo asi tak na 5 hodin fotenie a predpokladam ze par hodin stravym aj na PC
5x30=150€
 
blahoslav J B Art
2016-07-22 16:36:34+02
príspevok od: roland.papp
no trosku zle som sa vyjadril fotit som uz fotil nocne akcie a fotky su skvele co sa tyka kvality! nie o to sa jedna ze sa idem ucit ! prave preto som sa pital aku cenu by som mal pytat! casovo by to vychadzalo asi tak na 5 hodin fotenie a predpokladam ze par hodin stravym aj na PC
za skvele fotky by bolo rozumne pytat aspon 10 eur za kus
 
Roman Point
2016-07-22 16:38:31+02
Jedna vec koľko pýtať a druhá vec na koľko sú ľudia zvyknutý. Ide to v rozmedzí 40-60€ za akciu čo je fakt na hlavu a ideálne je mať Fuji a fotiť iba do jpg. Jednoducho pri PC nestravit viac než 10 minút dokopy..
Jediné na čo si daj pozor sú svetlá a hlavne Laser! Ten ti okamžite zničí snímač ( škvrny, fľaky na fotkach atd atď )
 
sylvicka
2016-07-23 21:34:43+02
príspevok od: Tibor78
5x30=150€
hej, asi tak nejako.
Za 20 eur alebo zadara by si ani nemal vstať z postele.
Nezabudni že okrem fotenia sa budeš musieť ešte babrať s počítačom a ešte to budeš musieť aj na niečo napáliť.
Práca má svoju cenu.
 
emil2004
2016-07-24 07:40:10+02
Ked ti ide o skusku ci to dokazes ,alebo sa chces predat neviem ,moze ti to pomoct vyvija pri tom prax a fotenie pod stresom a opity ludia preco ma fotis a ine otazdy typu..... Podla mna cena by mala zodpovedat kvalitam fotografa a najst si musi vediet cenu kazdy sam.Ja by som to urobil zadarmo na tvojom mieste ,kedze tvoje fotky som nevidel a ked sa nieco nepodari tak ti to nedaju pocitit.Budes mat vela odpadu a ako to dopadne zistis az doma.A spatne ako pozeram ani 20 euro by nebolo zle.Rozhodnut sa musis sam tak isto fotit za teba nikto nebude.Vela svetla
 
Roman Point
2016-07-24 08:22:51+02
Tieto niektoré rady sú presne tie impulzi ktoré kurwia fotografom ktorí sa živia fotkou a majú to ako remeslo a obživu.
Koľkí z Vás si myslia že šéf alebo prevádzkar tej diskotéky po fotení za 20-30€ bude ešte niekedy ochotný zaplatiť za nafotenie akcie viac než 40-50€ ? Potom bude každý vyplakavat ako zle je fotenie platené a ako dobre zarábajú fotografi v zahraničí. Bohužiaľ môže za to hlúpa slovenská mentalita.
Radšej zadarmo než si vypýtať cenu ktorá zničí trh..
 
Roman Point
2016-07-24 08:25:48+02
A ešte jedna vec. Zakladateľ príspevku píše že cca 60-70 fotiek. Ten kto niekedy fotil nejakú akciu vie že skutočný počet bude aj tak 2-3 násobný kvôli nepodarkom. Takže aj amortizácia techniky bude ďaleko vyššia.
 
helmiczka
2016-07-24 11:40:28+02
príspevok od: Roman Point
Tieto niektoré rady sú presne tie impulzi ktoré kurwia fotografom ktorí sa živia fotkou a majú to ako remeslo a obživu.
Koľkí z Vás si myslia že šéf alebo prevádzkar tej diskotéky po fotení za 20-30€ bude ešte niekedy ochotný zaplatiť za nafotenie akcie viac než 40-50€ ? Potom bude každý vyplakavat ako zle je fotenie platené a ako dobre zarábajú fotografi v zahraničí. Bohužiaľ môže za to hlúpa slovenská mentalita.
Radšej zadarmo než si vypýtať cenu ktorá zničí trh..
Ono to je asi súčasný trend úplne všade. Ľudia už nechodia do hotelov, ubytúvajú sa cez "Airbnb". Nejazdia taxíkmi, ale pomocou "Uberu". Nedávno som v jednom peknom článku tu na ePhote čítal, že "kto chcel mať digitálny foťák, už ho má". Tak samozrejme, že konkurencia je dnes obrovská a veľmi ľahko sa nájde niekto, kto takému majiteľovi diskotéky ochotne poslúži za babku. Čo bolo kedysi lukratívne, je už dnes menej. A čo nebolo ani predtým... už asi nebude
 
helmiczka
2016-07-24 11:43:17+02
Takto aby som to zhrnul: ľudia už na krátkodobé ubytovanie nepotrebujú hoteliéra, na prepravu taxikára a na fotenie... nepotrebujú fotografa (myslené profi fotografa).
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()