Hore
Fórum » Pokec
 

Oplatí sa prevádzkovať web?

DaliborKralik
2017-06-12 17:04:35+02
Ahojte, mám na vás takú malú otázočku. Myslíte si, že v dnešnej dobe sa oplatí mať svoj web? Ono predsa len, ak chcete aby to malo fakt úroveň tak to v 1. rade stojí dosť času a v 2. rade aj nejaké peniaze. Jasné, pre top fotografov sa to asi oplatí, podľa mňa je to aj niečo čím si daný fotograf možno potvrdcuje svoju úroveň a kvalitu, ale neviem či sa to oplatí aj možno nejakým začínajucim fotografom. Myslím si, že momentálne tu je množstvo stránok kde sa môžeme prezentovať, buď facebook, instagram, 500px. a myslím si, že na týchto sociálnych sieťach si fotograf spraví väčšiu reklamu ako webom. Ide mi len o to, či ako začínajúcemu fotografovi (študentovi) sa oplatí púšťať do webu a dávať do toho peniaze a čas. Ďakujem vám za vaše komenty
 
z80
2017-06-12 17:58:22+02
príspevok od: DaliborKralik
Ahojte, mám na vás takú malú otázočku. Myslíte si, že v dnešnej dobe sa oplatí mať svoj web? Ono predsa len, ak chcete aby to malo fakt úroveň tak to v 1. rade stojí dosť času a v 2. rade aj nejaké peniaze. Jasné, pre top fotografov sa to asi oplatí, podľa mňa je to aj niečo čím si daný fotograf možno potvrdcuje svoju úroveň a kvalitu, ale neviem či sa to oplatí aj možno nejakým začínajucim fotografom. Myslím si, že momentálne tu je množstvo stránok kde sa môžeme prezentovať, buď facebook, instagram, 500px. a myslím si, že na týchto sociálnych sieťach si fotograf spraví väčšiu reklamu ako webom. Ide mi len o to, či ako začínajúcemu fotografovi (študentovi) sa oplatí púšťať do webu a dávať do toho peniaze a čas. Ďakujem vám za vaše komenty
Domena + webhosting stoji cca. 30 Eur rocne (radovo 1GB priestoru, co staci na dost fotiek) to az take drahe nie je. Ak ale nie si schopny si vyrobit stranku (napriklad pouzitim nejakej free sablony) tak sa ti to asi neoplati.
Ja si napriklad na moju firmu platim domenu a webhosting ale ten priestor pouzivam len na firemny mail, web na domene nemam ziadny.
 
Tibor78
2017-06-12 19:58:12+02
príspevok od: DaliborKralik
Ahojte, mám na vás takú malú otázočku. Myslíte si, že v dnešnej dobe sa oplatí mať svoj web? Ono predsa len, ak chcete aby to malo fakt úroveň tak to v 1. rade stojí dosť času a v 2. rade aj nejaké peniaze. Jasné, pre top fotografov sa to asi oplatí, podľa mňa je to aj niečo čím si daný fotograf možno potvrdcuje svoju úroveň a kvalitu, ale neviem či sa to oplatí aj možno nejakým začínajucim fotografom. Myslím si, že momentálne tu je množstvo stránok kde sa môžeme prezentovať, buď facebook, instagram, 500px. a myslím si, že na týchto sociálnych sieťach si fotograf spraví väčšiu reklamu ako webom. Ide mi len o to, či ako začínajúcemu fotografovi (študentovi) sa oplatí púšťať do webu a dávať do toho peniaze a čas. Ďakujem vám za vaše komenty
V dnesnej dobe uz musis mat responzivny dizajn webu, ak nevies ako na to, su mnohe moznosti ako si to zriadit..Rocny poplatok cca 150€.
 
cinges
2017-06-12 22:10:14+02
Pories si domenu + hosting. Najlepsie to mas u active24. Za 25 rocne + domena, a mas neobmedzeny priestor na webhosting. Nainstalujes si wordpress a sablonu si das, aku chces. Prakticky uz vsetky su responzivne. Tvojim priatelom je tentoraz youtube. Najdes tam vsetko, ako spravit web vo wordpresse, seo optimalizacia, nastavenie sablony, atd. Nie je to nic zlozite, a hlavne ked ides podla navodu, tak to zvladne aj blbec. ja som si www.cinges.xyz spravil za par dni s prehladom.. a je to samozrejme neporovnatelne lepsie, nez tie hlupe free stranky, kde mas reklamu a podobne hluposti..
 
PeCh
2017-06-12 23:13:29+02
Pozri sa na to z hľadiska zákazníka. Dôveroval by si niekomu, kto nemá ani poriadnu webstránku? Dnes si každý myslí, že mu stačí facebook, ale nech sa potom nediví, že vyzerá ako šuflikant. Okrem toho vieš, že na facebooku nie je aspoň 20 % používateľov internetu? Keby si mal biznis, chcel by si ho mať iba pre 80 % alebo pre 100 % potencionálnych zákazníkov?

Skús si to sám zodpovedať. Facebook, 500px a pod. sú dobré na prezentáciu hobby, ale na seriózneho fotografa príliš málo. Aspoň pre mňa.
 
RLCV
2017-06-13 00:42:32+02
akykolvek biznis bez seriozneho a profesionalne vyzerajuceho webu straca potencialnych zakaznikov.. ako pise PeCh, nie kazdy riesi FB a pod. ale prve co je tak hlada tvoje portfolio na webe.. v dnesnej dobe pokial je to mozne tak je nutnost vlastnit domeny s vlastnym menom v roznych variaciach ked aj vsetky budu odkazovat na jeden web. dobre SEO a staci ze ta len niekto niekomu bude odporucat a ten hodi tvoje meno do googlu tak to inac vyzera ked mu ako prve skoci tvoj profi web ako len fb stranka... tot moj nazor..
 
norulakp
2017-06-13 05:45:53+02
mne spravil kamarat web dizajn zadarmo a rocne ma to stoji tusim nejakych 25 Eur. To zase nie je az tak velka suma. Hoc len jedneho zakaznika najdes cez svoj web, tak to mas naspt a posobis doveryhodnejsie ako bez webu. Hoci ak sa o stranku nebudes dobre "starat" tak ti zakaznikov neprinesie.
 
Roman Point
2017-06-13 06:32:19+02
príspevok od: PeCh
Pozri sa na to z hľadiska zákazníka. Dôveroval by si niekomu, kto nemá ani poriadnu webstránku? Dnes si každý myslí, že mu stačí facebook, ale nech sa potom nediví, že vyzerá ako šuflikant. Okrem toho vieš, že na facebooku nie je aspoň 20 % používateľov internetu? Keby si mal biznis, chcel by si ho mať iba pre 80 % alebo pre 100 % potencionálnych zákazníkov?

Skús si to sám zodpovedať. Facebook, 500px a pod. sú dobré na prezentáciu hobby, ale na seriózneho fotografa príliš málo. Aspoň pre mňa.
Dobrá myšlienka
 
tom-o
2017-06-13 07:05:14+02
Vsetci radite ako sa to oplati na hladanie zakaznikov a podobne co je samozrejme pravda, autor vlakna to aj sam hovori, otazka ale skor znela, ci sa to oplati pre zacinajuceho fotografa studenta a tam je to skor naopak. Naco? Ked vacsina fotiek nie je reprezentativna/predajna, myslim ze staci bohate ephoto/facebook a podobne. Pre pokrocilejsieho fotografa potom uz stranka, ale ak to nema na pracu, tak stale ten web bude len ako sucast hobby pre niekoho, koho bavi aj tato stranka veci, inak podla mna web nie je velmi dolezity (kedze sukromna osoba na svoj konicek nepotrebuje nejaky online marketing, ci uz ide o fotenie alebo cokolvek ine)
 
mirosz
2017-06-13 09:08:01+02
príspevok od: tom-o
Vsetci radite ako sa to oplati na hladanie zakaznikov a podobne co je samozrejme pravda, autor vlakna to aj sam hovori, otazka ale skor znela, ci sa to oplati pre zacinajuceho fotografa studenta a tam je to skor naopak. Naco? Ked vacsina fotiek nie je reprezentativna/predajna, myslim ze staci bohate ephoto/facebook a podobne. Pre pokrocilejsieho fotografa potom uz stranka, ale ak to nema na pracu, tak stale ten web bude len ako sucast hobby pre niekoho, koho bavi aj tato stranka veci, inak podla mna web nie je velmi dolezity (kedze sukromna osoba na svoj konicek nepotrebuje nejaky online marketing, ci uz ide o fotenie alebo cokolvek ine)
Suhlas. A myslim ze odpoved dostal od vsetkych tu. Zalezi akym smerom chce ist. Ak sa chce len ako hobbysta prezentovat netreba web.
Ak to ale chce smerovat biznisovo, bez stranky podla mna neexistuje. Socialne siete nestacia.
 
zlate.slnko
2017-06-13 18:24:31+02
Web je ako človek sám. Treba sa oň starať, venovať mu pozornosť a následne odpovedať ľuďom, ktorí naň zareagujú. Ak rád komunikuje šaty takýmto spôsobom, choď do toho bez ohľadu na možný budúci biznis. Ale ak vopred vieš, že na to nebudeš mať čas, tak sa na to vykašli.
Mať web nie je len o ukazovaní obrázkov na displeji alebo monitore.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()