Hore
Fórum » Pokec
 

fototlačiareň

peterson25
2017-10-20 00:09:22+02
zdravím, kto poradí akú kúpiť fototlačiareň s profi výstupom pre domáce použitie?
 
martinmlm
2017-10-20 09:01:09+02
príspevok od: peterson25
zdravím, kto poradí akú kúpiť fototlačiareň s profi výstupom pre domáce použitie?
Epson SureColor SC-P400
 
peterson25
2017-10-20 09:24:37+02
ďakujem Karol, len tie vlákna sú z 2011 a potreboval by som sa zorientovať v novinkách...
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2017-10-20 09:39:32+02
príspevok od: peterson25
ďakujem Karol, len tie vlákna sú z 2011 a potreboval by som sa zorientovať v novinkách...
Vtych vlaknach sa casto pokracuje az dodnes, su tam aj nedavne temy.
 
jerzi45
2017-10-20 13:04:07+02
príspevok od: Karol Srnec
Vtych vlaknach sa casto pokracuje az dodnes, su tam aj nedavne temy.
tiež ma táto téma zaujíma...a prešiel som všetky vlákna, sú neaktuálne, posledný príspevok je z r-2012...
 
pp84
2018-08-07 20:43:02+02
Zdravím,
hľadám nejakú foto tlačiareň na domáce využitie, s možnosťou kopírovania, skenovania bežných dokumentov. Primárne sa bude využívať na foto tlač, dokumenty menej. Mala by mať kompaktnejšie rozmery, tlač A4. Ak by bola A3 s kompaktnejšími rozmermi (šírka max 430mm), tak je to len plus. Zatiaľ som pozeral Epson Expression Premium XP-6000, ale neviem ako je na tom s kvalitou tlače fotiek. Ak by ste mali nejaký lepší typ, budem vďačný.
Ďakujem.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2018-08-08 08:33:23+02
príspevok od: pp84
Zdravím,
hľadám nejakú foto tlačiareň na domáce využitie, s možnosťou kopírovania, skenovania bežných dokumentov. Primárne sa bude využívať na foto tlač, dokumenty menej. Mala by mať kompaktnejšie rozmery, tlač A4. Ak by bola A3 s kompaktnejšími rozmermi (šírka max 430mm), tak je to len plus. Zatiaľ som pozeral Epson Expression Premium XP-6000, ale neviem ako je na tom s kvalitou tlače fotiek. Ak by ste mali nejaký lepší typ, budem vďačný.
Ďakujem.
V oblasti domacej fototlace sa najcastejsie sklonuju znacky Canon a Epson. S kvalitnym papierom vytlacis slusnu fotku aj z najlacnejsich modelov. Ked len chce dat pribuznym par fotiek 10x15 cm, netreba riesit nic ine, iba ekonomiku tlace. Tu maju vyhodu tlaciarne s doplnitelnymi zasobnikmi. Kvalita je porovnatelna s fotkymi, ktore dnes dostanez z kiosku v minilabe.
Ine je, ak chces fototlaciaren, co tlaci skutocne kvalitne. Da sa spoznat celkom lahko. Obycajne tlaciarne pouzivaju 4 zakladne farby, fotolaciarne maju rozsirene zasobniky, aby boli schopne tlacit sirsi gamut farieb a kvalitne CB fotografie. Kvalitna domaca amaterska fototlaciaren ma standardne 6 zasobnikov.
Profi fototlaciarne neponukaju skenovanie a kopirovanie. Su ale na trhu modely, ktore skenovat akopirovat dokazu a zaroven maju rozsirene zasobniky, takze uspokoja aj narocnejsieho amatera.

Canon Pixma TS8250, TS9150
Epson Expression Premium XP-6000
 
pp84
2018-08-08 09:57:09+02
príspevok od: Karol Srnec
V oblasti domacej fototlace sa najcastejsie sklonuju znacky Canon a Epson. S kvalitnym papierom vytlacis slusnu fotku aj z najlacnejsich modelov. Ked len chce dat pribuznym par fotiek 10x15 cm, netreba riesit nic ine, iba ekonomiku tlace. Tu maju vyhodu tlaciarne s doplnitelnymi zasobnikmi. Kvalita je porovnatelna s fotkymi, ktore dnes dostanez z kiosku v minilabe.
Ine je, ak chces fototlaciaren, co tlaci skutocne kvalitne. Da sa spoznat celkom lahko. Obycajne tlaciarne pouzivaju 4 zakladne farby, fotolaciarne maju rozsirene zasobniky, aby boli schopne tlacit sirsi gamut farieb a kvalitne CB fotografie. Kvalitna domaca amaterska fototlaciaren ma standardne 6 zasobnikov.
Profi fototlaciarne neponukaju skenovanie a kopirovanie. Su ale na trhu modely, ktore skenovat akopirovat dokazu a zaroven maju rozsirene zasobniky, takze uspokoja aj narocnejsieho amatera.

Canon Pixma TS8250, TS9150
Epson Expression Premium XP-6000
Ďakujem za odpoveď, najviac ma zaujala TS9150.
 
MaxGamut
2018-08-14 23:55:48+02
"Ďakujem za odpoveď, najviac ma zaujala TS9150"
To je ale retro dizajn.... Ako kazetak z roku 1985.

Priprav sa na hodiny testovania a ladenia - z mojich skusenosti su nainstalovane generic ICC profily tazko pouzitelne. Vsetky maju divne neutralne tony aj tmavost. Samotne profily su super, ale kedze tieto tlaciarne (drivery) nemaju moznost dodatocnej linearizacie CMYK kanalov, profily sa spravaju inak, nez vyrobca zamyslal. (hlavne v zavislosti od papiera) Budes si musiet niekde v ovladaci minimalne doladit tonalitu.
A priprav si aspon 60-80€ hned na uvod na dalsie atramenty...
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()