Hore
Fórum » Pokec
 

Fotografovanie RAW smartphonom

BR_A_NO
2019-07-10 14:13:05+02
Zdravim, chcel by som sa spytat na vase skusenosti s fotenim RAW Mobilom. Kupil som si xiaomi mi8 lite a podla webu to vie fotit raw...po nainstalovani aplikacie FreeDCam viem skutocne po nastaveni ziskat nejaky subor .bayer. ..asi si to predstavujem velmi jednoducho, ale existuje nejaky jednoduchy aloaob ako tento subor konvertnut na nieco beznejsie naprDNG ? ...dakujem
 
MaxGamut
2019-07-10 15:58:28+02
Mne napadla ina otazka - preco RAW ? Ake vylepsenie si od toho slubujes ?

(Btw. konverzia RAW na JPG/DNG nie je vobec trivialna zalezitost. Matematicky je to naopak, dooost zlozita vec. Ale asi si to myslel pouzivatelsky. )

Tu nieco pisu:
http://en.miui.com/thread-847828-1-1.html
 
BR_A_NO
2019-07-10 16:46:20+02
Dakujem za odpoved.
Dufal som ze by som tak vedel nahradit vo vela situaciach svoj zalozny fotak ...ziskat RAW vystup a upravit ho v raw konvertore analogicky ako zo systemiveho fotoaparatu...ziskat vacsie moznosti zachrany prepalov/vytiahnut tiene, farebne upravy s mensim rizikom posterizacie, atd...

Necakam od malickeho snimaca a mikrooptiky mobiku zazraky, ale myslel som ze to mozno nejaky benefit oproti jeho vlastnemu JPEG exportu prinesie.

Ano...myslel som to pouzivatelsky, par klikov na export do dng a potom sa hrat v raw editore ...asi som si to predstavoval velmi jednoducho.

Vdaka za odpoved este raz, otvaram link a idem sa dat do citania.
 
bonifacko
2019-07-10 17:23:46+02
príspevok od: BR_A_NO
Zdravim, chcel by som sa spytat na vase skusenosti s fotenim RAW Mobilom. Kupil som si xiaomi mi8 lite a podla webu to vie fotit raw...po nainstalovani aplikacie FreeDCam viem skutocne po nastaveni ziskat nejaky subor .bayer. ..asi si to predstavujem velmi jednoducho, ale existuje nejaky jednoduchy aloaob ako tento subor konvertnut na nieco beznejsie naprDNG ? ...dakujem
Adobe RAW konvertor sa da stiahnut aj ako solo program. Skus to s nim.
 
francesco
2019-07-10 17:40:15+02
Mne foti LG V30 do dng, ale zabudni na to ako na zalozny fotak, na velkom monitore budes sklamany, avsak urcite je to lepsie ako preostrene mobilne jpegy
 
BR_A_NO
2019-07-10 17:56:36+02
príspevok od: bonifacko
Adobe RAW konvertor sa da stiahnut aj ako solo program. Skus to s nim.
skusal som to s dng konvertorom od adobe ale on ten format .bayer nepozna
 
BR_A_NO
2019-07-10 17:57:05+02
príspevok od: francesco
Mne foti LG V30 do dng, ale zabudni na to ako na zalozny fotak, na velkom monitore budes sklamany, avsak urcite je to lepsie ako preostrene mobilne jpegy
no ved jasne ...len nieco v tom duchu aby som mal moznost z toho vytiahnut daco ja a nie mobil
 
bonifacko
2019-07-10 18:09:07+02
príspevok od: BR_A_NO
skusal som to s dng konvertorom od adobe ale on ten format .bayer nepozna
Skus prečítať tento članok, možno sa dozvieš čo potrebuješ.
www.ephoto.sk/fotoskola/clanky/fotografujeme-mobilnym-telefonom/mobil-ako-seriozny-fotoaparat/
 
PeCh
2019-07-10 19:29:47+02
Neviem čo od mobilu očakávaš, ale asi to nebudú výstavné zväčšeniny. Na dovolenkové fotky, momentky, fotky rodine do mailu, FB... raw nepotrebuješ. Je to zbytočné plytvanie priestorom a hlavne tvojim časom. Ak si svoj čas nevážiš, tak prosím. Reálne stačia priamo jpegy, a aj tie vieš v prípade potreby upraviť. Bohate to stačí, len treba správne exponovať. A ak správne neexponuješ, tak ťa pri mobile ani raw nespasí.
 
BR_A_NO
2019-07-10 19:48:58+02
neočakávam nič ...skôr som bol zvedavy či mi to otvori nejake možnosti oproti automatickému procesu na JPEG z mobilu ...hlavne pri krajinkarskej foto pri svetelne narocnych scenach kde treba velky DR a tie HDR fotky z mobilov sa mi zdaju dost hrubo ponate ...mozno by tomu prospelo viac kontroly ...

cela ta uvaha o RAW z mobilu je taka skôr hobby uvaha ...vobec to nema nahradit bezny workflow ...len do situacie s peknou scenou ked clovek nema pri sebe fotak a chce z toho vymacknut maximum

...predtym som skusal obcas taky "expozicny bracketting na kolene" ze som si vyfotil mobilom tu istu scenu 3x s rozne upravenou korekciou expozicie a skladal v PS neskor ...

....kazdopadne, jasne ze doraz na expoziciu je prvorady ...presiel som z fullframe DSLR na m4/3 olympus pre radost z fotenia ...spoznal som hned co znamena nemat ten luxus "vytahovat tiene a stahovat highlights"
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2019-07-11 09:30:09+02
RAW ma aj u mobilu vyznam. Ako u ktorehokolvek fotoapartu, len z neho sa da vyuzit cely potencial. U spickovych mobilov sa da u niektorych motivov dosiahnut vyborna kvalita. Ked to niekto vie, bez problemov urobi kvalitne zvacseniny 70x50 cm. Samozrejme je to praca naviac a moznost fotit do RAW vyuzije len hrstka majitelov telefonov, co ho maju. Proste niekto to vyuzije a pre ineho je to nezmyselna zbytocnost.
 
blahoslav J B Art
2019-07-11 19:40:32+02
Na mobile fotím s HDR režimom a fotky sú vhodné hneď na zverejnenie na FB a IG. Na nejaký RAW nie je čas 😄
 
filip.p3k
2019-07-12 06:23:19+02
príspevok od: BR_A_NO
neočakávam nič ...skôr som bol zvedavy či mi to otvori nejake možnosti oproti automatickému procesu na JPEG z mobilu ...hlavne pri krajinkarskej foto pri svetelne narocnych scenach kde treba velky DR a tie HDR fotky z mobilov sa mi zdaju dost hrubo ponate ...mozno by tomu prospelo viac kontroly ...

cela ta uvaha o RAW z mobilu je taka skôr hobby uvaha ...vobec to nema nahradit bezny workflow ...len do situacie s peknou scenou ked clovek nema pri sebe fotak a chce z toho vymacknut maximum

...predtym som skusal obcas taky "expozicny bracketting na kolene" ze som si vyfotil mobilom tu istu scenu 3x s rozne upravenou korekciou expozicie a skladal v PS neskor ...

....kazdopadne, jasne ze doraz na expoziciu je prvorady ...presiel som z fullframe DSLR na m4/3 olympus pre radost z fotenia ...spoznal som hned co znamena nemat ten luxus "vytahovat tiene a stahovat highlights"
Brano, všimol som si že máš Mi8, taktiež mám Xiaomi a nainštaloval som si .apk foťáku z Google Pixel. Funguje to ako vstavaná aplikácia takmer, sú tam niektoré fičúry orezané, ale to nevadí. Ale neskutočne to dvihlo úroveň foťáku v mobile. Tie google algoritmy sú úplne iný svet. Ozvi sa mi do správy a poradím ako na to
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()