Hore
Fórum » Pokec
 

fotoexpedicia

jokice
jokice 2019-11-28 17:36:09+01
Čaute,

Hľadám dvoch ludí najlepšie fotografov, kedže plánujem skôr fotografickú expedíciu ako klasický výlet. Pôjde o fotografovanie polárnej žiary/. Polárna žiara je priorita tejto expedície. Keďže ide o prírodný jav nedá sa zaručit kedy a kde ju uvídime záleží od počasia a intenzity. Tým pádom sú možné aj dlhšie presuny, tam kde je pekné počasie. FOTO EXPEDÍCIA známena fotografovanie, nie je to klasický výlet pre každého, kedže priorita bude fotografovanie /krajina,západ,východ slnka, atd...

Chcem byť cca 3-4 dni v okolí Abiska kde je štatisticky najväčšia šanca na polárnu žiaru na svete +možný výlet na zamrznuté vodopády do Fínska. Neskôr po fotografovaní polárnej žiary v Abisku sa chcem cca na 10dní presunút na LOFOTY, kde tiež bude ďalšia šanca na polárnu žiaru. Okrem polárnej žiary plánujem na LOFOTACH ísť do rybárskych dedín Reine, Nusfjord atď a chcem vidieť všetky TOP pláže a nejaké nenáročne treky na Reinebringen,Ryten /vyhľaď na Kvalviku beach/ Bunes beach, takže bude treba aj mačky keďže bude sneh. Konkrétny plán na každý deň sa bude odvíjať od počasia. Takže konkrétny plán na každý deň sa nedá úplne konkrétne napísať. Ale zaručujem návštevu TOP miest na Lofotach v okolí Abiska a Tromsa

Dátum by mal byť od 17.2 do 3.3 cca 16 dní.

Letieť sa bude do Tromsa, odkiaľ sa pôjde autom na Abisko a Lofoty a späť.

Rátam s 3-4 člennou posádkou ja+ možno priateľka a další dvaja ktorých hľadám. Ja idem na 100 percent.

Odhadované náklady pri 3-4roch cca.3000euro osoba. Záleží od bývania, auta a nárokov každého počas výletu.

Som skôr za nákup leteniek tak 3 dni pred odletom keďže sa už vie približné počasie aj intenzita polárnej žiary ale som ochotný sa dohodnúť aj na nejakom konktrétnom termíne ale určite to musí byt február najlepšie v polke ale najradšej by som išiel podľa počasia.
 
Martin Kurka
2019-11-29 16:35:34+01
príspevok od: jokice
diky za info no stale sa neviem rozhodnut ci booknut konkretny datum alebo cakat na predpoved a booknut to par dni pred odletom napriklad. V lete by to bolo bez sance takto ist to je jasne. To ubytko by sa snad nejake naslo aj keby bolo dlhsie dochadzanie. V okoli Hamnoy bude problem ucite to mi je jasne. A kolko si bol na Lofotach a z tych dni si kolko krat videl ziaru?
celé to trvalo 14 dní a 4x sme mali šťastie na Auroru , ale dá sa tam fotiť v podstate stále niečo. Či už po ceste do Reine . My sme boli až v Á. viac nájdeš na mojej stránke
 
jokice
2019-11-29 17:21:03+01
príspevok od: jokice
diky za info no stale sa neviem rozhodnut ci booknut konkretny datum alebo cakat na predpoved a booknut to par dni pred odletom napriklad. V lete by to bolo bez sance takto ist to je jasne. To ubytko by sa snad nejake naslo aj keby bolo dlhsie dochadzanie. V okoli Hamnoy bude problem ucite to mi je jasne. A kolko si bol na Lofotach a z tych dni si kolko krat videl ziaru?
myslis ze mi bude stacit na lofoty 25,2 az 3.3? tento datum by som chcel a dni predtym stravim kdesi v okoli Abiska
 
Martin Kurka
2019-11-29 18:46:27+01
Ťažko takto dopredu povedať, fotenie na Lofotách sa nedá plánovať. V priebehu dňa sa počasie aj 4x zmení. Je to ostrov. Zažili sme krásne slnečný východ a za dve hodiny snehová búrka . Ale to je práve to najlepšie na tomto mieste, rôzne podmienky , a netreba sa ani nikam presúvať. A predpovede pre Auroru sú takmer presné, keď má byť tak je, iba oblačnosť môže prekaziť jej fotenie.
 
Deane
2019-11-29 19:35:02+01
Ja som sledoval aktivitu na apke Auroral forecast, aktivita bola len počasie nebolo vhodné.
Island poskytuje predpoveď tu:
https://en.vedur.is/weather/forecasts/aurora/
Ale podľa 11- ročného cyklu je práve teraz najslabšia intenzita, je najhorší rok na pozorovanie.
https://www.shemakesmetravel.com/sk/polarna-ziara-je-zazitok-na-cely-zivot-s-tymito-tipmi-vam-neujde/
 
jokice
2019-11-29 23:02:58+01
príspevok od: Deane
Ja som sledoval aktivitu na apke Auroral forecast, aktivita bola len počasie nebolo vhodné.
Island poskytuje predpoveď tu:
https://en.vedur.is/weather/forecasts/aurora/
Ale podľa 11- ročného cyklu je práve teraz najslabšia intenzita, je najhorší rok na pozorovanie.
https://www.shemakesmetravel.com/sk/polarna-ziara-je-zazitok-na-cely-zivot-s-tymito-tipmi-vam-neujde/
ja som cital ze intenzita neni slabsia akurat neni tak casto ako ked su tie silne roky ale neviem kde je pravda
 
jokice
2019-11-29 23:13:49+01
Každopádne ďakujem všetkým za rady. Nakoniec som kúpil letenky od 17.02 do 4.3. Prve pôjdem do Abiska na pár dni a do Fínska na zamrznuté vodopády do Korouoma a potom sa presuniem na Lofoty od 25 do 3.3 som si dal zatiaľ ubytko v Reine 3 noci a 4 noci v Eggume 30minút autom od Uttakleiv Beach, ked prídem skor na Lofoty este cosi booknem pred 25.2. od 17.02 do 25 to budem mať také otvorene kde bude dobre počasie tam sa pôjde. Dufam ze nejaky partak sa najde ked nie tak musim frajerku presvedcit do zimy
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()