Hore
Fórum » Pokec
 

Barcelona 16-20. apríla. Pridá sa niekto?

maxop
2024-01-19 18:39:47+01
Sme dvaja hobby fotografi, 16-20. apríla ideme do Barcelony. Nechcete sa niekto pridať?
 
K1000
2024-01-22 12:38:07+01
Ja sa pridám na jeden deň

Už nežijem v Barcelone, ale mám to len 2,5 hodiny autom
 
Marcel Rebro
2024-01-24 20:52:30+01
Barcelona neviem. Ja som pozval Fica na vylet po Ukrajine
https://blog.sme.sk/rebro/politika/pan-fico-mame-volne-miesto-v-aute-na-juhovychodnu-ukrajinu-mozete-sa-pridat
 
juve16
2024-01-25 13:27:41+01
príspevok od: Marcel Rebro
Barcelona neviem. Ja som pozval Fica na vylet po Ukrajine
https://blog.sme.sk/rebro/politika/pan-fico-mame-volne-miesto-v-aute-na-juhovychodnu-ukrajinu-mozete-sa-pridat
Ak by išiel, povozte ho po červenej zóne a nedajte mu vestu ani prilbu. Ďakujeme vopred
Silne však pochybujem, on len po Užhorode špacíruje.
 
blahoslav J B Art
2024-02-02 16:10:40+01
ja letim buduci tyzden do Malagy na fotenie, dohodil mi to znamy, poziadavka bola aby to bolo nafotene Leicou a kedze on ma len Canon, tak to posunul mne, financne to akurat pokryje naklady, ale aspon nejaka zmena
 
K1000
2024-02-03 12:10:04+01
príspevok od: blahoslav J B Art
ja letim buduci tyzden do Malagy na fotenie, dohodil mi to znamy, poziadavka bola aby to bolo nafotene Leicou a kedze on ma len Canon, tak to posunul mne, financne to akurat pokryje naklady, ale aspon nejaka zmena
Super, tak nech ti to výjde! Čo budeš fotiť?

My ideme len tak amatérsky, na výlet.
 
Porubo
2024-02-03 14:33:37+01
príspevok od: blahoslav J B Art
ja letim buduci tyzden do Malagy na fotenie, dohodil mi to znamy, poziadavka bola aby to bolo nafotene Leicou a kedze on ma len Canon, tak to posunul mne, financne to akurat pokryje naklady, ale aspon nejaka zmena
To je volaka divna poziadavka. Ako keby som si zavolal taxik ale chcel ist len skodovkou...
 
Paladin25
2024-02-03 15:38:28+01
príspevok od: Porubo
To je volaka divna poziadavka. Ako keby som si zavolal taxik ale chcel ist len skodovkou...
Skôr len Bentley ako škodovka...
 
blahoslav J B Art
2024-02-03 23:01:44+01
príspevok od: K1000
Super, tak nech ti to výjde! Čo budeš fotiť?

My ideme len tak amatérsky, na výlet.
vdaka
fashion, v ramci Malaga karnevalu
 
K1000
2024-02-03 23:46:55+01
príspevok od: blahoslav J B Art
vdaka
fashion, v ramci Malaga karnevalu
To môže byť zaujímavý zážitok. Navyše Málaga, mesto hodné navštívenia. Tak si to uži, teda, popri práci
 
maxop
2024-02-11 10:16:24+01
..............len chcem doplniť, že ak Vám nevyhovuje dátum, alebo mesto a máte záujem o fotenie, ozvite sa a spolu naplánujeme ďalšiu cestu.
 
K1000
2024-02-11 12:14:09+01
Chcel by som ísť do Kanady na zatmenie slnka začiatkom apríla, ale neviem, či to budem môcť zrealizovať.

Ďalšia vec je to, že počas zatmenia je najlepšie byť v tzv. pásme totality, kde je zatmenie úplné. Čím viac k stredu pásma, tým dlšie trvá zatmenie (cez 3 minúty). No a v Kanade sa v pásme totality nenacházajú takmer žiadne známe mestá. Jedine Montreal, aj ten len na okraji pásma. Plus, Montreal sa mi nezdá byť pekné mesto.

Pekný je Quebec City, ale ten je mimo. Zase ale nie ďaleko - bolo by treba prenajať na jeden deň auto a odviezť sa v deň zatmenia kamkoľvek na juh od Quebec City, do stredu pásma totality. Zvyšok pobytu stráviť v meste na turistiku a fotenie.

To by sa dalo zrealizovať. S Kanadou mám trochu skúsenosti, aj s jazdením - boli sme raz v Toronte a prenajali sme si auto na výlet na Niagarské vodopády.

Ináč pás totality zatmenia prechádza aj cez celé územie USA, ale tam sa mi nechce ísť.
 
maxop
2024-02-11 17:44:03+01
...to nemusí byť vôbec zlé. Mne ale v apríli stačí tá Barcelona.
 
K1000
2024-02-12 10:47:37+01
OK McCain. Ja tiež neviem, či z toho vôbec niečo bude. Pozeral som letenky a sú prijateľné (niečo cez 500 EUR), aj keď priamy let mám len do Montrealu. Ubytovanie je za bežné ceny ako v ktoromkoľvek väčšom európskom meste, podobne aj prenájom auta.
Ak by to niekoho zaujalo, môžme sa porozprávať. Manželka by nešla, ale mám ju už polo-spracovanú že mi "dovolí" ísť samému

Čo sa týka Európy, do veľkých miest ma to neláka, skôr do menších. Portugalské Porto, Taormina na Sicílii, alebo Bordeaux vo Francúzsku. Na ten štýl. Alebo povedzme tá Málaga čo sa spomínala vyššie.
 
blahoslav J B Art
2024-02-20 01:50:15+01
príspevok od: K1000
OK McCain. Ja tiež neviem, či z toho vôbec niečo bude. Pozeral som letenky a sú prijateľné (niečo cez 500 EUR), aj keď priamy let mám len do Montrealu. Ubytovanie je za bežné ceny ako v ktoromkoľvek väčšom európskom meste, podobne aj prenájom auta.
Ak by to niekoho zaujalo, môžme sa porozprávať. Manželka by nešla, ale mám ju už polo-spracovanú že mi "dovolí" ísť samému

Čo sa týka Európy, do veľkých miest ma to neláka, skôr do menších. Portugalské Porto, Taormina na Sicílii, alebo Bordeaux vo Francúzsku. Na ten štýl. Alebo povedzme tá Málaga čo sa spomínala vyššie.
Malaga, Malaga ... hned 1. den kratko popoludni ma okradla organizovana zlocinecka vreckarska skupina farebnych zien azijskeho povodu (?) ... ani neviem ako a penazenka z vrecka bundy bola fuc
nastastie doklady a bank.karty som mal zbalene v ruksaku

takze mesto fajn, ale pozor na migrantskych zlodejov/ky
 
K1000
2024-02-20 08:23:19+01
príspevok od: blahoslav J B Art
Malaga, Malaga ... hned 1. den kratko popoludni ma okradla organizovana zlocinecka vreckarska skupina farebnych zien azijskeho povodu (?) ... ani neviem ako a penazenka z vrecka bundy bola fuc
nastastie doklady a bank.karty som mal zbalene v ruksaku

takze mesto fajn, ale pozor na migrantskych zlodejov/ky
Dofrasa, mal som ťa vystríhať! Aj v Barcelone je to podobne. Existuje pár jednoduchých opatrení, ako tomu zabrániť (ako nosiť veci, ktorým situáciám sa vyhnúť...).

Sorry!
 
jozef84
2024-02-20 10:27:33+01
príspevok od: K1000
Dofrasa, mal som ťa vystríhať! Aj v Barcelone je to podobne. Existuje pár jednoduchých opatrení, ako tomu zabrániť (ako nosiť veci, ktorým situáciám sa vyhnúť...).

Sorry!
V Stockholme sme chytili skupinu troch vreckárov. Jedna žena a dvaja puberťáci. Musím uznať, že to bolo poriadne sofistikované. Tučnejšia, ufučaná žena drgla do obeťe, aby upriamila na seba pozornosť, druhý ukradol a okamžite posunul tretiemu. Ale bolo nás viac z práce, takže celý reťazec sme videli, zachytili systém a odovzdali polícii. Ale nevyzerali nejak vystrašene...
 
K1000
2024-02-20 11:03:45+01
V Barcelone najbežnejšie je, že keď ideš platiť hotovosťou na ulici (napríklad pri stánku s niečím) a máš v ruke pripravenú peňaženku, jeden ti ju vytrhne z ruky, hodí ju ďalšiemu čo stojí opodiaľ, ten ju hodí tretiemu. A zároveň všetci utekajú. Bez šance.

Tiež aj rozrezávajú ruksaky žiletkou a vyťahujú veci, atď, atď. Dokoca aj strhávajú drahé hodinky zo zápästia. V noci ťa priškrtia ramenom popod krk až kým stratíš vedomie, zavlečú do nejakého tmavého vchodu a kompletne oberú. Najmä ženy. To sa stalo už takým častým, že v španielskej televízii polícia vysiela rady, čo máš v takej situácii robiť (opustiť celú váhu tela na útočníkovo rameno - to neudrží).

Ruksak (ak už ho musíš mať), vždy vpredu. Peňaženku do predného vrecka a ruku na ňu. Ja som si už zvykol chodiť bez peňaženky a platiť všetko jednoduchým Apple Watch. Fotoaparát trikrát omotaný okolo zápästia. Leicu, alebo podobné drahé aparáty, naschvál upraviť tak, aby vyzerali ako staré dobité šroty čo sa neoplatí kradnúť (poprelepovať, a podobne). Peniaze z bankomatu vyberať vo dvojici - jeden vyberá, druhý stráži. Pomáha, keď človek nevyzerá ako "guiri" (cudzinec), ale "prezlečie sa" za miestneho. Napodobniť štýl obliekania, nepostávať nerozhodne a nepozerať do mapy, ale tváriť sa že vždy viem kam idem.
Atď., atď.

Ale to je ešte nič. Manželka má na instagrame ľudí z Latinskej Ameriky. Tí užasnutí diskutujú o tom, že "Predstavte si, v Európe ľudia vyberajú peniaze z bankomatu NA ULICI!!!". To by bolo u nich nemysliteľné, to by ťa hneď ozbíjali.

Keď som pred rokmi prišiel do Barcelony študovať, bolo nás v skupine asi 40. Na konci školského roka sme zostali traja, ktorých ešte neokradli.
Ale zase na druhej strane, prežil som tam pol života a nikdy sa mi nič nestalo. Takže...
 
blahoslav J B Art
2024-02-20 16:27:54+01
príspevok od: K1000
V Barcelone najbežnejšie je, že keď ideš platiť hotovosťou na ulici (napríklad pri stánku s niečím) a máš v ruke pripravenú peňaženku, jeden ti ju vytrhne z ruky, hodí ju ďalšiemu čo stojí opodiaľ, ten ju hodí tretiemu. A zároveň všetci utekajú. Bez šance.

Tiež aj rozrezávajú ruksaky žiletkou a vyťahujú veci, atď, atď. Dokoca aj strhávajú drahé hodinky zo zápästia. V noci ťa priškrtia ramenom popod krk až kým stratíš vedomie, zavlečú do nejakého tmavého vchodu a kompletne oberú. Najmä ženy. To sa stalo už takým častým, že v španielskej televízii polícia vysiela rady, čo máš v takej situácii robiť (opustiť celú váhu tela na útočníkovo rameno - to neudrží).

Ruksak (ak už ho musíš mať), vždy vpredu. Peňaženku do predného vrecka a ruku na ňu. Ja som si už zvykol chodiť bez peňaženky a platiť všetko jednoduchým Apple Watch. Fotoaparát trikrát omotaný okolo zápästia. Leicu, alebo podobné drahé aparáty, naschvál upraviť tak, aby vyzerali ako staré dobité šroty čo sa neoplatí kradnúť (poprelepovať, a podobne). Peniaze z bankomatu vyberať vo dvojici - jeden vyberá, druhý stráži. Pomáha, keď človek nevyzerá ako "guiri" (cudzinec), ale "prezlečie sa" za miestneho. Napodobniť štýl obliekania, nepostávať nerozhodne a nepozerať do mapy, ale tváriť sa že vždy viem kam idem.
Atď., atď.

Ale to je ešte nič. Manželka má na instagrame ľudí z Latinskej Ameriky. Tí užasnutí diskutujú o tom, že "Predstavte si, v Európe ľudia vyberajú peniaze z bankomatu NA ULICI!!!". To by bolo u nich nemysliteľné, to by ťa hneď ozbíjali.

Keď som pred rokmi prišiel do Barcelony študovať, bolo nás v skupine asi 40. Na konci školského roka sme zostali traja, ktorých ešte neokradli.
Ale zase na druhej strane, prežil som tam pol života a nikdy sa mi nič nestalo. Takže...
vdaka za doplnenie
po mojej neprijemnej skusenosti hned na uvod 5 dnoveho pobytu som moju Leicu okrem oficialneho fotenia ani nebral do mesta a tam som vsetko fotil len mobilom
a ked som uvidel nejakych farebnych, mimovolne som si kontroloval naprsne vrecko na bunde s penazenkou
 
jozef84
2024-02-20 16:57:03+01
príspevok od: K1000
V Barcelone najbežnejšie je, že keď ideš platiť hotovosťou na ulici (napríklad pri stánku s niečím) a máš v ruke pripravenú peňaženku, jeden ti ju vytrhne z ruky, hodí ju ďalšiemu čo stojí opodiaľ, ten ju hodí tretiemu. A zároveň všetci utekajú. Bez šance.

Tiež aj rozrezávajú ruksaky žiletkou a vyťahujú veci, atď, atď. Dokoca aj strhávajú drahé hodinky zo zápästia. V noci ťa priškrtia ramenom popod krk až kým stratíš vedomie, zavlečú do nejakého tmavého vchodu a kompletne oberú. Najmä ženy. To sa stalo už takým častým, že v španielskej televízii polícia vysiela rady, čo máš v takej situácii robiť (opustiť celú váhu tela na útočníkovo rameno - to neudrží).

Ruksak (ak už ho musíš mať), vždy vpredu. Peňaženku do predného vrecka a ruku na ňu. Ja som si už zvykol chodiť bez peňaženky a platiť všetko jednoduchým Apple Watch. Fotoaparát trikrát omotaný okolo zápästia. Leicu, alebo podobné drahé aparáty, naschvál upraviť tak, aby vyzerali ako staré dobité šroty čo sa neoplatí kradnúť (poprelepovať, a podobne). Peniaze z bankomatu vyberať vo dvojici - jeden vyberá, druhý stráži. Pomáha, keď človek nevyzerá ako "guiri" (cudzinec), ale "prezlečie sa" za miestneho. Napodobniť štýl obliekania, nepostávať nerozhodne a nepozerať do mapy, ale tváriť sa že vždy viem kam idem.
Atď., atď.

Ale to je ešte nič. Manželka má na instagrame ľudí z Latinskej Ameriky. Tí užasnutí diskutujú o tom, že "Predstavte si, v Európe ľudia vyberajú peniaze z bankomatu NA ULICI!!!". To by bolo u nich nemysliteľné, to by ťa hneď ozbíjali.

Keď som pred rokmi prišiel do Barcelony študovať, bolo nás v skupine asi 40. Na konci školského roka sme zostali traja, ktorých ešte neokradli.
Ale zase na druhej strane, prežil som tam pol života a nikdy sa mi nič nestalo. Takže...
Presne takto to bolo aj Stockholme. Podávali si lup okamžite. Akurát, že tá tučná žena neutekala, ale robila mŕtveho chrobáka, že ona predsa nič nemá...
Inak na západe sa to teda za cca 20 rokov poriadne zmenilo k horšiemu. Kedysi som po Manhatane v pohode išiel aj večer, teraz by som si už netrúfol ani vo veľkej skupine. Ale to bol vtedy starostom Julliani a ten mal veľmi prísnu ruku. Bol tam poriadok. Za dva týždne som videl len tri špaky. Čisto veru. Ale systém zberu odpadu mali namakaný. Každý mal presný čas, kedy sa odvážal odpad a muselo sa potom aj miesto očistiť. Na ulici neboli smetné koše ako u nás. Smeti si každý bral so sebou. Paríž - tam bol síce aj pred 20 rokmi bordel a splachovali ho do kanálov... Ale teraz je to ešte niekoľkokrát horšie. Vtedy po polnoci bezdomovci vyťahovali krabice a matrace na spanie, ale ešte sa dalo. Ale teraz je to humus. Teraz je to aj cez deň.Kašľú už na poriadok.
Stockholm dtto. Akurát, že tých narkomanov a zlodejov ešte poriadne pribudlo.
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()