Hore
Fórum » Pokec
 

Rychlost Ephota

donrosko
donrosko 2011-01-27 11:00:10+01
Ahojte.
Preco Vam tento web ide tak, ako ide? Teda nejde Neviete s tym nieco spravit ? Viem, ze je to BETA, ale asi moc skoro nasadena do ostrej prevadzky, nie ?
 
Stratený Stano
ocenenie redakciou 2011-01-27 23:06:38+01
Mne ide najpomalšie, keď sa chcem niečo dozvedieť o užívateľovi a kliknem na jeho nick. Vtedy stíham ísť si uvariť kávu a vylúštiť stredne ťažké sudoku...

Niečo na podpichnutie programátorov - aj Vivo išlo po zavedení novej verzie kadejako. Ale po mesiaci a pol šlapalo naozaj rýchlo a to ho tvoria dvaja zanietenci (i keď verím, že programátorsky zdatní...)...
Tak, teraz ste iste naštvaní a o to mi šlo - vtedy i ja podávam najlepšie výkony...
 
JOK3R
2011-01-27 23:13:21+01
príspevok od: dodo_bb
Ak mi beží 50 portálov OK - prečo by som mal začať študovať IT a hĺbkovo konfigurovať svoj počítač kvôli jedinému a ladiť svoj systém... Sa Ti no zdá normálne, fixinko? Lebo ak som pred pár týždňami chválil, opäť aj ja konštatujem - pomalé. Čoraz pomalšie. Ak na lište dokážem prečítať Čaká sa na ...., je to pomalé. Vracia sa to na úroveň pred zrýchlením starej verzie. Dôvody sú buď známe, ale neriešiteľné, alebo neznáme a tiež neriešiteľné.
fixinko pisal o optimalizacii weboveho servera ephoto a nie o pocitacoch co mame doma
 
rbr69
2011-01-27 23:18:30+01
príspevok od: Stratený Stano
Mne ide najpomalšie, keď sa chcem niečo dozvedieť o užívateľovi a kliknem na jeho nick. Vtedy stíham ísť si uvariť kávu a vylúštiť stredne ťažké sudoku...

Niečo na podpichnutie programátorov - aj Vivo išlo po zavedení novej verzie kadejako. Ale po mesiaci a pol šlapalo naozaj rýchlo a to ho tvoria dvaja zanietenci (i keď verím, že programátorsky zdatní...)...
Tak, teraz ste iste naštvaní a o to mi šlo - vtedy i ja podávam najlepšie výkony...
ano, pri profiloch uzivatelov je to hroza

... otazne je, kedze pisali, ze sa dorabaju vsakovake veci, ale sa neoptimalizuje databaza, ci nie su pri natahovani profilu uzivatela spustane kadejake selecty krizom krazom neoptimalizovane cez data a preto to zdochyna? ... tot dotaz uz ale na redakciu
 
dodo_bb
2011-01-27 23:21:39+01
príspevok od: JOK3R
fixinko pisal o optimalizacii weboveho servera ephoto a nie o pocitacoch co mame doma
Tak pardon, ospravedlňujem sa - nie som geek ( a ani neviem, čo to je) Minule pred časom tu niekto radil, aby sme si v prehliadači vypli zobrazovanie obrázkov, že potom nám to pôjde rýchlejšie
 
JOK3R
2011-01-28 08:17:29+01
príspevok od: dodo_bb
Tak pardon, ospravedlňujem sa - nie som geek ( a ani neviem, čo to je) Minule pred časom tu niekto radil, aby sme si v prehliadači vypli zobrazovanie obrázkov, že potom nám to pôjde rýchlejšie
To vypnutie obrázkov je dobrý tip

geek – človek, dobrý v určitej úzkej špecializácií (napr. linux, matematika, chémia), tak trochu čudák, ale v pozitívnom význame. Vie byť „cool“, aspoň v oblasti svojho odboru a nepovažuje sa za nadčloveka len preto, že vie nejakú úzko špecializovanú vec oveľa lepšie než ostatní. Vie o okruhu svojho záujmu zaujímavo hovoriť. Avšak si uvedomuje, že ľudí nezaujímajú nezaujímavé detaily

nerd – človek, dobrý v určitej úzkej špecializácií (napr. linux, matematika, chémia), ale pre ostatných vyzerajúci ako úplne neschopný chudák, neschopný zaradiť sa normálne do života a spolunažívať s ostatnými vo svojom okolí
 
dodo_bb
2011-01-28 09:04:20+01
Vďaka za vysvetlenie. Ešte som sa v živote s týmito slovami nestretol. Človek sa stále učí
 
fixinko
2011-01-28 11:40:20+01
príspevok od: dodo_bb
Tak pardon, ospravedlňujem sa - nie som geek ( a ani neviem, čo to je) Minule pred časom tu niekto radil, aby sme si v prehliadači vypli zobrazovanie obrázkov, že potom nám to pôjde rýchlejšie
Hej hovoril som o optimalizacii na strane serveru, lebo o tom tu je debata (ide pomaly = vacsinou problem na strane serveru na aplikacnej urovni (web server, databazovy server...), za predpokladu ze pripojenie do internetu funguje .
 
Palso
2011-11-20 14:06:28+01
chalani, u have some serious shit problems there... toto nie je normalne :/
 
JOK3R
2011-11-20 14:16:58+01
príspevok od: Palso
chalani, u have some serious shit problems there... toto nie je normalne :/
Tento problém je od kedy prešlo ephoto redizajnom a aj po roku na to kašlú... Resp. riešia to neustále, rok, najskôr to bolo preklápaním databázy a teraz je to neviem čím. Asi svetovou krízou
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()