Hore
Fórum » Pokec
 

kolko si pýtať za foto-služby

foto11
2011-04-26 12:05:50+02
Ahojte,prosím vás o radu...som mladá fotografka a potrebovala by som od vás poradiť kolko si pýtať za fotenie? mám ísť fotit jazdecké preteky no neviem kolko si za to pýtať aby to nebolo prehnané ale zaroven aby som aj ja niečo s toho mala. Už ma volali aj na svadby no neviem kolko si pýtať.....ako stanoviť dobru cenu pre obe strany?
budem vdačná za každú radu
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2011-04-26 12:07:36+02
Tak toto bude zaujimave.
 
Cyril
2011-04-26 12:13:11+02
Tazko hovorit, kolko si mas zapytat, ked som nevidel aspon 20-30 Tvojich prac.
To je ako z remeselnikom, ktoreho si objednavam. Najprv si pozrem jeho prace, urobim si prieskum referencii a potom mu poviem, kolko mu za to dam.
Za kvalitku si kazdy rad priplati
 
Martin Brojo
ocenenie redakciou 2011-04-26 12:14:51+02
Tému dávam do obľúbených, som zvedavý čo tu z toho bude.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2011-04-26 12:22:44+02
Jedna dobre mienena rada: Na zaklade fotografii v tvojom facebook profile odporucam este par rokov fotit bez zarobkovych ambicii. Si len na uplnom zaciatku. Par ostrych a spravne exponovanych fotografii kamaratiek a psa z teba fotografku nespravi. Chce to este vela prace a aj dobru vybavu.
 
foto11
2011-04-26 12:25:42+02
príspevok od: Karol Srnec
Jedna dobre mienena rada: Na zaklade fotografii v tvojom facebook profile odporucam este par rokov fotit bez zarobkovych ambicii. Si len na uplnom zaciatku. Par ostrych a spravne exponovanych fotografii kamaratiek a psa z teba fotografku nespravi. Chce to este vela prace a aj dobru vybavu.
môj facebook profil?? ved som sem žiaden link ani odkaz nedávala....
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2011-04-26 12:30:00+02
príspevok od: foto11
môj facebook profil?? ved som sem žiaden link ani odkaz nedávala....
Som Velky brat, zistim vsetko Ale nic neprezradzam, je to len medzi nami.
 
foto11
2011-04-26 12:31:35+02
príspevok od: Karol Srnec
Som Velky brat, zistim vsetko Ale nic neprezradzam, je to len medzi nami.
okey takže je to až také zlé??
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2011-04-26 12:35:38+02
príspevok od: foto11
okey takže je to až také zlé??
Na rovinu? Nie je to zle, ale na to aby ti za to niekto platil to nie je. Takto foti kazdy absolvent workshopu pre zaciatocnikov.
 
foto11
2011-04-26 12:38:03+02
príspevok od: Karol Srnec
Na rovinu? Nie je to zle, ale na to aby ti za to niekto platil to nie je. Takto foti kazdy absolvent workshopu pre zaciatocnikov.
čo mám robiť pre tto aby to bolo lepšie? áno viem že fotiť.....ale kde mám nabrať nové a dalšie skúsenosti??
 
wayne
2011-04-26 12:45:03+02
príspevok od: foto11
čo mám robiť pre tto aby to bolo lepšie? áno viem že fotiť.....ale kde mám nabrať nové a dalšie skúsenosti??
porozpravat sa s tym, kto chce od teba fotky, co si predstavuje, co by chcel, pripadne si skusit nejaku generalku, ukazat fotky "zakaznikovi" a prekonzultovat s nim pripadne nejasnosti.

neber to tak, ze nic nevies, skor sa pozeraj dopredu a skus svojimi schopnostami a fotkami presvedcit.

pozrel by som sa tiez po nejakych skusenostiach ludi na internete, napriklad aj tu
www.ephoto.sk/fotoskola/clanky/reportazna-fotografia/dostihy/
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2011-04-26 12:45:43+02
príspevok od: foto11
čo mám robiť pre tto aby to bolo lepšie? áno viem že fotiť.....ale kde mám nabrať nové a dalšie skúsenosti??
To ze si tu, je prvy krok. Knihy, internet, workshopy, kluby, priatelia, vystavy, pravidelne fotografovanie.

Fotografovat moze kazdy, byt dobrym fotografom len niektori.
 
martin9113
2011-04-26 12:46:04+02
príspevok od: foto11
čo mám robiť pre tto aby to bolo lepšie? áno viem že fotiť.....ale kde mám nabrať nové a dalšie skúsenosti??
skus ist na to podujatie len ako host a fot len pre seba. uvidis ci to budes stihat.. to prevetra tvoju vybavu ale aj schopnosti
 
Imiy
2011-04-26 12:47:06+02
Veľa ,,,
 
foto11
2011-04-26 12:57:07+02
príspevok od: Karol Srnec
To ze si tu, je prvy krok. Knihy, internet, workshopy, kluby, priatelia, vystavy, pravidelne fotografovanie.

Fotografovat moze kazdy, byt dobrym fotografom len niektori.
dakujem pekne za radu.....ešte som chcela.....rada by som fotila portrety,svadobne fotky ...ked tak aj zadarmo len aby som nabrala dalsie skusenosti o ktorych sa tu bavíme....len to asi nieje realne...ist fotit napr. svadby zadarmo len pre skusenosti....lebo neviem či by sa niekomu zdalo dôveryhodné to že by som niekomu nafotila povedzme svadobne exterierove fotky zadarmo len pre skusenosti......
 
foto11
2011-04-26 12:57:38+02
príspevok od: martin9113
skus ist na to podujatie len ako host a fot len pre seba. uvidis ci to budes stihat.. to prevetra tvoju vybavu ale aj schopnosti
dakujem za radu
 
NemesiS
2011-04-26 12:57:42+02
súhlasím s martinom.
normálne bež na to podujatie, a nafoť to ako najlepšie vieš.
po podujatí sa stretni s organizátormi (resp. ľuďmi ktorí ťa požiadali o fotenie) a pozrite si fotky.
na začiatok by som peniaze určite nepýtal, lebo predsa len (bez urážky) to že si sama myslíš že vieš fotiť a veríš si je fajn, no nato aby si sa predala o tom musíš presvedčiť ostatných. preto im ukáž fotky a nech sa vyjadria. ak oni budú s fotkami spokojní, tak si vyhrala.
ešte by ma len tak nezáväzne zaujímalo, s akou výbavou sa chystáš na tie preteky.

Vďaka.
Veľa šťastia
Miro
 
martin9113
2011-04-26 13:03:52+02
príspevok od: foto11
dakujem za radu
zamalo. este by nas asi vsetkich zaujimalo aku mas vybavu? ono je to dost podstatna vec
 
bear
- moderator
2011-04-26 13:05:07+02
Ak s tym nemas vedlajsie vydavky, tak to chod nafotit, ale dopredu im povedz, ze nemas vela skusenosti s danym zanrom. Ak sa im fotky budu pacit a budu ich chciet pouzit, tak Ti zaplatia, ale ak nie, tak to bude zadarmo (bude to skola pre teba).
 
ferofekete
2011-04-26 13:05:42+02
príspevok od: foto11
dakujem pekne za radu.....ešte som chcela.....rada by som fotila portrety,svadobne fotky ...ked tak aj zadarmo len aby som nabrala dalsie skusenosti o ktorych sa tu bavíme....len to asi nieje realne...ist fotit napr. svadby zadarmo len pre skusenosti....lebo neviem či by sa niekomu zdalo dôveryhodné to že by som niekomu nafotila povedzme svadobne exterierove fotky zadarmo len pre skusenosti......
skus si najst v tvojom okoli nejakeho fotografa a keby ta zobral na fotenie pri nom by si sa dost naucila.
 
Strana 1 z 6
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()