Hore
Fórum » Pokec
 

Kontinualne svetlo

Marek Janicko
2011-12-13 23:11:13+01
Caute borci,
hladam nejake fotograficke prenosne kontinualne svetla na 12V no a nedari sa mi zohnat za prijatelnejsiu cenu, ako som prvotne nasiel. Viete mi niekto pomoct, kto sa v danej oblasti uz vyzna?

Celkom sa mi paci toto
http://www.bhphotovideo.com/c/product/185673-REG/Lowel_I_02_I_light_100_Watt_Focusing.html

Hadam nebudem nakoniec odkazany na nakup z US.
 
total empty
2011-12-14 00:28:07+01
Také svetielko z zrkadlovej paroboly a pásikov led(s teplotou akú potrebuješ v K) na 12V akumulátorik vyrobíš doma za desatinu cený ako uvádzaju na stránke. Ak chceš tak aj z dimmerom,strobo efektom alebo z rgb farbamy.
Alebo inak,ako základ by mohol poslúžiť par reflektor na zrkadlovú guľu,(viď nejaké disco casco).ak vyhodíš transformátor,ostane tam dosť miesta pre 2A 12Vakululátor a pri 60-70 LED diodách je to riadna žiara ktorá vydrží hodiny.
PS: vyskúšané.
 
Marek Janicko
2011-12-14 07:44:08+01
LED nechcem z dovodu nespojiteho svetla. Este pri produktovke to tolerujem (efektove svetlo), no pri portretoch uz nie.
A takisto vyrobe by som sa chcel vyhnut. Doma na kolene si vyrobis iba velku a tazku kravu. No zaroven si uvedomujem, ze hodnota niecoho takeho, urcite nieje natolko vysoka, kedze sa jedna zvacsa o bezne veci zabalene v praktickom baleni.

Este ma napadli banske lampy, kvoli hlave, aku maju. No moderne su takisto drahe a stare maju problem s osadenim modernejsimi vykonejsimi ziarovkami.
 
total empty
2011-12-14 08:14:04+01
príspevok od: Marek Janicko
LED nechcem z dovodu nespojiteho svetla. Este pri produktovke to tolerujem (efektove svetlo), no pri portretoch uz nie.
A takisto vyrobe by som sa chcel vyhnut. Doma na kolene si vyrobis iba velku a tazku kravu. No zaroven si uvedomujem, ze hodnota niecoho takeho, urcite nieje natolko vysoka, kedze sa jedna zvacsa o bezne veci zabalene v praktickom baleni.

Este ma napadli banske lampy, kvoli hlave, aku maju. No moderne su takisto drahe a stare maju problem s osadenim modernejsimi vykonejsimi ziarovkami.
Ak dobré rozumiem o tom nespojitom svetle,ide o rozptyl. A ten sa dá dosiahnúť pomocou fyziky a optiky dokonalý z akéhokoľvek svetelného zdroja.Halogený a žiarovky sú citlivé na otrasi, z led môžeš trieskať.
No nakoniec sa mi zdá to svetielko z odkazu malinko predražené,jedine žeby malo nejaké špeciálne funkcie,no nepíše sa tam o ních.
 
Marek Janicko
2011-12-14 08:23:00+01
Nespojite svetlo je take, ktoremu chyba urcite farebne spektrum. Pri pleti ti to moze viac ci menej narobi sarapatu. Pokial by som fotil v style BW tak relativne mi to je jedno, no pri farebnej fotke to uz nieje.

Inac so ziadnou technikou netrieskam, neoblievam ju a nedavam do prasneho prostredia. Takze ci utesnenia alebo odolnost voci trieskaniu su mi ukradnute.
 
Marek Janicko
2011-12-14 08:26:05+01
Inac nasiel som porovnavajuci clanok Lowell a LED svetla.

http://neilvn.com/tangents/2011/03/25/comparison-lowel-id-light-micropro-led-light-dedo-ledzilla/

Este som ho nepreluskal, no porovnavajuce obrazky finalnej fotky su zaujimave.
 
Jozef Peniak
redakcia ephoto.sk 2011-12-14 08:33:56+01
príspevok od: Marek Janicko
Nespojite svetlo je take, ktoremu chyba urcite farebne spektrum. Pri pleti ti to moze viac ci menej narobi sarapatu. Pokial by som fotil v style BW tak relativne mi to je jedno, no pri farebnej fotke to uz nieje.

Inac so ziadnou technikou netrieskam, neoblievam ju a nedavam do prasneho prostredia. Takze ci utesnenia alebo odolnost voci trieskaniu su mi ukradnute.
ani pri BW to nie je dobre chýbajú poltony dosť často
 
Marek Janicko
2011-12-14 08:43:40+01
príspevok od: Jozef Peniak
ani pri BW to nie je dobre chýbajú poltony dosť často
Dik za upozornenie. Stym som si nebol isty. BW fotkam nejak neholdujem. No celkom logicka vec, ked sa tak nad tym teraz zamyslim.
 
total empty
2011-12-14 08:46:14+01
Vďaka za vysvetlenie, ale teplotu led si môžeš zvoliť,pripadne použiť filter.
Myslím, že tam troška zavádzajú v tom teste. Ich original svetlo má polguľovú parabolu a led su osadené na plochú dosku,čiže jeto neporovnateľné, lebo led vytvára iba kopu bodového osvetlenia z tieňmy. LED na lepiacích pásikoch je trochu iné ako tie umelohmotné bombule.
Umiestnené v polguľovej parabole z vhodným optickým členom v popredí-šošovka,antireflex sklo atďˇ. je to iné kafe. Preto sa už roky úspešne používajú na disco svetelných efektov a postupne nahradili žiarovky,halogeny a výbojky.
Treba byť otvorený novým technológiam a trošku pohľadať aj vinéj sfére,zdánlivo nesúvýsiacej z fotografovaním.
 
Marek Janicko
2011-12-14 09:17:27+01
djgorgo: drzim sa nazoru, ze to co riesili iny fotografovia nebudem uz riesit ja. Zbytocna strata casu. Zaujima ma iba ci niekto nestal uz pred obdobnym problemom a podarilo sa mu najst riesenie od inej znacky a za prijatelnejsie peniaze.

No, ak mi das odkaz na web priamo na nejaku hlavu, ktora ma vyborne vlastnosti a zaroven by bola vhodna to uz je ina rec. No rozhodne sa mi nechce stracat cas hladanim, porovnavanim, .... co by v mojom pripade bolo iba teoretizovanim ci to bude vhodneho.

A ci je to neporovnatelne? Praveze je, ja kaslem na pouzitu technologiu a prevedenie (myslim pri finalnom komercnom produkte), no vysledok musi byt top one.

Poprosim vazne uz len k teme. Navyse informacie su len teorie, ktore ma nikam neposunu.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()