Hore
Fórum » Pokec
 

Akreditacia nechapem?!

Morfo333
2011-12-27 12:36:32+01
Chodim fotit auto-moto sport som amater uplny. Vraj svoje foto nemozem predat pokial na danom podujati nie som akreditovany. Len ze napr. Rally Kosice alebo AUTOSLIDE atd. vsade sa pise "Každý novinár sa musí preukázať novinárskym preukazom" a este "v žiadosti uvedte médium aj názov (časopis,web,TV,rozhlas)" len ze ja nie som novinar. Tak nemusim byt akreditovany a mozem svoje foto predat alebo ked ze nie som novinar fotit mozem no len pre svoje potesenie-pouzitie?

Mozno je to jednoznacne no sory ja neviem ako to chodi
 
giwer1
2011-12-27 13:00:20+01
príspevok od: Morfo333
Chodim fotit auto-moto sport som amater uplny. Vraj svoje foto nemozem predat pokial na danom podujati nie som akreditovany. Len ze napr. Rally Kosice alebo AUTOSLIDE atd. vsade sa pise "Každý novinár sa musí preukázať novinárskym preukazom" a este "v žiadosti uvedte médium aj názov (časopis,web,TV,rozhlas)" len ze ja nie som novinar. Tak nemusim byt akreditovany a mozem svoje foto predat alebo ked ze nie som novinar fotit mozem no len pre svoje potesenie-pouzitie?

Mozno je to jednoznacne no sory ja neviem ako to chodi
tiez v tom nemam jasno...
 
Triton
2011-12-27 13:48:26+01
"Podobizne, obrazové snímky a obrazové a zvukové záznamy sa môžu bez privolenia fyzickej osoby vyhotoviť alebo použiť primeraným spôsobom tiež na vedecké a umelecké účely a pre tlačové, filmové, rozhlasové a televízne spravodajstvo. Ani také použitie však nesmie byť v rozpore s oprávnenými záujmami fyzickej osoby." - tolko § 12 obcianskeho zakonika. Dolezita je ta posledna veta - Ani také použitie však nesmie byť v rozpore s oprávnenými záujmami fyzickej osoby.
Ja sa ochrane osobnosti nevenujem, takze tomu poviem len svoj nazor:
Je rozdiel kde a co fotis: napriklad usporiadatel divadelneho predstavenia v budove divadla si vyhradzuje pravo aby nikto nevyhotovoval obrazove ci ine zaznamy. IDE O JEHO OPRAVNENY ZAUJEM OCHRANIT AUTORSKE PRAVA A PRAVA VYKONNEHO UMELCA. Ak vsak by sa taketo predstavenie konalo niekde na verejneom priestranstve , napr na volne dostupnom namesti mozes kludne cvakat - ale nemal by si sledovat ucel, ktorym by si mohol poskodit opravene zaujmy niekoho ineho(napr predavat fotky herca ako "jeho oficialne fotky").

Ja si mysliim ze co sa deje verejne, na verejne dostupnom mieste je mozne bez problemov zaznamenavat prave na umelecke, vedecke a spravodajske ucely. V praxi by si nemal mat problem pokial neposkodis niekoho ineho zaujmy, co by ten dotycny musel nejako dokazat a to sa mi nezda ze by bolo take jednoduche...
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()