Hore
Fórum » Pokec
 

Vypalene pixely

Marek Janicko
2012-01-10 23:26:21+01
Caute chlopaci,
mam jednu otazku. Uz davnejsie som tu zaregistroval tuto temu tu na ephote no hladanie mi nic nevyplulo.
Ako je mozne najrychlejsie otestovat fotak na vypalene pixely na chipe? Staci f/22 proti svetlemu podkladu a hladat cierne kockovite bodky v 100% nahlade?
No a dalsia cast otazky. Pokial sa nejaky objavi dava sa fotak do servisu, kde nasledne spravia korekciu a zablokuju pouzivanie danych pixelov? Dobre si pametam riesenie?

Riesim to z dovodu kupi fotaku z druhej ruky. Inac by som to neriesil.

Dik za odpovede vopred
 
viking81
2012-01-10 23:43:10+01
no skor myslim ze to chce fotit krytku objektivu...na clone nezalezi....a casi nie extra dlhe....ked je raz vypaleny....bude svietit tak ci tak
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2012-01-10 23:44:14+01
No dnes to nemusi byt tak jednoduche. Mnohe fotaky a RAW konvertory tie pixely opravuju. Hotpixely mozu byt biele alebo nejakej zo zlozkovych fariieb.
 
Kaiman81
2012-01-10 23:45:21+01
príspevok od: Marek Janicko
Caute chlopaci,
mam jednu otazku. Uz davnejsie som tu zaregistroval tuto temu tu na ephote no hladanie mi nic nevyplulo.
Ako je mozne najrychlejsie otestovat fotak na vypalene pixely na chipe? Staci f/22 proti svetlemu podkladu a hladat cierne kockovite bodky v 100% nahlade?
No a dalsia cast otazky. Pokial sa nejaky objavi dava sa fotak do servisu, kde nasledne spravia korekciu a zablokuju pouzivanie danych pixelov? Dobre si pametam riesenie?

Riesim to z dovodu kupi fotaku z druhej ruky. Inac by som to neriesil.

Dik za odpovede vopred
Nepleť si špinu na čipe s HOT a DEAD pixel.... to čo opisuješ je test na čistotu čipu.
myslím že je toho na nete o tom hodne,len treba holadať....
ale kedže sa Ti nechce tak foták nastav na najnižšie iso,čas expozicie na 30S no a nehaj exponovať len s krztkou na fotáku,potom sa Ti na čiernej ploche objavia...
ale inak je na to aj program,ale pokial to vyslovene nieje vidieť na foto tak to nerieš,každý RAW editor tie foto dnes už auto odstranuje takže ani nevieš že ich tam máš,čip proste starne.
 
Kaiman81
2012-01-10 23:46:41+01
no a nezabudni mať vo fotáku vypnutú akukolvek redukciu sumu...
 
Marek Janicko
2012-01-10 23:52:51+01
Pravda nechce sa mi to hladat. Potrebujem tuto informaciu takpovediac okamzite. O chvilu sa buchnem o postel a zajtra na obed kupujem fotak. Napadlo ma to na poslednu chvilu, preto som tomu skor nevenoval pozornost. No pokial to RAW konvertor, ako napr. Lightroom opravuje nebudem to riesit. Ved je tam tych bodov po milu jarmilu.
 
trnavsky
2012-01-10 23:53:22+01
príspevok od: Marek Janicko
Caute chlopaci,
mam jednu otazku. Uz davnejsie som tu zaregistroval tuto temu tu na ephote no hladanie mi nic nevyplulo.
Ako je mozne najrychlejsie otestovat fotak na vypalene pixely na chipe? Staci f/22 proti svetlemu podkladu a hladat cierne kockovite bodky v 100% nahlade?
No a dalsia cast otazky. Pokial sa nejaky objavi dava sa fotak do servisu, kde nasledne spravia korekciu a zablokuju pouzivanie danych pixelov? Dobre si pametam riesenie?

Riesim to z dovodu kupi fotaku z druhej ruky. Inac by som to neriesil.

Dik za odpovede vopred
kedysi som ich mal na D60 viacero- asi 5 alebo 6 - poriešené v záruke (t.č. mám tiež nejaké na D90 - zatiaľ neriešim). Na tej D60 sa jednoznačne prejavili, resp. ľahšie hľadali - ako píše viking81 - foto do tmy alebo so zakrytou krytkou, iso - nad 1600 a čas dhlší ako 1/10 s, lepšie aspoň 1 s. Pri dhlší hodnotách sa priplietava aj normálny šum. U mňa sa prejavili ako jasne červené bodky, boli aj nejaké modré, resp. skoro biele. .
 
Kaiman81
2012-01-10 23:57:21+01
príspevok od: trnavsky
kedysi som ich mal na D60 viacero- asi 5 alebo 6 - poriešené v záruke (t.č. mám tiež nejaké na D90 - zatiaľ neriešim). Na tej D60 sa jednoznačne prejavili, resp. ľahšie hľadali - ako píše viking81 - foto do tmy alebo so zakrytou krytkou, iso - nad 1600 a čas dhlší ako 1/10 s, lepšie aspoň 1 s. Pri dhlší hodnotách sa priplietava aj normálny šum. U mňa sa prejavili ako jasne červené bodky, boli aj nejaké modré, resp. skoro biele. .
pri teste sa používa vždy najnižšie ISO, lebo ak to testuješ už na 1600 je to matúce...
ja som ich mal na novom 5D podla programu asi 3500 a bolo ich tam evidentne vidno hodne,ale kedže to na foto nevidno tak neriešim...
neviem ako u Nikonu ale u Canonu si čip za 2min premapuješ doma aj sám...
 
trnavsky
2012-01-11 00:10:12+01
príspevok od: Kaiman81
pri teste sa používa vždy najnižšie ISO, lebo ak to testuješ už na 1600 je to matúce...
ja som ich mal na novom 5D podla programu asi 3500 a bolo ich tam evidentne vidno hodne,ale kedže to na foto nevidno tak neriešim...
neviem ako u Nikonu ale u Canonu si čip za 2min premapuješ doma aj sám...
premapovať sa dá až pri vyšších modeloch
 
tonlou
2012-01-11 00:14:28+01
ja som minuli tyzden odniesol d90 o servisu prave kvoli hotpixelom(este je v zaruke tak preco nie).prejavovali sa mi uz pri zakladnom iso(200),cas stacil 1/30,clona f1,8 a fotena bola zlta kartonova tabula v slabom svetle.So zvysenim iso stupala ich viditelnost.boli cervene a modre.
 
Kaiman81
2012-01-11 00:27:11+01
príspevok od: tonlou
ja som minuli tyzden odniesol d90 o servisu prave kvoli hotpixelom(este je v zaruke tak preco nie).prejavovali sa mi uz pri zakladnom iso(200),cas stacil 1/30,clona f1,8 a fotena bola zlta kartonova tabula v slabom svetle.So zvysenim iso stupala ich viditelnost.boli cervene a modre.
tak to je horší prípad ak to je už vidno takto "kratkom" čase
 
rbr69
2012-01-11 04:54:33+01
príspevok od: trnavsky
premapovať sa dá až pri vyšších modeloch
aj pri nizsich modeloch
http://sites.google.com/site/rbrunovsky/blog/horuceamrtvepixely
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()