Hore
Fórum » Pokec
 

Thajsko & Co.

romanPB
2012-02-18 00:25:41+01
Zdravim priatelia,
urcite niektori z vas nazbierali skusenosti na cestach,mna by zaujimalo konkretne Thajsko.
Pracujem v zahranici uz nejaky ten rok s jednym thajskym parikom (ona+ona) a dobre vychadzame,
mame ist moznost snimi v maji na par tyzdnou do thajska,uz mame aj trasu vybranu,kam sa vydame,budeme cestovat cca 2-3tyzdne.. O bezpecnosti v Thajsku som uz cital vselico,aj oni tvrdia ze pre cudzincov to byva vo velkych strediskach vseliake ale zas tvrdia ze ked budu oni snami,ze nam nic nehrozi..no ja sa uz tesim,nieje nic lepsie ako ked nas povodia * domorodci*
Riesim teda fototechniku,ci zobrat len minimum :telo + 24-70/2,8 a sirokac 16-35 a striehnut to poriadne,som v rozpakoch,zas na druhu stranu by som rad vyuzil celu fotovybavu,ale nehcem vsade zo sebou trepat 10kg batoh.. Doprava uz je naplanovana,minibus so soferom.
Budem rad za vseky rady,dakujem
 
Crazy41
2012-02-18 02:27:45+01
ja by som si zobral siroky zoom a tele a medzi to pevnu 50 a poriesene, a keby len jeden objektiv tak berem tez 50mm
 
markato1
2012-02-18 08:05:57+01
nikdy som to neriesil,ale napada ma aj moznost poistenia techniky proti kradezi,ci sa to da neviem to si mozes pripadne zistit,ale takto by si mohol bez obav zobrat to co potrebujes
 
lette
2012-02-18 08:33:06+01
v máji riskuješ silné lejaky... pribaľ si ešte 70-200, a pozor na opice, niekde sú dosť nevyspytateľné...
 
lette
2012-02-18 08:34:55+01
a ešte jedna podstatná vec, zaočkovať a hodne tabliet proti sr...
 
PeCh
2012-02-18 13:42:24+01
Thajska sa neboj. Je bezpecne a ludia su priatelsky. Neboj. Je to uzasna krajina.
 
hombreee
2012-02-18 14:32:26+01
príspevok od: romanPB
Zdravim priatelia,
urcite niektori z vas nazbierali skusenosti na cestach,mna by zaujimalo konkretne Thajsko.
Pracujem v zahranici uz nejaky ten rok s jednym thajskym parikom (ona+ona) a dobre vychadzame,
mame ist moznost snimi v maji na par tyzdnou do thajska,uz mame aj trasu vybranu,kam sa vydame,budeme cestovat cca 2-3tyzdne.. O bezpecnosti v Thajsku som uz cital vselico,aj oni tvrdia ze pre cudzincov to byva vo velkych strediskach vseliake ale zas tvrdia ze ked budu oni snami,ze nam nic nehrozi..no ja sa uz tesim,nieje nic lepsie ako ked nas povodia * domorodci*
Riesim teda fototechniku,ci zobrat len minimum :telo + 24-70/2,8 a sirokac 16-35 a striehnut to poriadne,som v rozpakoch,zas na druhu stranu by som rad vyuzil celu fotovybavu,ale nehcem vsade zo sebou trepat 10kg batoh.. Doprava uz je naplanovana,minibus so soferom.
Budem rad za vseky rady,dakujem
Chod, nevahaj. Bezpecnost OK, ziadny problem. A budes mat miestnych sprievodcov, co je uzasne, vsetko tym padom bude pre teba lacnejsie. Pre belochov maju specialne ceny (vyssie).

Tie dve skla ti budu bohate stacit. Ja by som ale bral 24-70 + 11-16 a prechodaky , polarizak nejaky ND filter. Tesime sa na fotky, potom sem hod nejaky fotoreport
 
bear
- moderator
2012-02-18 16:00:15+01
príspevok od: lette
v máji riskuješ silné lejaky... pribaľ si ešte 70-200, a pozor na opice, niekde sú dosť nevyspytateľné...
Ano, na tie sa viac hodi sirokouhly objektiv s kratkou minimalnou vzdialenostou. S teleobjektivom je to obcas problem.

K vybave (FF), cez den to bolo vacsinou 17-40, 24-105
Na prirodu fisheye a 100 macro
Vecer do mesta som si vystacil s 35/1.4
Mal som so sebou aj 70-200/4L IS, ale to som ram az tak casto nepouzival.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()