Hore
Fórum » Pokec
 

Problem - zdvojene fotky

katie17
2012-05-31 13:23:09+02
Vedel by mi prosim niekto pomoct? Som amater, uplny zaciatocnik a mala som fotoaparat Nikon D5100 v servise. Spat prisiel uplne inak poprestavovany a ked som stiahla fotky do compu, vsetky boli dvojmo, znacene takto: DSC_0003.jpg a ta ista fotka DSC_0003 (1).jpg. Obe fotky su identicke, rovnakej velkosti. Vo fotaku vidim len jednu fotku, dve sa zjavili az pri stiahnuti do compu. Dvojmo sa stahuju len fotky nafotene fotoaparatom po vrateni zo servisu. Tie co boli na pamatovej karte predtym, tie sa nezdvojuju. Kvalitu obrazu mam nastavenu na JPEG standard. Viete mi prosim poradit, ktore nastavenie treba zmenit? Dakujem vopred.
 
viking81
2012-05-31 13:54:06+02
co ti hovori navod na pouzitie pre klucove slova ako reset to default settings ??? lebo po nasom obnova povodnych nastaveni...
 
SK_8er
2012-05-31 16:33:09+02
príspevok od: viking81
co ti hovori navod na pouzitie pre klucove slova ako reset to default settings ??? lebo po nasom obnova povodnych nastaveni...
nemozes sem proste len napisat, ze skus sa pozriet do navodu na reset nastaveni vo fotaku ? usetri to nervy tebe a nebudes mat taku zlu povest u zaciatocnikov so zrkadlovkami
 
dePappa
2012-05-31 16:41:22+02
ja si myslim ze on to kopiroval do adresara kde uz fotku z rovnakym menom ma, preto mu tam jeho OS pridal tu (1)
 
vladimirM
2012-05-31 17:36:14+02
príspevok od: dePappa
ja si myslim ze on to kopiroval do adresara kde uz fotku z rovnakym menom ma, preto mu tam jeho OS pridal tu (1)
je to zena a pise ze jej tu istu fotku stiahne dva krat. nie len raz fotku s rovnakym oznacenim ako uz ma v kompe. to o com pises ty robilo mne. mal som zle nastaveny fotak(cislovanie fotiek). ale toto je o inom, akurat ze neviem poradit. kedze je poprestavovany cely fotak, ja by som obnovil povodne nastavenia ako pisal viking.
 
sn00zer
2012-05-31 20:36:34+02
príspevok od: katie17
Vedel by mi prosim niekto pomoct? Som amater, uplny zaciatocnik a mala som fotoaparat Nikon D5100 v servise. Spat prisiel uplne inak poprestavovany a ked som stiahla fotky do compu, vsetky boli dvojmo, znacene takto: DSC_0003.jpg a ta ista fotka DSC_0003 (1).jpg. Obe fotky su identicke, rovnakej velkosti. Vo fotaku vidim len jednu fotku, dve sa zjavili az pri stiahnuti do compu. Dvojmo sa stahuju len fotky nafotene fotoaparatom po vrateni zo servisu. Tie co boli na pamatovej karte predtym, tie sa nezdvojuju. Kvalitu obrazu mam nastavenu na JPEG standard. Viete mi prosim poradit, ktore nastavenie treba zmenit? Dakujem vopred.
je mozne ze mas na fotaku zapnute nastavenie kedy fotak odfoti jednu snimku vlastne dva krat, raz do jpg a raz do raw, treba to len vypnut a vybrat si jeden z tych dvoch vystupov
 
sn00zer
2012-05-31 20:38:34+02
srry ja som mimo dneska, dako som vypustil tu poslendu vetu ze to mas vlastne vypnute
 
DodoFot
2012-05-31 20:40:21+02
príspevok od: katie17
Vedel by mi prosim niekto pomoct? Som amater, uplny zaciatocnik a mala som fotoaparat Nikon D5100 v servise. Spat prisiel uplne inak poprestavovany a ked som stiahla fotky do compu, vsetky boli dvojmo, znacene takto: DSC_0003.jpg a ta ista fotka DSC_0003 (1).jpg. Obe fotky su identicke, rovnakej velkosti. Vo fotaku vidim len jednu fotku, dve sa zjavili az pri stiahnuti do compu. Dvojmo sa stahuju len fotky nafotene fotoaparatom po vrateni zo servisu. Tie co boli na pamatovej karte predtym, tie sa nezdvojuju. Kvalitu obrazu mam nastavenu na JPEG standard. Viete mi prosim poradit, ktore nastavenie treba zmenit? Dakujem vopred.
toto robil aj mne jeden Nikon, ked som kopiroval fotky z karty do pc. tento problem vyriesilo pouzitie sw Nikon Transfer. dodnes som neprisiel na to, co to sposobovalo, ale predpokladam, ze to bol windows...
 
vladimirM
2012-05-31 20:46:16+02
príspevok od: sn00zer
srry ja som mimo dneska, dako som vypustil tu poslendu vetu ze to mas vlastne vypnute
ono aj keby to bolo zapnute tak jeden by bol JPEG a druhy NEF.
 
salves
2012-05-31 21:13:08+02
mám presne D5100 tento problém nemám ak je to tak ako píše, je ešte jedna najlepšia rada ako tu všetci polemizovať. Slečna nech zavolá alebo napíše do servisu a spýta sa čo je to za problém alebo ešte jedna rada. Stačí sa ako Nikonstka registrovať na portáli Nikonu a napísať. Odborníci isto poradia do 24 hodín. Neviem načo viesť takéto zbytočné diskusie!
 
viking81
2012-05-31 21:56:39+02
príspevok od: SK_8er
nemozes sem proste len napisat, ze skus sa pozriet do navodu na reset nastaveni vo fotaku ? usetri to nervy tebe a nebudes mat taku zlu povest u zaciatocnikov so zrkadlovkami
mohol...ale ja si radsej ripnem a ja si z toho nervy nerobim...ja sa vacsinou smejem ake kraviny sa pytaju (nemyslim tuto temu...toto sa tu tusim este neriesilo) ale vseobecne... a niekto ich musi sfuknut za blbe otazky....tak raz som to ja a inokedy niekto iny....robime to s dobrym umyslom...naucit ich samostatnosti a tomu aby skusili prejst si manual....google predtym nez sa nieco opytaju...a argument typu ze forum je na to aby sa ludia pytali u mna nepochodi
 
katie17
2012-06-01 10:44:16+02
príspevok od: viking81
co ti hovori navod na pouzitie pre klucove slova ako reset to default settings ??? lebo po nasom obnova povodnych nastaveni...
dik, skusim toto
 
katie17
2012-06-01 10:44:56+02
príspevok od: dePappa
ja si myslim ze on to kopiroval do adresara kde uz fotku z rovnakym menom ma, preto mu tam jeho OS pridal tu (1)
taka fotka tam este nebola, boli to uplne nove fotky. A tie iste boli dvakrat.
 
katie17
2012-06-01 10:46:34+02
príspevok od: sn00zer
je mozne ze mas na fotaku zapnute nastavenie kedy fotak odfoti jednu snimku vlastne dva krat, raz do jpg a raz do raw, treba to len vypnut a vybrat si jeden z tych dvoch vystupov
nie, mam nastavene len fotenie do jpeg. Aj ked som zaciatocnik, toto ovladam Ale dik za tip.
 
polal
2012-06-01 12:20:38+02
Stiahni si fotky (aj ked 2x), naformatuj kartu, nieco odfot a skus stiahnut.

Inak ja som este nikdy fotak nepripojil k PC. Kartu dam do citacky a vybavene.
 
Dushanco
2012-06-01 13:09:33+02
toto mi kedysi robila pozicana sony A200. neprisiel som na to cim to bolo, ale jednoducho fotak ukladal na kartu dva identicke subory, ktore sa lisili len svojim nazvom. pomohol spominany reset do defaultnych nastaveni
 
katie17
2012-06-03 14:37:26+02
Nakoniec som opat naformatovala kartu a problem je vyrieseny, fotky stahuje tak ako ma. Dakujem vsetky za rady a ochotu.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()