Hore
Fórum » Výstavy, stretnutia
 

Fotoslovakia 2011

Northwestern
Northwestern 2011-10-13 14:50:15+02
chcel by som sa spytat ci sa tam daju vyskusat (zapozicat) fotaky na fotenie v tom otvorenom atelieri (hanbim sa tam doniest svoj ultrazoom), ak ano ci je mozne pouzit vlastnu pam.kartu?
pytam sa lebo sa prvykrat chcem zucastnit takehoto eventu

(dufam ze teraz ked ma otazka uz vlastny thread je mozne dat na nu nejaku relevantu odpoved)
dakujem
 
b.a.f.o.a.r.t.
2011-10-23 20:13:50+02
chcel by som podakovat celemu spevokolu ephoto teamu za zorganizovanie dalsieho rocnika fotoslavakia 2011.. Jedine co mi prekazalo ze som nezohnal v ephoto shope sosku srnca ktoru som si chcel dat pod televizor
 
Jozef Peniak
redakcia ephoto.sk 2011-10-23 20:23:50+02
príspevok od: b.a.f.o.a.r.t.
chcel by som podakovat celemu spevokolu ephoto teamu za zorganizovanie dalsieho rocnika fotoslavakia 2011.. Jedine co mi prekazalo ze som nezohnal v ephoto shope sosku srnca ktoru som si chcel dat pod televizor
nabudúce aspon viem čo treb ešte doladiť
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2011-10-23 20:25:19+02
príspevok od: b.a.f.o.a.r.t.
chcel by som podakovat celemu spevokolu ephoto teamu za zorganizovanie dalsieho rocnika fotoslavakia 2011.. Jedine co mi prekazalo ze som nezohnal v ephoto shope sosku srnca ktoru som si chcel dat pod televizor
soska srnca bola pre kazdeho v sombrere zdarma, kedze nikto v sombrere neprisiel, ziadne sa neodovzadli
 
Jozef Peniak
redakcia ephoto.sk 2011-10-23 20:26:26+02
príspevok od: JOK3R
Bol neskutočne pomalý, môj PC i5 3,6Ghz, 4GB RAM, win7 64bit ide neporovnateľne rýchlejšie. Upravujem 16mpix 14bit RAWy z D7000.
skus 21 mpx 14Bit a uvidíš už 18mpx a 21 Mpx je rozdiel a nie to 16 a 21 mpx pri Canone ine ako 14Bit nejde
 
b.a.f.o.a.r.t.
2011-10-23 20:36:27+02
príspevok od: Jozef Peniak
nabudúce aspon viem čo treb ešte doladiť
fotoslovakia 2012 odovzdavanie sosky srnca za celorocny prinos pre ephoto
 
b.a.f.o.a.r.t.
2011-10-23 20:37:07+02
príspevok od: Karol Srnec
soska srnca bola pre kazdeho v sombrere zdarma, kedze nikto v sombrere neprisiel, ziadne sa neodovzadli
sakra
 
inkubbus
2011-10-23 20:40:09+02
príspevok od: b.a.f.o.a.r.t.
chcel by som podakovat celemu spevokolu ephoto teamu za zorganizovanie dalsieho rocnika fotoslavakia 2011.. Jedine co mi prekazalo ze som nezohnal v ephoto shope sosku srnca ktoru som si chcel dat pod televizor
my sme dnes robili srnca
 
b.a.f.o.a.r.t.
2011-10-23 20:46:53+02
príspevok od: inkubbus
my sme dnes robili srnca
co si nezavolal doniesol by som aj dake to ho... z nutrie
 
Jerry C.
2011-10-23 21:05:15+02
príspevok od: Karol Srnec
chudacik mal po dvoch dnoch zapinania a prepinania roznycho programov dost. Kedze je program napasovany na minuty, nemohol som riesit problemy za chodu. Technika ma nechala v stychu.
vôbec nevadí ,vydarený zvyšok fotoslovakie to mnohonásobne vyvážil,Vrabkova i Peterova show sa mne páčili najviac ,vďaka Karolovi aj ostatným organizátorom
 
DEVOTEE
ocenenie redakciou 2011-10-23 21:15:36+02
príspevok od: Karol Srnec
chudacik mal po dvoch dnoch zapinania a prepinania roznycho programov dost. Kedze je program napasovany na minuty, nemohol som riesit problemy za chodu. Technika ma nechala v stychu.
aj mercedes vždy nefunguje jak ma ale stale je spolahlivý
 
b.a.f.o.a.r.t.
2011-10-23 21:30:16+02
príspevok od: DEVOTEE
aj mercedes vždy nefunguje jak ma ale stale je spolahlivý
by som to pomenoval skor takto aj mercedes nefunguje vzdy jak ma ale stale je to mercedes... Preco? lebo medved!
 
inkubbus
2011-10-23 21:50:19+02
príspevok od: b.a.f.o.a.r.t.
co si nezavolal doniesol by som aj dake to ho... z nutrie
ja radsi zelvi polivku
 
JOK3R
2011-10-23 22:37:44+02
príspevok od: Jozef Peniak
skus 21 mpx 14Bit a uvidíš už 18mpx a 21 Mpx je rozdiel a nie to 16 a 21 mpx pri Canone ine ako 14Bit nejde
však jasné že 16mpix vs 21mpix je rozdiel (+30% obrazových informácií), to som nevedel že Karol tam upravoval také veľké rawy, ale myslel som že LR je na MAC viac optimalizovaný. Upravujem aj staré 10mix fotky z D80 a že by tam bol nejaký veľký rozdiel v reakciách oproti 16mpix nemôžem povedať. Ale to je OT, to bolo len tak na okraj, radšej nech sa tu rozoberá fotoslovakia ako výkon MACov
 
JOK3R
2011-10-23 22:42:48+02
príspevok od: Karol Srnec
chudacik mal po dvoch dnoch zapinania a prepinania roznycho programov dost. Kedze je program napasovany na minuty, nemohol som riesit problemy za chodu. Technika ma nechala v stychu.
jj, to verím, možno stačilo skúsiť reštart, vo svete okien to niekedy pomáha Zistili ste nakoniec kde bola príčina že nefungoval auto import?
 
viking81
2011-10-23 23:01:39+02
pre mna to bol prvy rocnik FS...priestory nie su asi najvhodnejsie...ale inchebu by FS nenaplnila najviac sa mi pacila "prednaska" o svieteni v atelieri...dalej o kompozicii aj ked mi nic nove nedala...aspon mi niektore veci pripomenula a lektorka bola velmi vtipna strobist bol fajn...ale tiez som cakal skor ukazku praktickych veci...kedze som bol len v sobotu..usla mi prednaska o svadbe a sportovej fotografii...co ma mrzelo..ale clovek do roboty chodit musi jedina prednaska z ktorej som odisiel bola sobotnajsia prednaska o dokumentarnej a reportaznej fotografii...autor ma nezaujal a nezaujal ma ani vyklad fotiak (fotky pekne) ich prezentovanie slabsie...k vystavovatelom...jednoznacne mi tam chybal stanok canonu...ale co narobim ostatni boli fajn...aj ked sa tam niektori tvarili ze su tam za trest v samsungu a fuji hlavne takze tolko moje postrehy...akcia je to super...ocenujem a som vdacny vsetkym ludom ktori sa na nej podielali...do dalsieho rocnika by som im chcel hlavne zazelat viac podpory a ustretovosti zo strany dodavatelov respektive predajcov...a kazdopadne ak sa bude dat tak pridem aj buduci rok
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2011-10-24 07:03:02+02
príspevok od: JOK3R
jj, to verím, možno stačilo skúsiť reštart, vo svete okien to niekedy pomáha Zistili ste nakoniec kde bola príčina že nefungoval auto import?
Minutu pred zaciatkom fungoval. Sam som urobil dva pokusne cvaky. Pocitac je zatial zabaleny vo firme, davam si oddych.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2011-10-24 07:04:48+02
príspevok od: viking81
pre mna to bol prvy rocnik FS...priestory nie su asi najvhodnejsie...ale inchebu by FS nenaplnila najviac sa mi pacila "prednaska" o svieteni v atelieri...dalej o kompozicii aj ked mi nic nove nedala...aspon mi niektore veci pripomenula a lektorka bola velmi vtipna strobist bol fajn...ale tiez som cakal skor ukazku praktickych veci...kedze som bol len v sobotu..usla mi prednaska o svadbe a sportovej fotografii...co ma mrzelo..ale clovek do roboty chodit musi jedina prednaska z ktorej som odisiel bola sobotnajsia prednaska o dokumentarnej a reportaznej fotografii...autor ma nezaujal a nezaujal ma ani vyklad fotiak (fotky pekne) ich prezentovanie slabsie...k vystavovatelom...jednoznacne mi tam chybal stanok canonu...ale co narobim ostatni boli fajn...aj ked sa tam niektori tvarili ze su tam za trest v samsungu a fuji hlavne takze tolko moje postrehy...akcia je to super...ocenujem a som vdacny vsetkym ludom ktori sa na nej podielali...do dalsieho rocnika by som im chcel hlavne zazelat viac podpory a ustretovosti zo strany dodavatelov respektive predajcov...a kazdopadne ak sa bude dat tak pridem aj buduci rok
Prakticke ukazky strobist je workshop na 1/2 dann a najlepsie v extertiery. Je tam potreba pracovat s vonkajsim osvetlenim. Vo vnutri je to rovnako ako v ateliery ale bez pilotiek. Takze by sme mohli ukazat len to, co bolo vidno vo Fomei ateliery, ale 10x horsie, kedze k Peterasovi mame daleko.
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()